İçeriğe Yönlendir

Xenon Farların Sürekli Uzun Göstermesi

muhammet özen.

Recommended Posts

muhammet özen.

arkadaşlar merhaba bende 2008 Dacia Logan var h4 soket li üstünde orjinel halojen ampül var ben inwells marka xenon led aldım arabama taktım ama iki xenon u taktığımda kısaları açtığımda uzunlar yanıyor ve göstergede uzun simgesi yanıyor uzunlara aldığımda da yine uzun yanıyor ama farın birine 1 tane halojen diğerine de xenon led i bağladığımda sorunsuz çalışıyor xenon u aldığım siteye sordum uzun soketine 10k lık direnç bağlamalısın dedi elektrikçiye götürdüm öyle birşey yok dedi ben bu sorunu nasıl çözebilirim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ledler dandik

Sedef istif.Portif halı kilim inşaat turizm aş

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir hatayı düzeltelim, XENON LED diye bir şey yok. DİZEL BENZİNLİ aracım var demek gibi bir durum bu. Ya XENON dur ya da LED'tir. Sizdekiler LED ürün. Akım düşük geldiği için Dacia'larda bu durum yaşanabiliyor. KAliteli led'lerin içinde direnç de mevcut. Servet abi'nin dediği gibi, led'ler dandik maalesef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
muhammet özen.

peki benim buna yapabilecegim hiçbir şey yokmu çalıştırmak için direnç bağlama falan olmazmı?

Yorum bağlantısı
muhammet özen.

peki benim far kolunda şöyle bir sıkıntı var bazen kornaya bastığımda çalmıyor veya farlar açıkken korna çalmıyor farları aç kapa yapıyorum öyle korna çalıyor ondan kaynaklı olabilirmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
muhammet özen. yazdı:

ama farın birine 1 tane halojen diğerine de xenon led i bağladığımda sorunsuz çalışıyor

hangi taraftaki fara halojen ampül takınca normal çalışıyor?

Yorum bağlantısı
muhammet özen.
Çağlar Bayur yazdı:

hangi taraftaki fara halojen ampül takınca normal çalışıyor?

farketmiyor birine halojen birine xenon taktığımda çalışıyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
muhammet özen. yazdı:

peki benim far kolunda şöyle bir sıkıntı var bazen kornaya bastığımda çalmıyor veya farlar açıkken korna çalmıyor farları aç kapa yapıyorum öyle korna çalıyor ondan kaynaklı olabilirmi

Bu sorun kronik dacia sorunudur. Sarı kablo problemi diye geçer. Korna kablosu kopuyor ve far açınca kontaktan uzaklaşıyor. Kol dağıtılıp kablo biraz uzatılıp lehimlenecek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
muhammet özen.
Sani Gerşon yazdı:

Bu sorun kronik dacia sorunudur. Sarı kablo problemi diye geçer. Korna kablosu kopuyor ve far açınca kontaktan uzaklaşıyor. Kol dağıtılıp kablo biraz uzatılıp lehimlenecek.

bilgilendirme için teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
muhammet özen. yazdı:

farketmiyor birine halojen birine xenon taktığımda çalışıyor

xenonların içinde kaçak yapıyor diğer hatta demek ki, birer diod ve paralel bağlı taş direnç ler takılacak, bunlara masraf yapılacağınza güzel yeni kaliteli xenon almak daha mantıklı ,, kaliteli taş dirençler 150 TL tutar işçilik hariç

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
muhammet özen.
Çağlar Bayur yazdı:

xenonların içinde kaçak yapıyor diğer hatta demek ki, birer diod ve paralel bağlı taş direnç ler takılacak, bunlara masraf yapılacağınza güzel yeni kaliteli xenon almak daha mantıklı ,, kaliteli taş dirençler 150 TL tutar işçilik hariç

peki bana muayneden geçecek önümü iyi aydınlatacak xenon tavsiyesi verirmisin

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
peki bana muayneden geçecek önümü iyi aydınlatacak xenon tavsiyesi verirmisin
Xenon ampulle gecemezsiniz. Xenon için balastta olmadan belki direnç felan olabilir. İnternette biraz bakinirsaniz kaliteli LED ampulleri bulabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam h4 için kaliteli halojen ampul takardım. Philips ve osram in birde GE gigalight miydi neydi ampuuleri var. Onlardan alıp kullanmak veya işin ehli mercekli bixenon yaptırıp (muayene zamanı halojen takılacak şekilde.) Muaneden de geçilebilir.

Ha birde böyle merceksiz bı Xenon ampul takanlara hakkımı helal etmiyorum. Sizi tenzih ederek söylüyorum. Bu tiplerin yüzünde gece yolculukları zehir oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

h4 te kaliteli halojenden daha iyi aydınlatan başka birşey aramayın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öncelikle.. o farda led iş görmez.. Onu belirteyim. 

İkinci olarak direnç bağlanarak bu sorun çözülebilir.. 

Kısa far akım çekmediği için aracın kısa far ampulünün bozuk olduğunu düşünüp uzunları yakıyor. 

Aracı kısa farın bozulmadığına ikna etmek gerek.. bunun yolu da direnç bağlamaktır.. Yada kaput içine kısa fara paralel 21 watt sinyal ampulü falan bağlamalısınız. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dacia ve Renault h4 aydınlatmada gayet iyidir. Far ayarınız doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Dacia ve Renault h4 aydınlatmada gayet iyidir. Far ayarınız doğru mudur?

Konu bence daha fazla ışık değil.. öyle olsa led düşünülmezdi. 

Ben uzunlara taktım.. Işık falan yok. 

Sadece güzel sellektör yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

O led ampuller zaten randıman vermez. Halojene dönünce sorun ortadan kalkıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
muhammet özen.
Metin Akbal yazdı:

O led ampuller zaten randıman vermez. Halojene dönünce sorun ortadan kalkıyor mu?

evet halojende sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
evet halojende sıkıntı yok

Led ampulde sorun var o zaman olay dirençle alakalı değil ki. Direnç arıza ışığı yakmaması için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
muhammet özen.

yardımcı olduğunuz için teşşekkürler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

bende 2011 var.  halojen gayet başarılı. yanlış anlamayın ama led kullananlara gerçekten çok kızıyorum.  heleki yağmurlu havalarda kör oluyorum. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Pulur

İlk olarak çanak fara takılan led ya da xenon ampul halojenden daha iyi aydınlatmıyor.

2.si karşıdan geleni kör ediyor, kazaya sebebiyet.

Forumda çok yazmasam da takip ediyorum, gerçekten bilgili, yardımcı olmaya çalışan bir sürü insan var. Ama böyle bir forumda bu tür konularda çözüm önerisi getirilmemeli bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...