İçeriğe Yönlendir

Nedir Bu Elm327 OBD?

Ozkan çoban

Recommended Posts

Ozkan çoban

Değerli büyüklerim forumda sık sık görmeye başladım nedir bu küçük cihaz sanıldığı kadar yarayışlı mı, masum mu ? illa almak gerekli midir bilgilendirirseniz sevinirim iyi akşamlar..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aracın voltaj, sıcaklık basınç gibi değerlerini görüyorsunuz anlık olarak. Arıza kaydı silme işleri de yapıyor. PIC18F25K80 chipli cihazlar aracım rom unda değişiklik yapıp kapalı özellikleri açma işi de yapıyor. (Ford için)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Obd bence gerekli. Obd sayesinde içim daha rahat. Tecrübe ede ede de ordaki bilgileri nasıl yorumlayabileceğini öğreniyor insan.

Arıza lambası yaksa anında bakılır müdahale edilir. Sanayide bunu bile beceremeyenler var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

O zaman ben de şöyle sorayım.

Ford için önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir ürün var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

25 liralık birşey aldım, voltaj ve sıcaklık değeri yanlış gösterdi, 1 ay olmadan bozuldu.

Forumda da satılık olan gibi 100-130 TL bandında PIC18F25K80 li birşey almak lazım sağlıklı veri okumak için.

Özellik açmak için ise hem PIC18F25K80 li hemde ftdi cipli (ch340 li olmanlar işe yaramaz demişler birkaç yerde) HS MS anahtarı olan 190-200 TL bandında olan bir ürün gerekiyor. (Anahtarsız alıp kendiniz de yapabilirsiniz eliniz havya tutuyorsa.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Ahmet İhsan Akşen

ikisinde de chip bilgisi yok, ben uzak dururdum.

Hem anahtarlı hemde Bluetooth yada wi-fi olanlar var, onlar la gizli özellik açılıyor mu acaba 🤔

Not: iPhone kullanıyorsaniz Bluetooth olanlar çalışmaz, wi-fi li bir model bakmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Onay vermek için kendim güvenip almam ve kullanmam lazım 😁 pic tamam ama USB olmadan kablosuz bağlantı ile özellik açan görmediğim için cesaret edemedim bu cihazlara.

En kötü karar kararsızlıktan iyidir dedim kablolu olandan aldım bakalım :)

https://a.aliexpress.com/_BUQwzt

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Onay vermek için kendim güvenip almam ve kullanmam lazım 😁 pic tamam ama USB olmadan kablosuz bağlantı ile özellik açan görmediğim için cesaret edemedim bu cihazlara.

En kötü karar kararsızlıktan iyidir dedim kablolu olandan aldım bakalım :)

https://a.aliexpress.com/_BUQwzt

Ahmet bende alayımmı bundan. Benimki gibi Cruze Gm Opel ürünlerinde iş görürmü. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Opel i hiç bilmiyorum, opcom diye birşey var onlarda sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...