İçeriğe Yönlendir

1.3 H Kasa Astra 135.000 Km Manifold Temizliği Önerir Misiniz ?

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan

MRB arkadaşlar aracımı alalı 6 ay oldu malum 1.3 motor ve ağır kasa biraz hantal kalkışta fakat uzun yolda inanılmaz memnunum çekişinden,zaten alınca yazılım attırmıştım o da çekişi artırdı.Sorum şu;egr ,map,manifold dizellerde fazlaca tıkanıyomuşyani çamur gibi balçık oluyo tıkanıyo manifold ve hava yeterli giremiyo çekiş düşüyo diye öğrendim.Ustam da bu kmde yaptırmamı tavsiye etti ama yinede size danışmak istedim beklentim olan ;"turbo devrede değilken acaba kalkışta araç biraz daha rahat kalkarmı sizce bu işlem sonucu?" .Bütün talebim bu:) Yani hiç egr falan arızası almıyorum,düşünceleriniz önemli:)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sedat Demircan yazdı:

MRB arkadaşlar aracımı alalı 6 ay oldu malum 1.3 motor ve ağır kasa biraz hantal kalkışta fakat uzun yolda inanılmaz memnunum çekişinden,zaten alınca yazılım attırmıştım o da çekişi artırdı.Sorum şu;egr ,map,manifold dizellerde fazlaca tıkanıyomuşyani çamur gibi balçık oluyo tıkanıyo manifold ve hava yeterli giremiyo çekiş düşüyo diye öğrendim.Ustam da bu kmde yaptırmamı tavsiye etti ama yinede size danışmak istedim beklentim olan ;"turbo devrede değilken acaba kalkışta araç biraz daha rahat kalkarmı sizce bu işlem sonucu?" .Bütün talebim bu:) Yani hiç egr falan arızası almıyorum,düşünceleriniz önemli:)

Turbo'nun devrede olmadığı devir yok ki hocam. Turbo daima devrede, az ya da çok, basıyor basıncı. Siz gaza daha çok bastıkça daha yüksek devirle dönüyor ama az da bassanız dönüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Sedat Demircan yazdı:

Hocam ben sıfır aldım o hantallık yine vardı :D:D O klasik bir 1.3 sıkıntısı. Daha önce Punto vardı ve aynı motor vardı. Tabii o biraz daha hafif olduğu için daha atikti. Neyse konuya dönersek dediğiniz gibi egr map ve manifold da dolum oluyor özellikle çekişten düşme bizim araçlarda genellikle egr arızasından kaynaklanıyor. Ancak çözümü zor olan durumlar değil zaten Opel servisleri artık mıh gibi biliyor bizim araçları. Önlem amaçlı yaptırabilir benim aracım da 100 bine geldi daha öyle birşey yaptırmadım ancak arkadaşlara katılıyorum biraz yüksek devir kullanmanızda fayda olur.. Sizden önceki sahibinin de nasıl kullandığı önemli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Merhaba daha önce benzer bir temizliği bütün usta arkadaşlarım yapma demesine rağmen 90'lık1.8 Tdcı Ford Connect aracıma kendim yaptım. İnanın bana emme manifoldunun içini görmeniz lazımdı kanallar %40 dolmuş motor yağıyla birleşince de çıkması inanılmaz güç bir tabaka oluşturmuştu. Aracın temizlik sonrası sesi bile değişti çekişte belirgin değişiklik olmuştu. Yanlış bilmiyorsam Egea ve Linea'da olan motoru kullanıyor aracınız Oto Tamircim kanalında çokça temizlik videosu var bence bir göz atmalısınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sedat Demircan yazdı:

Yazılımı atan arkadaş egr iptali de önermedi mi?

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Murat Sahın yazdı:

Turbo'nun devrede olmadığı devir yok ki hocam. Turbo daima devrede, az ya da çok, basıyor basıncı. Siz gaza daha çok bastıkça daha yüksek devirle dönüyor ama az da bassanız dönüyor.

abi ama max torju verdiği aralık 1750 devirden başlıyo sanırım yani o devirden düşükkenki baygınlığı kastettim

Mehmet Ozyurek yazdı:

Arada bir devirli kullansan bir şey olmaz aslında. 

abi ben aldığımda 132 bindeydii:)nasul kullanıldı bilmiyorum ama nette dizellerin manifold videolarını izledinmi hiç?balçık gibiler çoğunun içi

Osman Ünal2 yazdı:

Merhaba daha önce benzer bir temizliği bütün usta arkadaşlarım yapma demesine rağmen 90'lık1.8 Tdcı Ford Connect aracıma kendim yaptım. İnanın bana emme manifoldunun içini görmeniz lazımdı kanallar %40 dolmuş motor yağıyla birleşince de çıkması inanılmaz güç bir tabaka oluşturmuştu. Aracın temizlik sonrası sesi bile değişti çekişte belirgin değişiklik olmuştu. Yanlış bilmiyorsam Egea ve Linea'da olan motoru kullanıyor aracınız Oto Tamircim kanalında çokça temizlik videosu var bence bir göz atmalısınız.

hocam bakın sizde çekişte değişiklikten bahsetmişsiniz,amacım bu işte.Acaba kalkışta bile değişiklik olmuş muydu sizde? %40 ı dolduysa acaba geçmesi gereken hava da %40 daha az geçiyo ve çekiş düşüyo anlamı çıkmıyomu manifold doluyken

Fatih Evcin yazdı:

Yazılımı atan arkadaş egr iptali de önermedi mi?

abi önermedi,hatta ben sordum egr iptal etme durumunu,hocam egr arızası araç vermedi ise hiç etmeyelim dedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sedat Demircan yazdı:

abi ben aldığımda 132 bindeydii:)nasul kullanıldı bilmiyorum ama nette dizellerin manifold videolarını izledinmi hiç?balçık gibiler çoğunun içi

Ben bakmam öyle videolara.. Ben gazlarım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

arabanın kendi ağırkanlı uğraşmayın çok faydası 2 3 gün piskolojik olur genelde

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Şu anda arabada bir sorun yok ise bende kurcalama. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...