İçeriğe Yönlendir

Scirocco -37⁰ Dış Isı Sıcaklık

Hakan Saraç

Recommended Posts

Hakan Saraç

Merhaba arkadaşlar. Aracımı bugun kullanırken bakkala bi ugradım geldim yeniden kontagı açtığımda hava sıcaklığının -37 *c derece oldugunu benimle paylaştı. -37 ve -37.5 değerleri arasında gezdi.

Motor hararet göstergesi doğru gösteriyor, 90'da. Muhtemelen dış ısı sensörü ile ilgili bir durum. Scirocco'da daha önce basına gelen oldu mu ve bu sensor nerede ayıptır söylemesi bi üfleyelim temizleyelim kablolarına bakalım.

Teşekkürler. İyi forumlar 😊

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mercedes te ön tamponun alt ızgaralarında oluyor genelde ama VW de de benzer bir yerde olabilir mi bilmiyorum?
-37.5 ya kablosu çıkmış/oksitlenmiştir ya da komple bozulmuş olabilir.

şöyle bir arattım ama

https://www.google.com/search?q=scirocco+external+temperature+sensor+location&sxsrf=ALeKk01oGwHzdUKNeIwtJbXqbiyu9gY5BQ:1610453292220&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjpp6ODrpbuAhVDs4sKHRd1A3sQ_AUoAXoECBUQAw&biw=2560&bih=1309 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

golf-mk6-12124.png

Golf te burda aynı yerde olması gerekiyor hatırladığım kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Saraç

Arkadaşlar gidip bi sensöre bakayım dedim. Araç düzelmiş. 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Saraç
Furkan Avcı yazdı:

Mercedes te ön tamponun alt ızgaralarında oluyor genelde ama VW de de benzer bir yerde olabilir mi bilmiyorum?
-37.5 ya kablosu çıkmış/oksitlenmiştir ya da komple bozulmuş olabilir.

şöyle bir arattım ama

https://www.google.com/search?q=scirocco+external+temperature+sensor+location&sxsrf=ALeKk01oGwHzdUKNeIwtJbXqbiyu9gY5BQ:1610453292220&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjpp6ODrpbuAhVDs4sKHRd1A3sQ_AUoAXoECBUQAw&biw=2560&bih=1309 

aynen ben de araştırdım sağ ön tampon içindeymiş.

bir daha olursa bi ileri araştırma yaparım bakalım. teşekkürler

Çağlar Bayur yazdı:

önde araba var mıydı çıkarken tıklamış olmasın?

hiç dikkat etmedim ama boyada vs hiç bir şey yok.

Erdem Dertsiz yazdı:

golf-mk6-12124.png

Golf te burda aynı yerde olması gerekiyor hatırladığım kadarıyla.

scirocco'da aynı şekildeymiş.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Aynı arızada opeller - 40 gösteriyor

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim astra bozukken artılarda uçuyordu, temizleyince düzelmişti

454337b3706f2d80b6fa3998df685de6.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkes durumuna şükretsin. Renegade'te sensör bozulursa servis sağ aynayı komple değiştiriyor :shok: Dikkatini çekerim, 1500TL'den aşağı değil parça.

Aracın garantisi bitenler bunun yerine 20 liralık bi sensör takıp düzeltiyormuş durumu. Malum, bir çok araç artık dış ısıya göre klimayı vs de ayarlıyor, sıkıntı olabiliyor :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Herkes durumuna şükretsin. Renegade'te sensör bozulursa servis sağ aynayı komple değiştiriyor :shok: Dikkatini çekerim, 1500TL'den aşağı değil parça.

Aracın garantisi bitenler bunun yerine 20 liralık bi sensör takıp düzeltiyormuş durumu. Malum, bir çok araç artık dış ısıya göre klimayı vs de ayarlıyor, sıkıntı olabiliyor :)

Desene bizdeki durumda aynı 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Selçuk Bakış yazdı:

Fiat rulez.. Fiorino da aynı. İlk arızada araba yeniydi servis garantiden halletti. 2-3 yıl kadar oldu ikinci arıza oldu pek umursamadım. Yaz sıcağında gösterge buzlanma uyarısı veriyor böyle bi serinleme, bi ferahlık geliyor. Psikolojik klima :D 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Focusda akü değiştirttim bir baktım derece -45 olmuş. 5-10 dakika dolaştım yavaş yavaş yükseldi doğru değere geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...