İçeriğe Yönlendir

Arabanızı Nasıl Yıkıyorsunuz?

Mehmet Göktürk

Arabanızı nasıl yıkıyorsunuz anketi (çoklu seçim serbest)  

95 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Erhan Doruk

Ben seyahatten gelince zamanım varsa benzinlikte püskürtme ile kendim yıkarım , içi pislenimce ayda bir yıkamacıya bırakırım. Seyahat dönüşü, önü ve ön cam böcek pisliği oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Dün pet şişe ile 2 litre su kullanıp 2 arabayı yıkadım , gayet güzel oldu.
Şaka değil mi? Avukat bey.

İçinde bulunduğumuz susuzluk döneminde bu anketi yapma ihtiyacı hissettik. birden fazla seçenek serbest. Şık eklemek için bildiriniz. 
Ben anketi göremiyorum hocam.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bahçemde hortum ve fırça ile yıkıyorum.

Buralarda pek su sorunu yok :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Kışın araba yıkamıyorum yıkatmıyorum da. Kışın yıkatırsın 1 saat sonra yağmur yağar vs gerek yok. Bir de kapı fitilleri zarar görür donarsa. Aşırı kir olursa su tutar bezle siler geçerim. Kışın arabanın içi temiz olsun yeterli bence 

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

İlk arabamı 05/05/2015 - 01/09/2019 tarihleri arasında kullandım ve sadece 1 defa yıkamacıda yıkattım. İkinci arabama 16/09/2019 tarihinden bu yana sahibim ve hiç yıkamacıya vermedim. Hep evin önünde veya petrolde kendim yıkarım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atahan Gülen

Selamlar;

2016 temmuzda aldığım aracı hiç yıkamacıya vermemiş durumdayım.

Profil resmimde de gördüğünüz üzere kendim yıkıyorum.

İçini de şarjlı süpürgemle çektirir. Şüpürgem müsait değil yada yanımda değilse istasyondaki süpürgelere 2 lira atarım

Paspas yıkama makinasına da 2 lira atarım

2 lira köpük 

2x 2 tl de suya atarım 

Toplamda en fazla 10 liraya yıkanır arabam. 

Kurularken silerken aldığım keyif aracın sağının solunun kontrol edilmesi de dahil. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Önceden 2 ayda bir yıkamacıya verirdim, kışın 3 ayı bulurdu ama bu sene 2 kere verdim. 4-5 aydır yıkamacıya vermedim. 

Şimdilerde kuraklık nedeniyle yıkamayı çok azalttım. 2 ayda bir benziklikte basınçlı su+köpük yapıyordum ama hafta sonu kısıtlaması başladı başlayalı yıkayamadım. 

Yıkamadan sonra kurularken rapid aqua wax kullanıyorum, sonrasında 2-3 haftada bir benzinlikte 1 liraya basınçlı su tutup geçiyorum, kir mir kalmıyor. 

İçi daha tozlu oluyor, her zaman silemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Maksimum iki haftada bir yıkıyordum yakın zamana kadar.Sırf araba yıkayayım diye garaja su hattı çektim.Temizlikten ziyade benim için bir meditasyon, kafam dağılıyor.Son dönemdeki su haberleri kaynaklı azalttım.Yıkarken aklıma geliyor gördüğüm fotoğraflar, daha çok stres oluyorum [emoji3]
Harcadığım su çok değil ama, su sudur.Bireysel katkı.
Yaşasın çamurlu araba ! [emoji846]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Arabamı alalı 5 sene olmuştur. Sadece aldığımda bir defa iç dış temizliği için yıkamacıya bıraktım. Onun haricinde içini dışını kendim yıkar, temizlerim.

Şirkette makinaların yıkama bölümü var. Orada kompresör ile yıkıyorum. Çok fazla su da ziyan olmuyor. Evde yıkayacak olursam 2-3 güğüm su işimi görüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...