İçeriğe Yönlendir

Ford Connet Egr 110 luk

Volkan Dülger

Recommended Posts

Volkan Dülger

Cornnet 110luk GLX 2007

Arkadaşlar egr için bilgi almak işitiyorum. 

Aracıma Yüklendigim zaman siyah duman atıyor. Ustaya gösterdim ama. Egr iptal olursa kesilir dediler. 

Bilgisi olan varmı

İptal etmeli iyim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

EGR çok mu gerekli sorusunun cevabı çok karmaşık. Emisyon değerlerini düşürüyor falan ama esas esprisi yanma sıcaklığını da düşürüyor olması. Verimlilikten feragat edip yanma odasında oluşan sıcaklığı düşük tutuyor. Dizel bir araç için çokta olmazsa olmaz bir şey değil yani. Babamın kullanmakta olduğu focus'ta egr arızası tamir ettirmekten sıkılıp iptal ettirdik. Eksikliğini de hissetmiyor. Bu arada yazılımla beyinden egr'yi iptal de ettirmek gerekiyor çoğu araçta, yoksa hata veriyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dülger

İptal derken körleyelim diyor usta yani teneke parçası koyacaklar araya. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Volkan Dülger yazdı:

İptal derken körleyelim diyor usta yani teneke parçası koyacaklar araya. 

Sizin araçta durum nedir bilmiyorum. Normalde o körleme işlemi sonrası bir de yazılım ile iptal edilmesi gerekiyor ki araç arıza ışığı yakmasın. Tabi bütün araçlarda böyle mi ondan emin değilim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Araya parça koymak gerekiyor sonrasındada yazılımdan iptal edilmesi gerekiyor. Connect'lerde. 
Eğer sistemde bir arıza yoksa, iptali sonrasında çok bir fark hissetmezsiniz, dumanda aşırı değilse bir fark olmaz çünkü Connect'ler 0 ken bile duman atıyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Volkan Dülger yazdı:

Cornnet 110luk GLX 2007

Arkadaşlar egr için bilgi almak işitiyorum. 

Aracıma Yüklendigim zaman siyah duman atıyor. Ustaya gösterdim ama. Egr iptal olursa kesilir dediler. 

Bilgisi olan varmı

İptal etmeli iyim. 

Benim sıfır km GLX de gaza yüklenince kara duman atardı. Dikiz aynasından görürdüm. Araba 0 km iken yapıyorsa normaldir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

egr nin elektronik bölümü ve mekanik bölümü vardır, connectler de mekaniği körlemek yetmez. arıza lambası yakar connectte

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dülger

Egr körlendi arkadaşlar fakat arza ısıgı felan yakmadı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Egr yakıt ekonomisi yapmaya faydası vardır. Yakıt tüketimi artabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...