İçeriğe Yönlendir

Sabahları İlk Çalıştırmada Airbag Hatası Uyarısı

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)

Selamlar,

Aracım bir süredir sabahları ilk çalıştırmada ''airbag arızası kitapçığa bakın'' şeklinde hata mesajı veriyordu. Sonraki çalıştırmalarda ise arızayı tekrarlamıyordu. Bu gün indim garaja, bastım kumandadan düğmeye, açılmadı kapılar. Akü bitmiş. Aküyü değiştirdim, airbag hatası da vermedi. 

Neticede, bu arızayı görenler akülerine baktırsın. İnternette de bir kaç platformda aynı şeyi okudum.

Bu arada 60 Ah - 540 A (üzerindeki akünün değerleri de böyleydi) mutlu akü 350 tl'ye aldım. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abs airbag arızası için ilk bakılacak yer akü.. 

Şayet araç psa grubu aracı ise her arızada ilk bakılacak yer akü.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yeni nesil araçlarda, durduk yere olur olmadık anlık hatalar veriyorsa ve gözle görünen bir arıza yoksa ilk bakılacak şey aküdür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kontağı kapatıp kapıları kilitleyince kendi kendine çalışıp aracı çalıştırana kadar durmayan silecekten, olmayan perde hava yastığı arıza uyarısından, anti faulty population arızasından Allah korusun 😄 ah pejo ah 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Çok kötü bir yola girdim benim de çıktı. Opellerde genellikle koltuk altındaki soketten kaynaklı diyorlar ancak orayı düzeltsek bile opcom ile hatayı silip denemek lazım. Bakımı bekliyor şimdilik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abs airbag arızası için ilk bakılacak yer akü.. 

Abi, her zaman olduğu gibi, yine tam acelem varken su koydu akü :D Saat 10'da bir yerde olmam lazımdı, 9,35'de baktım akü yok :)  Saat 10'da ben elimde akü, ilçede geziyordum. Eve en yakın esnaf markasını ilk kez duyduğum aküye 320 lira dedi. Bende nasıl olsa hepsi 2 yıl çalışıyor en fazla, e hepsinin de 2 yıl garantisi var zaten dedim, 300 teklif ettim, cevabı "olmaz" oldu. Olmaz derkenki tarzına gıcık olup 30 km uzaktan akü getirttim. 30 lira daha fazla ödeyip mutlu aldım. Baktı telefonda bir yerlere sipariş veriyorum, hemen koştu kaldırıma, gel abi hallederiz dedi, kovaladım git başımdan diye :) Vesile ile, esnafımız efnaflığı da unutmuş...

Tayfun Aydın yazdı:

Çok kötü bir yola girdim benim de çıktı. Opellerde genellikle koltuk altındaki soketten kaynaklı diyorlar ancak orayı düzeltsek bile opcom ile hatayı silip denemek lazım. Bakımı bekliyor şimdilik :)

Genelde oradan çıkıyor Opellerde. Babamın focus 2 de de ordan çözmüştük. Sokette temassızlık vardı. Linea'da sadece önde iki airbag olduğu için koltuk altında sokette yok :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

geçmiş olsun.böyle esnaflar sonra hiç ağlamasın yok şöyle yok böyle diye.olmaz demenin de bir adabı var."kusura bakmayın o fiyata olmaz" falan de başımız üstüne. bakmış müşkül durumdasın kaptırayım  demiş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Haluk Şentürk yazdı:

geçmiş olsun.böyle esnaflar sonra hiç ağlamasın yok şöyle yok böyle diye.olmaz demenin de bir adabı var."kusura bakmayın o fiyata olmaz" falan de başımız üstüne. bakmış müşkül durumdasın kaptırayım  demiş. 

Aynen öyle, baktı elimde akü, kapısındayım. Başka yakında yer de yok, el mecbur alacak diye düşündü. Dükkandan çıkıp telefonla konuşmaya başlayınca çıktı dışarı "abi nereye gidiyon gel hallederiz" dedi ama, öyle bir esnaflık yok, öyle esnafa da benden kazanacak para yok dedim, bakakaldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Focusumda akünün bittiğini aracı çalıştırdıktan sonra abs ışığı 2 sn kadar daha yanıyor oradan alıyorum. Eğer 2 sn sonra yanıyorsa 2-3 çalıştırmada kesin bitiyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...