İçeriğe Yönlendir

Whatsapp İşini Ne Yapacağız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Otomatik güncelleme kapalı olduğu için bana hala bu bildirim gelmedi. Signal yükledim, bildirim gelirse geçeceğiz topluca, babamın oğlu değil ya :)

face den nereye geçersin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

face den nereye geçersin?

Face twitter hiçbirşey yok, face'i ortaokulda kullanırdım, bi instagram var orda da bir tane fotoğrafım yok, sade arabaları çekip atıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Diğer uygulamalar verileri toplayıp paylaşmıyorlar mı yani :) özel şeyleri yazmayın. Uygulamanın telefon verilerine erişmesine izin vermeyin diyeceğim ama onda bile güvenim yok yani. Akıllı telefon kullanıyorsan dinleniyorsun. Daha ötesi yok zaten

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Onayladım geçtim  Allahın bildiğini kuldan mı saklıycam :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ses kayıtlarımdan sesimi kopyalayıp bankama girip hesabımı boşaltacaklarmış.

Şimdi de öyle bir söylenti çıkmış gruplarda :)

Bu bilgi paylaşımını şuna benzetiyorum ben.. 

Benim personelime kasko yaptırıyorsunuz, bilgilerinizi benim personele veriyorsunuz.. 

Benim personel şimdi sizden izin istiyor; diyor ki; Bizimle çalışmak istiyorsanız izin verin ben bu bilgileri patrona aktaracağım. 

Ha izin vermeseniz de bilgileriniz ajandada kayıtlı zaten. İsteyince açar bakarım. 

Tutup da benim bilgilerimle şirket kuracak halleri yok. Zaten facebook alt yapısındayız. Sadece olayı yasallaştırdılar. 

Tek kafama takılan şey. Neden avrupadan bu izni istemediler. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ses kayıtlarımdan sesimi kopyalayıp bankama girip hesabımı boşaltacaklarmış.

Şimdi de öyle bir söylenti çıkmış gruplarda :)

Bu bilgi paylaşımını şuna benzetiyorum ben.. 

Benim personelime kasko yaptırıyorsunuz, bilgilerinizi benim personele veriyorsunuz.. 

Benim personel şimdi sizden izin istiyor; diyor ki; Bizimle çalışmak istiyorsanız izin verin ben bu bilgileri patrona aktaracağım. 

Ha izin vermeseniz de bilgileriniz ajandada kayıtlı zaten. İsteyince açar bakarım. 

Tutup da benim bilgilerimle şirket kuracak halleri yok. Zaten facebook alt yapısındayız. Sadece olayı yasallaştırdılar. 

Tek kafama takılan şey. Neden avrupadan bu izni istemediler. 

Asıl sıkıntı da bu zaten.

Çok fazla ve çok gereksiz gruplara üyesiniz. :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Face twitter hiçbirşey yok, face'i ortaokulda kullanırdım, bi instagram var orda da bir tane fotoğrafım yok, sade arabaları çekip atıyorum.

neyi ne kadar kullandığın önemli değil, bir kere tıkladın mı aynı hepsi

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

neyi ne kadar kullandığın önemli değil, bir kere tıkladın mı aynı 

Bundan kaçış yok gibi birşey zaten abi. Bi arkadaşım var 6 yıllık laptopunu bir kere bile internete bağlamadı, belge yazıp usb ile diğer bilgisayardan gönderiyor, ödev ve depolama amaçlı kullanıyor. Telefonda bu mümkün değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim için önemli olan Mercedes kart. O bilgiler paylaşılmasın kafi. Limit doluyor diyeceğim de limitsizdir o.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Bundan kaçış yok gibi birşey zaten abi. Bi arkadaşım var 6 yıllık laptopunu bir kere bile internete bağlamadı, belge yazıp usb ile diğer bilgisayardan gönderiyor, ödev ve depolama amaçlı kullanıyor. Telefonda bu mümkün değil.

usb yi kullanıyorsa yine riskli depolama ve ödevleri , kaçabilirsin ama saklanamazsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bip kullanmak lazım. En azından genel müdürünün açıklaması var. Bu tür gruplarda ortak karar alınırsa herkes bir şekilde bip e geçebilir. Sen geçeceksin ben geçeceğim o geçecek ki Whatsapp ın bir çekiciliği kalmasın.

Bana mesaj gelmedi. Yada geldi farketmeden onay verdim. Verdiğimiz onayı nereden görüyoruz? Onayı geri çekebiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Keleş yazdı:

Asıl sıkıntı da bu zaten.

Çok fazla ve çok gereksiz gruplara üyesiniz. :) 

Ya kayıtlı olduğum mesleki derneğin grubu.. Çocuklar neyi paylaşıyorsa anında oraya da düşüyor.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Zamanında1 tl'yi vermedik hep ondan oluyor bunlar[emoji3]
Ben o 1 tl yi verdim de ne oldu? Yalan oldu. Benden de istiyor onay.
Benim için çok sıkıntı tüm dersine girdiğim sınıf grupları kurdum, online dersler haricinde oradan devam ediyordum. Şimdi sıkıntı.
Bip yerli ama yorumlarda agır deniyor, chat-in var bir de yerli, telegram rus.... Öff lanet Amerikalılar dicem de israil miydi bu nalet.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ebrar Tüfek yazdı:

Bu kadar kasmaya da gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

‘’Dedi’’ diye bir uygulama da var. İnceleyin derim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu kadar kasmaya da gerek yok :)

Huy işte :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

‘’Dedi’’ diye bir uygulama da var. İnceleyin derim.

direkt ilk elden verelim yani :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Kiymetli Forumdaslarim,

BIP gizlilik politikasini okuyun lutfen, ozellikle "Kişisel Veriler Kiminle Paylaşılıyor?" kismini, ben olsam BIP de kullanmazdim.

https://bip.com/tr/gizlilik-politikasi/

Bu arada whatsapp'i birakip instagram'a devam edeceksiniz, o da olmaz 🙂

Bireysel kullanicilar olarak signal ve telegram gibi alternatifleri dusunmenizi tavsiye ederim.

Buyuk sirketler icin, sirket sunucularina kurulabilen, verileri sifreleyerek tutan element ve rocket chat gibi urunler daha iyi olacaktir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Benim anladığım kısaca diyor ki senin kişisel verilerine erişip, seni daha detaylı inceleyip facebooktan size özel reklam çakacağız ayrıca bizden bu verileri almak isteyenlere de satacağız. Eskiden aradığımız şeylerle ilgili reklam çıkarken şimdi daha spesifik çıkacak.

Ben onayladım geçtim, uygulamayı çok yoğun kullanıyorum. 

Şirkette teams kullanıyoruz, şahane bir uygulama. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Telegram'a geçmek sanki daha iyi gibi ama bu kolay değil. fırsat bulursanız bazı grupları telegramda açmaya gayret etmek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Watsap kullanmaya devam. Zaten kullanacağım dediği verilerimiz çarşıda tezgaha düşeli 10 yıl oldu.

Msn messengeri geri ver Microsoft!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)
Hayrettin Gücin yazdı:

Ben o 1 tl yi verdim de ne oldu? Yalan oldu. Benden de istiyor onay.
Benim için çok sıkıntı tüm dersine girdiğim sınıf grupları kurdum, online dersler haricinde oradan devam ediyordum. Şimdi sıkıntı.
Bip yerli ama yorumlarda agır deniyor, chat-in var bir de yerli, telegram rus.... Öff lanet Amerikalılar dicem de israil miydi bu nalet.

1 tl işin esprisiydi de şöyle düşünelim. Whatsapp bir şirkete ait sonuçta. Şirketlerde hayır kurumu  değil kimse kimseye bedava hizmet sunmaz. Bu tip girişimler ne kadar insanlığa fayda amaçlı başlasalar da belirli bir seviyeye geldikten sonra daha fazla büyüyebilmek için yatırım almak zorunda kalıyorlar. Yatırımcılarda doğal olarak verdiği paranın geri dönüşünün olabilmesi için bu girişimlerin gelir getirebilecek hale dönüşmesini bekliyorlar. Peki ne şekilde bu mümkün olabilir?

1-Ücretli abonelik

2-Reklam

3-Big data

Kimse parayla abone olmak istemez siz whatsapp için aylık 10-15 dolar öder misiniz? Ben kendi adıma konuşursam istemem.

Reklamda olmadığına göre kişisel verilerin toplanıp paylaşılması en mantıklı seçenek oluyor.

Ha whatsapp'ın açıklaması cüretkar oldu ama zaten yeni bir şey değildi eskiden beri vardı adı konulmuş oldu.

Ben ortaya çıkması durumunda beni zor duruma düşürecek hiç bir veriyi whatsapp ile göndermem. Kapitalist düzende müşteri değil karlılık önemlidir unutmayın.

Son olarak bir şey daha eklemek istiyorum. Yerli hizmetlerin bilgilerimizi paylaşmayacağını kim garanti edecek.

Sonuç kullanmaya devam.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...