İçeriğe Yönlendir

Gece Aperitif Yemeden Yatmayanlar Kulübü

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Yatmadan veya gece uyanıp dolaba dadananların tek adresi😁 bir türlü yenemediğim kötü alışkanlığım. Az önce 1 mini tost, ekmek arası tahin helvası göndüm yine :( 

• Beğen 6
  • Mutlu 5
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ekmek tahin pekmez zeytinle katılıyorum kulübe..(Ne alaka demeyin..Bayılıyorum bu üçlüye)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Mankal yazdı:

Ekmek tahin pekmez zeytinle katılıyorum kulübe..(Ne alaka demeyin..Bayılıyorum bu üçlüye)

Abi zeytini nasıl kombin ettin oraya :) ama deneyecem

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

İşte o yüzden ne alaka diye yazdımya..Ben de anlam veremiyorum ama garip bir lezzeti var..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Uzun zamandır bırakmıştım bu huyu ama değişik bir kombin yaptım az önce.

Lavaş arası mütebbel + turşu + ayran.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Millet ne üçlüler yapıyormuş arkadaş 😁

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yatmadan neyse de ben bir ara gece uyanıp 10 numara sofra ile yemek yiyordum. Şükür kurtuldum.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Her türlü yerim gece. Ama abur cubur olur. Ne varsa artık. Geçen gece sucuk ekmek yaptım valla, evde kokmasın diye balkon camları dahil açtım.

Ancak ele geçtik :)

Şu an hastanede nöbetteyim. Kraker ve çikolata yiyorum.2 saat önce meyve yedim biraz.

Evde iken de yerim sürekli. Hep sigara altına bişeyler yemek için. Ama kilom sabit değişmez yıllardır.

Sigara içmemek kilo aldırır derler, bende durum tam tersi. Sigara içmiyorken hiç abur cubur yemezdim. Genelde su içerdim.

Kilo almasakta sağlıksız beslenme işte. Bir an önce bırakmalıyım.

Metin Mankal yazdı:

İşte o yüzden ne alaka diye yazdımya..Ben de anlam veremiyorum ama garip bir lezzeti var..

Bir tatlı bir tuzlu muhabbeti vardır bende de , ondan kaynaklı olabilir. Tatlı yedikçe tuzlu; tuzlu yedikçe tatlı yerim.

Bilmiyorum deneyeniniz var mıdır?

Ayran ile baklava veya tatlı bi şeyler yemek çok zevklidir benim için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Abi kurtuluşu var mıdır acaba bu tarz alışkanlıkların istisnasız her gün yaşamaktayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sağlam bir irade ve spor yapan sağlıklı bir vücut gerekli önce.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Üzmeyin kendinizi, yaş 35, eksiksiz 20 yıldır her gece tıkınırım :D

Bu arada sizin menüler hafifmiş. Ben az önce balık kızartıp balık ekmek yedim :D:D:D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Murat Sahın yazdı:

Üzmeyin kendinizi, yaş 35, eksiksiz 20 yıldır her gece tıkınırım :D

Bu arada sizin menüler hafifmiş. Ben az önce balık kızartıp balık ekmek yedim :D:D:D 

Ne balığı?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Pınar yazdı:

Bir dönem rutin spor yapardım. Üniversiteden sonra bıraktım. Üniversite yıllarımda mesela, 10 km koşar, durur çay içer, 10 km de geri koşardım. Sonra eve gelip dolapta ne varsa yerdim :D

Spor yemeye engel değil hocam. Başka bir çözüm bulmalıyız :) 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bilmiyorum uygun değilse silinebilir ama gecenin üçünde rakı sofrası kurmuşluğum var..

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mehmet Pınar yazdı:

Ne balığı?

Uskumru :)

Hatta detay vereyim, yanında biraz soğan, biraz roka. Ekmek arasında, hafifte limon.  :D :D 

Hadi sizi en yakın balıkçıya alalım :) 

Dün gece de dolabı karıştırırken baktım pizza var. Hemen pişirip yedim. Hiç şaşmaz, itinayla yerim :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Murat Sahın yazdı:

Bir dönem rutin spor yapardım. Üniversiteden sonra bıraktım. Üniversite yıllarımda mesela, 10 km koşar, durur çay içer, 10 km de geri koşardım. Sonra eve gelip dolapta ne varsa yerdim :D

Spor yemeye engel değil hocam. Başka bir çözüm bulmalıyız :) 

Spor profesyonel yapılıyorsa fazla yemek lazım zaten.

Benim kastettiğim tempolu yürüyüş :) 

Murat Sahın yazdı:

Uskumru :)

Yapma böyle yapmaa... Kokusu burnuma geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Pınar yazdı:

Yapma böyle yapmaa... Kokusu burnuma geldi.

Valla hanımın burnuna gitmedikçe sorun yok :D Ev balık kokuyormuş. Yahu evde balık pişince balık kokar, ne kokmasını bekliyorsun diyorum ama inatla balkonda pişir diyor. Gecenin birinde balkonda ne işim var :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Ali Darbaz yazdı:

Reflü ve kilo sizi çağırıyor

Bi dahamı gelecez dünyaya.

Murat Sahın yazdı:

Valla hanımın burnuna gitmedikçe sorun yok :D Ev balık kokuyormuş. Yahu evde balık pişince balık kokar, ne kokmasını bekliyorsun diyorum ama inatla balkonda pişir diyor. Gecenin birinde balkonda ne işim var :)

Ben de umursamam, hamsi pişince sabaha zor gidiyor kokusu. Ama gel görki, yerken tadına doyamıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben hala iyileşemedim. Bol bol ilaç içiyorum. Karaciğerim ağrıyor. Sanki iğneler batırıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Reflü ve kilo sizi çağırıyor

Yemeyen ölmeyecek mi üstat? Aç ölünce içinde kalır insanın. Ben hiç olmazsa tok öleceğim. Evet 100 kiloyum, bunu da hiç kafama takmıyorum. Hatta göbeğime bira bardağı koyabiliyor olmak çok işe yarıyordu, ikizler doğunca kilo verdim. Göbek küçüldü. Yoksa 110 kiloydum :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Ben hala iyileşemedim. Bol bol ilaç içiyorum. Karaciğerim ağrıyor. Sanki iğneler batırıyorlar. 

Sorun yemekte değil bence. Ne yediğimiz ve nasıl pişirdiğimizde. Benim evime margarin girmez mesela. Bir şeye katı yağ koyulacaksa o yağ halis tereyağı olacak. Balık vb. kızaracaksa alıyorum çok sevdiğim seramik tavamı, fırça ile azıcık kaliteli ayçiçek yağı sürüyorum, onunla kızartıyorum. Sıvı yağı mümkün olduğunca az kullanıyorum (2 aydır sıvı yağ almıyorum, 2 ay daha almam, aldığımda ise 5 lt yudum alıyorum)

Cips yemem, markasız abur cubur yemem. Çikolata mı yiyeceğim, halis çikolata olacak. Kek mi çekti canım? Girip mutfağa kek yapıyorum, 40 dk da hazır :D 

Mesela haftada bir kırmızı, haftada bir beyaz et yiyorum. Diğer günler sebze ağırlıklı ve az yağlı, mümkünse yağsız yiyorum. Nescafeyi bile süt tozu kullanmadan, hakiki süt ile yapıp içiyorum. 

Kola, fanta vb. gazlı içecek içmem. Evde her daim soda vardır, gazlı içeceğim odur. Günde 3 litreden fazla su içerim. 

Bence bizi beslenmek değil, kötü beslenmek hasta ediyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Mehmet Pınar yazdı:

Hocam spor iştahı iyice arttırıyor maalesef, kilo vermek için spora başlayanlar kilo alarak geri bırakıyor :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ozkan çoban yazdı:

Hocam spor iştahı iyice arttırıyor maalesef, kilo vermek için spora başlayanlar kilo alarak geri bırakıyor :)

Ekipmanlı (tüplü) dalış dahil bilimum su sporu, tempolu uzun koşu, tempolu yürüyüş. Hepsini yaptım hatta hepsini birden sürekli yaptığım 6 yıllık bir süreçte bile kilo vermedim. Artık umrumda değil. Metabolizma ile alakalı. İş yerinde arkadaş var, benim 3 katımı yiyor. 160 boy, 60 kilo gelmez. Bir oturuşta 2 somun ekmeği yer, yağlı yer, ne bulursa yer ama kilo almaz. Yok, yakıyor adam bir şekilde.

Ben rejim denedim, spor yaptım, kalori hesabı yaptım, neler denedim, 3 ay aç kaldım 2 kilo verebildim. Ne gerek var? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Bekar evinde yemeksepetinde ne güzel gelirse yapıştırırdım adanası urfası tavuk şişi bide çok güzel tostçum vardı. Şimdi peynir ekmek..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...