İçeriğe Yönlendir

Mazda 3 BP 4. Nesil

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Skyactiv-x motoru konuşulmuş ama tasarım için hiç konu açılmamış. ne olurdu şu araba bu topraklara da gelseydi. dışı ayrı güzel içi tam bir aşk.  direksiyon, gösterge, ekran, konsol. kaç tane kompakt c sınıfı araçta bu tasarım var ki?

Video yüksek çözünürlükte çok daha güzel

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

yazın 1.5 motor ile gelecekmiş diyorlar. çok şekil duruyor. gittiği yerde fark yaratır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Tam samuray yapmışlar arabayı. Rengi acayip yakışmış. Oldum olası severim Mazda namazda [emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Videoyu izledim.Hani bazan göğsüne bir öküz oturmuş gibi hissedersin ya..İşte öyle bir şey..

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Kameranın lensinden midir nedir pek anlayamadım ama C sütunu sanırım CHR ile yarışır. Ne kadar kalın olmuş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emrah Altun yazdı:

Kameranın lensinden midir nedir pek anlayamadım ama C sütunu sanırım CHR ile yarışır. Ne kadar kalın olmuş.

Lensten değil :) epey eleştirildi c sütunu ama aile arabası isteyen sedan alsın dediler. Böyle daha sportifmiş diyorlar. Zaten cam da küçük chr gibi. 

Ozkan çoban yazdı:

Ön volvo arka alfa giulietta gibi gelmiyor mu :)

Arka bi nebze de ön tamamen başka bence. Hatta çok marka mazda’nın bu tasarımını kopyaladı 2018’de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emrah Uludağ

O değil de vites değişim göstergesi başlarda hemen üst vitesleri isterken sürücü hız denemesine başlayınca NFS'deki "Perfect Shift" moduna geçti. Bas diyo daha bas baas!! 🏎️

Jinba Ittai diyorlar buna. Sürücüsüyle binek arasındaki uyum...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emrah Uludağ yazdı:

O değil de vites değişim göstergesi başlarda hemen üst vitesleri isterken sürücü hız denemesine başlayınca NFS'deki "Perfect Shift" moduna geçti. Bas diyo daha bas baas!! 🏎️

Jinba Ittai diyorlar buna. Sürücüsüyle binek arasındaki uyum...

5500’ü geçmeden yükselt demiyor 😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

SA ya söylemek lazım, mazda şuan bizdeki toyotanın konumunda olmalıydı bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Arabayı biraz güncellemişler. Mild hybrid olmuş. Tork beygir artmış. 1.45 civarı otoyola çıkış anında gaz pedalının sonuna basıyor. Hızlanması daha

iyi. Soluksuz 200, 220’de limitlemişler. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yazın 1.5 motor ile gelecekmiş diyorlar. çok şekil duruyor. gittiği yerde fark yaratır

1.5 120 hp kağnı spec filan olur . 5 tane satar.

yazık bu markaya bence. iç mekanlar filan çok güzel .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

1.5 120 hp kağnı spec filan olur . 5 tane satar.

yazık bu markaya bence. iç mekanlar filan çok güzel .

120 niye kağnı? Tsi golf 110hp 

c segment için 100-130 arası güç bence yeterli. Rampalarda devir yükselir ama sorun değil. Egzoz sistemi temizlenir işte :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

rüzgar ve yol sesi iyileşmiş mi?

tavan, zemin ve davlumbazlarda yalıtım yapılmış. Delikli boşluklu parçaların sayısı azaltılmış. Camlar kalın. Bunun gibi 50 değişiklik yapılmış. Bi alman arabası gibi midir bilmiyorum diğer c sınıf japonlardan daha sessizdir heralde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Mazda mps gibi yarışçı olarak tasarlanmadı. Sırf insanlar turbo istiyor diye mazda bir model daha üretti. 2.5lt turbo mazda 3. Sesi çok güzelmiş

67510991-84-AD-4-F6-E-8998-69866593-F9-F

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Bu yeni modelin C sütunu hoşuma gitmedi. Eskisi daha güzeldi. 

Bu arada park yerindeki nardo gri araba Audi'nin hangi modeli? Pek fena duruyor :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...