İçeriğe Yönlendir

Karda Sucuk Ekmek Rotaları

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hafta sonu yüksek yerler beyaza bürünecek. istanbul, yalova, bolu, düzce kar üstü sucuk ekmek rotaları çıkar mı? :) hafta sonu yasakları kaldırılması gündemde. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Haftasonu yasakları kalkarsa, elimizde hava durumu uygulaması ile kar arayacağız bu gidişle :) 

Yılbaşı gecesi için Bolu'dan ümitliydik ama malesef yağmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hafta sonu yasakları kaldırılması gündemde. 

kaldırılmasın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yasak kalksada kartepeye çıksak. 

Kartepe bitmiş. Km’lerce kuyruk oluyor. Gidilecek son yer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sivil insiyatif olmayınca, fiziksel  yasak gerekiyor demek

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

kaldırılmasın.

Neden? Kendimizi geçtik. Evde artık psikolojisi bozulan çocukları düşündünüz mü hiç?

hafta içi tüm iş yerleri açıkken hafta sonu kısıtlaması nedir? kafe, restoran, avm gibi toplanma yerleri kapalı olsun ama sahile, yürüyüşe, parka, açık alana çıkmak artık serbest olmalı. Çocukların psikolojisi ülkenin geleceği demek

Ebeveynler bir yere kadar ilgilenebiliyor. 12 saat çocukla nasıl oyun oynayabilirim? Çoğu kişi sabah tv’yi açıyor, eline telefon tablet veriyor de gün bitiriyor. 1 aydır telefon tablet tv ile birlikte yaşayan çocuklar var. Düşündünüz mü hiç?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hafta içi tüm iş yerleri açıkken hafta sonu kısıtlaması nedir?

Virüs hafta içi çalışmıyor. 

Onun mesaisi Cuma 21 de başlayıp, Pazar 8 de bitiyor. O saatte de bizi göremiyor.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hafta sonları da hafta içi gibi 21-05 arası yasak olabilir. Gündüz, özellikle cumartesi günü, ana-baba günü gibi. Ayrıca bizim binada çocuklar bahçede sürekli ve polis de karışmıyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neden? Kendimizi geçtik. Evde artık psikolojisi bozulan çocukları düşündünüz mü hiç?

hafta içi tüm iş yerleri açıkken hafta sonu kısıtlaması nedir? kafe, restoran, avm gibi toplanma yerleri kapalı olsun ama sahile, yürüyüşe, parka, açık alana çıkmak artık serbest olmalı. Çocukların psikolojisi ülkenin geleceği demek

Ebeveynler bir yere kadar ilgilenebiliyor. 12 saat çocukla nasıl oyun oynayabilirim? Çoğu kişi sabah tv’yi açıyor, eline telefon tablet veriyor de gün bitiriyor. 1 aydır telefon tablet tv ile birlikte yaşayan çocuklar var. Düşündünüz mü hiç?

Benimde anlamadığım şey şu. Evde oturduğumuz halde para birikmiyor. Hep eksideyiz, analamadım gitti. Eskiden haftasonu kontağı 200 tl ile açardım minimum. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hafta sonu yüksek yerler beyaza bürünecek. istanbul, yalova, bolu, düzce kar üstü sucuk ekmek rotaları çıkar mı? :) hafta sonu yasakları kaldırılması gündemde. 

Uludağ demek isterdim ama akşam dönüş saatinde aşırı trafik oluyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tansu seni anlıyorum ama bu süreçte biraz sabırlı olmalıyız.  Gel gör ki yaz başı yasaklar bitince herkes sapıtıp salmaya başlayınca  vakalar tavan yapmaya başladı.. Yanlışsam düzeltin. 

Kapalı alanlar kapalı olunca herkes açık alana geçince kalabalık olmayacak mı ?  Evimin yanında park var ve yasaklar olmasına rağmen gidiyorlar ve kalabalık. Çocuklar salıncağa binmek için sıra bekliyor. Tehlike zaten burda.  Polis bazen müdahale ediyor bazen etmiyor.  Çocukların psikolojisi kadar bizimde psikolojimiz bozuluyor ben çok memnun da değilim bu durumdan ama mecburuz.  Yani bizim psikolojimizden çok sağlıkçılarımızın psikolojisi bozuldu. Yoruldular. Ablam aile hekimliği hemşiresi. Her gün haşat bir şekilde eve gidiyor. 3 çocuğu var. Bittik tükendik  hiç kimse dikkat etmiyor diyor.  

Hafta içi herkes işinde gücünde. Hafta sonu gibi etkili değil.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Evde artık psikolojisi bozulan çocukları düşündünüz mü hiç?

Bu konuda bende aynı şeyleri düşünüyorum.

Çocuk 2 yaşında tam sosyalleşeceği arkadaş edineceği yaşta eve tıkılıp kaldı. Yaşıtları ile karşılaşınca temasa da geçiremiyorsun ki kimde hastalık var kimde yok bilemiyorsun.

Çocuk yabancı görünce arkama saklanıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Kalkacak olsa dün söylenirdi bence. Haftaya ki toplantıdan sonra belki kalkar kısmen

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Dün sinyali verildi. Vakaların düşmesiyle kısıtlamalar kalkacak dendi. Bakalım ne zaman söyleyecekler

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Diyelimki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Altına hücum gibi bişey olacak. Her yer tıklım tıklım olacak. Uludağ felan hak getire. Otobanda trafik oluşacak. O iş nasıl olucak. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Tansu seni anlıyorum ama bu süreçte biraz sabırlı olmalıyız.  Gel gör ki yaz başı yasaklar bitince herkes sapıtıp salmaya başlayınca  vakalar tavan yapmaya başladı.. Yanlışsam düzeltin. 

Kapalı alanlar kapalı olunca herkes açık alana geçince kalabalık olmayacak mı ?  Evimin yanında park var ve yasaklar olmasına rağmen gidiyorlar ve kalabalık. Çocuklar salıncağa binmek için sıra bekliyor. Tehlike zaten burda.  Polis bazen müdahale ediyor bazen etmiyor.  Çocukların psikolojisi kadar bizimde psikolojimiz bozuluyor ben çok memnun da değilim bu durumdan ama mecburuz.  Yani bizim psikolojimizden çok sağlıkçılarımızın psikolojisi bozuldu. Yoruldular. Ablam aile hekimliği hemşiresi. Her gün haşat bir şekilde eve gidiyor. 3 çocuğu var. Bittik tükendik  hiç kimse dikkat etmiyor diyor.  

Hafta içi herkes işinde gücünde. Hafta sonu gibi etkili değil.

Okul öncesi okullar açık mesela. 1-2 hafta haricinde kapanmadı. Ona rağmen vakalar düştü. Açık alanda oynayan çocuklar vaka sayısını artırmaz. Önemli olan kapalı alanlarda toplanmak. Yani hafta sonu kısıtlamaları varken bu çocuklar öğleden sonra da parka gitti. Artış mı oldu? Yok. 

Kapalı alanlardaki her türlü toplanmaya gelecek kısıtlamayı destekliyorum. Ama hafta sonu gündüz saatlerinde dışarıya çıkma kısıtlaması yanlış. Korona geçer ama çocukların bu dönemde kimliğine işlenen psikoloji geçmez. 

Fatih Evcin yazdı:

Uludağ demek isterdim ama akşam dönüş saatinde aşırı trafik oluyor.

Öyle yerler hem riskli hem de çok trafik oluyor maalesef. Daha sakin yerler olmalı :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Benimde anlamadığım şey şu. Evde oturduğumuz halde para birikmiyor. Hep eksideyiz, analamadım gitti. Eskiden haftasonu kontağı 200 tl ile açardım minimum. 

E her şeye zam geldi. Eskiden haftalık 500 lira bütçe ayırdığım market alışverişine son 2 aydır haftalık 700 lira ayırmak durumunda kalıyorum :) Aylık kazancınız son 3 ayda 800 lira ve üzerinde artmadıysa gitti sizin 200 lira hafta sonu bütçesi...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Diyelimki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Altına hücum gibi bişey olacak. Her yer tıklım tıklım olacak. Uludağ felan hak getire. Otobanda trafik oluşacak. O iş nasıl olucak. 

Önce hafif bir trafik oluyor ama sonra işler çok güzel bir hale geliyor. Videoda var.

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

normalde izinde olunca vs sürekli para çıkar baba buraya götür hanım der şuraya gidelim.  durduk yerde para çıkıyor son çare olarak işe geri dönmekle bulmuştum.  :):):)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ölsünler, doğal seleksiyon denir buna bilimsel

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yasaklar ilk sağlık çalışanlarına kalkmalı. Mesela kartepeye, uludağa sadece onlara izin olmalı. Bu yaz tatil önceliği onlarda olmalı. Aylardır sarılamadıkları çocuklarıyla doya doya tatil yapmalılar. 

• Beğen 12
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

2018 kışında erciyese çıkmıştım.  sucuk ekmek efsane sarmıştı.  yedikçe yiyesi geliyordu. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bolu Düzce tepelerde 25-30cm kar birikecek gibi duruyor. Yalova da olur. Buralara yol açık oluyor mu, bolu düzce yaylaları özellikle. Kış lastiği var

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bolu Düzce tepelerde 25-30cm kar birikecek gibi duruyor. Yalova da olur. Buralara yol açık oluyor mu, bolu düzce yaylaları özellikle. Kış lastiği var

yahu sen kar lastiği deneyecem diye dağa taşa çıkmayamı çalışıyon. Arabadan 4x4 değil , önden çeker. Üstelik Hibrid. ya su kaçarsa ? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...