İçeriğe Yönlendir

Yazın Damlatan Yağ Kışın Neden Azalıyor

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Yazin belli bir sure yag akitiyodu arac ben ekliyodum hep 5 40 kullaniyodum fakat 0 derece bir memleketteyim yag orta seviyeye geldi ekliycem ama korkuyorum dogrusu azalir diye tekrar o yuzden dokunmuyorum oyle orta derecesinde ve artik yag kacirma yok sadece terleme yapiyo arac. Bende bu sebepten dolayi simdi yazin 10 40 mi kullansam diye dusunuyorum. Sizce faydali bir sey mi yapmis olurum yoksa araca bir zarar verir mi arac lpg li bir arac 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yağ durduğu yerde daha az akışkan olduğu için olabilir.

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Araç nereden yağ eksiltiyor ? Sorunun çözülmesi gerekli.

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Bende de tam tersi gibi sanki kış gelince kaçak arttı gibi. Anlamadım ben de. Damlayacak kadar yok bende ama.

Bu arada viskozite değiştirmek çözüm değil. 5w40 diyorsa 5w40 devam edin madem bu zamana kadar onu kullandınız. 10w40lar yarı sentetik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eksik ise ekleyin. Motordaki yağ neyse aynı yağı koyun. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben bir gözlem yazayım. jeep de yağ soğutucusunun contaları kauçuk. kaçak olduğunu düşünüp bunları değiştirttim. epey zorlu ve pahalı bir iş. işçiliği zor. hala çok hafif bir kaçak var. eşzamanlı oalrak bozulan şey arka krank keçesi. şanzıman ile arasında bulunuyor. bu keçe araç gezerken pek kaçıyrmıyor ancak durunca kaçağı artma eğiliminde. keçe kauçuk değil. conta gibi.

retore nin bir ürünü var, bazı contaların hafif kaçaklarını gerçekten önlüyor. ancak aracın mutlaka kullanılıp ısınıp soğuması lazım, kupkuru olan bir kaçak araba yatmaya başlayınca yeniden ortaya çıkıyordu.

sattığım tiguan tamamen kuruyken( yurakıdaki araba değil bu), durduğu yerde yağ kaçırmaya başlamıştı altından biryerden. bu tip kağıda benzeyen contalar eskiyince beklemeyi pek sevmiyorlar sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Dogan Arsiray yazdı:

ben bir gözlem yazayım. jeep de yağ soğutucusunun contaları kauçuk. kaçak olduğunu düşünüp bunları değiştirttim. epey zorlu ve pahalı bir iş. işçiliği zor. hala çok hafif bir kaçak var. eşzamanlı oalrak bozulan şey arka krank keçesi. şanzıman ile arasında bulunuyor. bu keçe araç gezerken pek kaçıyrmıyor ancak durunca kaçağı artma eğiliminde. keçe kauçuk değil. conta gibi.

retore nin bir ürünü var, bazı contaların hafif kaçaklarını gerçekten önlüyor. ancak aracın mutlaka kullanılıp ısınıp soğuması lazım, kupkuru olan bir kaçak araba yatmaya başlayınca yeniden ortaya çıkıyordu.

sattığım tiguan tamamen kuruyken( yurakıdaki araba değil bu), durduğu yerde yağ kaçırmaya başlamıştı altından biryerden. bu tip kağıda benzeyen contalar eskiyince beklemeyi pek sevmiyorlar sanırım.

Isınınca genleşme yapıp kaçırmıyor ve soğukken uzun süre bekleyince kurumayla birlikte çekilme yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...