İçeriğe Yönlendir

Karda Sucuk Ekmek Rotaları

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zeus altarı mı? Orası düz yaa, ben elektrikte çıktım orayı 😀

Sen hangi zeus altarından bahsediyon. Ben Balıkesirdeki zeus altarını söylüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Sen hangi zeus altarından bahsediyon. Ben Balıkesirdeki zeus altarını söylüyorum. 

Ora yüksek değil sen ödemiş bozdağa gel.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Ora yüksek değil sen ödemiş bozdağa gel.

Topuk yaylasıda var. Akümü bitirmişti. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Burası yüksek değil ki

4404-CD79-C953-4-BC0-A37-C-BD8-E8-C2-FDF

mazda 105 beygir tam otomatik. 4 kişiyle zigana tüneli’ne tırmanırken kamyonu sollayamadığımı bilirim. Komikti. Sollamak için sola geçtim. 60’ı geçemedim, tekrar şeridime kamyonun arkasına girdim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Burası yüksek değil ki

4404-CD79-C953-4-BC0-A37-C-BD8-E8-C2-FDF

mazda 105 beygir tam otomatik. 4 kişiyle zigana tüneli’ne tırmanırken kamyonu sollayamadığımı bilirim. Komikti. Sollamak için sola geçtim. 60’ı geçemedim, tekrar şeridime kamyonun arkasına girdim :) 

140 beygir Mondeo da başıma gelmişti. Atmosferik motor insanı çileden çıkartır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bana en yakın Erciyes orada bile şu anda doğru dürüst kar yok ama hafta sonuna kadar ne olur bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Cihaner Öztürk yazdı:

Pazar günü ekmek alma bahanesiyle sokağa çıktım. Oda ne yurüyüş parkurunda 20 kişi yürüyor. Arabalar vızır vızır. Bu nasıl yasak anlamadım. Yer Ankara Çukurambar.

Ankara'da çoğu yer bu şekilde. Eryaman'da oturuyorum eline poşeti alan gezmeye çıkıyor. Geçen adamın 1 tanesi koltuğunun altına yağlı pişirme kağıdını almış telefonla konuşa konuşa geziyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Vay arkadaş ya, 1 tlye çay satıyor diye Bakacak daki çaycıya zulm edip yolunu toprakla kapatmışlar. Yazıklar olsun  https://enbursa.com/haber/uludag-bakacak-ta-neler-oluyor-130094.html

Adam birde Valilik önünde kendini yakmış

Uludağ'a gideceksen güneşli bir hava tercih edip teleferikle de gitmeyi dene. Ama Bakacak baya ileride oraya araçsız gidilmez.
O adam uzun süredir orda, önce sadece küçük bir semaveri vardı sonra işi bayağı büyüttü. Gerçekten de hizmet götürdüğü doğrudur, oranın müşterisi ayrı otel tesislerinin ayrı ne alaka yani.
Uludağ'da halen doğru dürüst kar yok, başımıza taş yağıyo resmen :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Uludağ'a gideceksen güneşli bir hava tercih edip teleferikle de gitmeyi dene. Ama Bakacak baya ileride oraya araçsız gidilmez.
O adam uzun süredir orda, önce sadece küçük bir semaveri vardı sonra işi bayağı büyüttü. Gerçekten de hizmet götürdüğü doğrudur, oranın müşterisi ayrı otel tesislerinin ayrı ne alaka yani.

Ben gerçekleri okudum. Adam önce ihale kararına aykırı işletmesini büyütmüş. Oranın ihalesi habersiz yapılıp bu adama bıraktırmışlar. Günde 3000 bardak çay satarak 3000 tl gelir elde ediyormuş. Devlete vergide ödemediği ortaya çıkmış. Yolu karkışta kapandığı için ve motorlu kar kızakları güzergahı olmasından dolayı yol kapatılmış. Kış aylarında sadece kar motoruyla gelenlere vermiş olduğu hizmetle yüzbinlerce lira gelir elde etmiş. Otel bölgeside isyan etmiş. Biz bir sürü para veriyoruz bu adam vergi vermiyor demişler. 

Vukuatlar böyle. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Ben gerçekleri okudum. Adam önce ihale kararına aykırı işletmesini büyütmüş. Oranın ihalesi habersiz yapılıp bu adama bıraktırmışlar. Günde 3000 bardak çay satarak 3000 tl gelir elde ediyormuş. Devlete vergide ödemediği ortaya çıkmış. Yolu karkışta kapandığı için ve motorlu kar kızakları güzergahı olmasından dolayı yol kapatılmış. Kış aylarında sadece kar motoruyla gelenlere vermiş olduğu hizmetle yüzbinlerce lira gelir elde etmiş. Otel bölgeside isyan etmiş. Biz bir sürü para veriyoruz bu adam vergi vermiyor demişler. 

Vukuatlar böyle. 

O olayda adam bence de haklı falan değil, etrafımdan duyduğum şeylerde bu yönde . Kimsenin yapamadığını o neden yapabiliyor?

Yasalara aykırı bir durum olmasa onun tezgahına kimse dokunmaz.

Hava kapalı iken giderseniz hiç bir şey göremezsiniz bol bol üşürsünüz :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Karabük'ün yüksek kesimlerine kar yağışı başlayıp doldurmuş. Hafta sonu ben kaçar sucuk ekmek yapmaya :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Burası yüksek değil ki

azda 105 beygir tam otomatik. 4 kişiyle zigana tüneli’ne tırmanırken kamyonu sollayamadığımı bilirim. Komikti. Sollamak için sola geçtim. 60’ı geçemedim, tekrar şeridime kamyonun arkasına girdim :) 

İlerde ziganayıda görürüz. 

Sende yüksek gözükmüyor. Gayet dik rampası var. Zeus Altarı 

ACtC-3c-imUCl4c5MRAy1MOuyg-vFmB8FVKjM_87

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

bizim bildiğimiz 1 tane altar var . oda Altarın oğlu tarkan 

yada oğlu tarkan olan Altar :d 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Selçuk Keleş yazdı:

Adamı bıktırıp otel sahipleri ya da aynı hamurdan başka kişiler kendileri işletmek istiyorsa demek..

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

kısıt falan yok hikaye.... heryer aynı, amma gezmeyi seviyormuşuz, evde duramıyor bunalıyoruz....

Yakın çevrem dahil tanıdığım bir çok insan yasaklar kalksa da serbestçe gezip dolaşıp doya doya istediğimizi yesek içsek derdinde. Başımıza bir musibet geldi bundan sonra biraz daha dikkatli olalım diyen yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kartepe otel de festival var. Kişi başı 850 TL konaklamali 3 gün ve 2 gece. Tesis içinde serbestmis. Pazar dönüş içinde muaf yazısı veriyorlarmış nette gördüm. 3000 lira ceza yerine iyi fikir zengin olana 😛

Garibanın yüzü güler mi hiç 😛

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kartepe otel de festival var. Kişi başı 850 TL konaklamali 3 gün ve 2 gece. Tesis içinde serbestmis. Pazar dönüş içinde muaf yazısı veriyorlarmış nette gördüm. 3000 lira ceza yerine iyi fikir zengin olana 😛

Gecesi mi 850?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Gecesi mi 850?

3 gün 2 gece kişi başı 850 tl demek istedi. Sanırım... 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

3 gün 2 gece kişi başı 850 tl demek istedi. Sanırım... 

İçinde şömine olan bungalov evler şahane fikir aslında. Kimseyle işin de yok. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

şahane yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Valla ben bi yer buldum. Sansarak kanyonu’na giderken önünden geçmiştik. Eğer oraya kar düşerse gitmeyi düşünüyorum. Şömine kar kimse yok. Öfff yıllardır özlemim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Gecesi mi 850?

Valla gece için pahalı gündüz için ucuz çok kontrpiye bı durum 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Valla gece için pahalı gündüz için ucuz çok kontrpiye bı durum 😛

Neyse bize gi..

pardon, bize fark etmiyor. :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Neyse bize gi..

pardon, bize fark etmiyor. :D 

Tam pansiyonsa 3 gün 850 lirayi çıkarırız otelden. :p

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Aksam iyi yağmış, yasaklar olmasa tam mangal havasi. Sucuk ekmek olur, Sivas kofte olur...af0120ca1e69cd74934e2b98f25b1728.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...