İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta Dizel Gaz Pedalı Sorunu

Alpaslan Kılıç

Recommended Posts

Alpaslan Kılıç
(düzenlendi)

selamun aleykum arkadaşlar son zamanlarda sıklıkla başıma geliyor gazdan ayağımı çekince 2 3 saniye gaz vermeye devam ediyor sorun ne olabilir pedal mı takılıyor acep ?

tarihinde Alpaslan Kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer
Metin Taşcı yazdı:

Bu bir sorun değil özellik diyebiliriz. 

bir üst vitesin devrine gelip 2 sn civarı bekliyor ki bir üst vitese geçiş sarsıntısız gerçekleşsin. 

zaten fark ettiyseniz aracı boşa atıp debriyajı bırakınca direkt devir rölantiye düşüyor

Vites değiştirme esnasında dememiş ama. Vites değiştirme esnasında oluyorsa o zaman evet bir özellik.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç

söyle söyleyim misal 2 viteste gidiyorum kırmızı ışık gördüm ayagımı gazdan bırakıyorum ama hala gazda gidiyor 2 3 saniye sonra kesiliyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç

anladım teşekkür ederim . ama daha önce yaşamadığım için sıkıntı var sandım

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Metin Bey, bu normalde bir özellik ancak 2011 fiestaya ait bir özellik değil bence(yeni kasalarda var) . Çünkü çok çok nadiren bana da oluyor. Ayrıca özellik olsa sürekli olarak kullanılabiliyor olması gerekli. Alpaslan Bey son zamanlarda olmaya başladı demiş. 

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç

yüksek devir alçak devir farketmiyor bu ara sık sık olmaya başladı. sabit bi hızda giderken ayağımı gazdan çekiyorum 2 3 saniye gazlıyor hala.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Alpaslan Kılıç yazdı:

yüksek devir alçak devir farketmiyor bu ara sık sık olmaya başladı. sabit bi hızda giderken ayağımı gazdan çekiyorum 2 3 saniye gazlıyor hala.

Bilgisayara bağlamakta fayda var. Varsa bi sıkıntı, hata kodu gönderecektir muhtemelen. Sanayiye yolunuz düştüğünde her ihtimale karşın bi baktırın.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Vitesteyken mi çekiyorsunuz ayağınızı, debriyaja basıp mı çekiyorsunuz? Burası önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Celal Aydın yazdı:

Vitesteyken mi çekiyorsunuz ayağınızı, debriyaja basıp mı çekiyorsunuz? Burası önemli.

vitesteyken çekince oluyor bu ara sık sık olmaya başladı

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Debriyaja basılı iken çekince normal
Vitesteyken çekince böyle oluyorsa problem var
Bilgisayara bağlatın derim (Ford IDS olsun mümkünse, universal bilgisayarlarda görünmeyebilir)

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Celal Aydın yazdı:

Debriyaja basılı iken çekince normal
Vitesteyken çekince böyle oluyorsa problem var
Bilgisayara bağlatın derim (Ford IDS olsun mümkünse, universal bilgisayarlarda görünmeyebilir)

ivediğe işim düşerse göseteririm artık kafama takıldı bu sorun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...