İçeriğe Yönlendir

Gece Aperitif Yemeden Yatmayanlar Kulübü

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Umut Taşlı
(düzenlendi)

su içip dururken denk geldiğim konuya bak...

hqdefault.jpg

edit: unutmuşum bende de çekirdek bağımlılığı var. özellikle bi şey izlerken elim duramıyor, oyalamadıkça atıştırıyorum. çekirdek ve sıvısı kolayı hayatımdan çıkarsam sağlıklı besleniyorum diyebilirim. çıkarmayı çok denedim, sonuç antep fıstığı baronluğu oldu, karanlık bir güçtüm fındık fıstık aleminde :D  her renk leblebi, kaju, şu bu artık allah ne verdiyse aldım ama yok illaki çekirdek istiyor bünye. çekirdeği azaltamadığım gibi beraberinde ötekileri de yediğimle kaldım :D  

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Akşam erken yedim, yatmadan ekmek arası kaşar kemirirken denk geldiğim konuya bak :)

Öyle bir adetim yoktur genelde, soda içeriz eşimle dizi izlerken 23-24 sonrası, 21 sonrası birşey yemeyiz.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Akşam erken yedim, yatmadan ekmek arası kaşar kemirirken denk geldiğim konuya bak :)

Öyle bir adetim yoktur genelde, soda içeriz eşimle dizi izlerken 23-24 sonrası, 21 sonrası birşey yemeyiz.

Ekmek arası kaşar ne hocam :) Onunla doyulmaz ki :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Murat Sahın yazdı:

Ekipmanlı (tüplü) dalış dahil bilimum su sporu, tempolu uzun koşu, tempolu yürüyüş. Hepsini yaptım hatta hepsini birden sürekli yaptığım 6 yıllık bir süreçte bile kilo vermedim. Artık umrumda değil. Metabolizma ile alakalı. İş yerinde arkadaş var, benim 3 katımı yiyor. 160 boy, 60 kilo gelmez. Bir oturuşta 2 somun ekmeği yer, yağlı yer, ne bulursa yer ama kilo almaz. Yok, yakıyor adam bir şekilde.

Ben rejim denedim, spor yaptım, kalori hesabı yaptım, neler denedim, 3 ay aç kaldım 2 kilo verebildim. Ne gerek var? :D 

Benimde öyle bir tanıdığım var.

Ben bir ara 110 kiloydum. Sabah sadece 2 dilim ekmek 1 yumurta ve 5-6 zeytin.

Gün boyu 3-4 litre su. Öğlen akşam ekmek yok. Abur cubur yok, pilav bazen. 3 ayda 90 kiloya düştüm. Yıllardır da bu kilomu koruyorum.

Ama tatlı pasta börek acur cubur ne varsa yiyorum artık.

Bu öylece gider artık. 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

peki gecenin 3’ünde, konuyu dondurma yiyerek okumam?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Açlık ve tokluk şekerine baktır troidler de dahil bunlar birinde sıkıntı olabilir genelde şeker hastaları bu tarz.durumlari yasiyabuliyor

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Lise yıllarından beri hiç vazgeçmediğim ve hiç üşenmediğim konu gelmiş :D 

Dolapta kemirecek bir şey yoksa, makarna, sucuk yumurta, sucuk kaşar tost ve her türlü yiyecekler menüme girer. Akşam yemeğinden daha çok severim gece beslenmesini.

Hanım ilk başlarda çok garip karşılıyordu. Şimdi güzel bir tost yapan olsa da yesek moduna girdi. Akşam yemeğinden sonra yatana kadar sürekli bir şeyler çiğnerim hiç affetmem 😄

Uyku tutmayınca kalkıp tereyağ-bal eşliğinde 1 tam ekmek bitirdiğim gecelerim çoktur :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yastığın kenarına gofret koyarım uyanmadan yiyebiliyorum 😂 Uyanırsam zaten Allah muhafaza 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Umut Taşlı yazdı:

su içip dururken denk geldiğim konuya bak...

hqdefault.jpg

edit: unutmuşum bende de çekirdek bağımlılığı var. özellikle bi şey izlerken elim duramıyor, oyalamadıkça atıştırıyorum. çekirdek ve sıvısı kolayı hayatımdan çıkarsam sağlıklı besleniyorum diyebilirim. çıkarmayı çok denedim, sonuç antep fıstığı baronluğu oldu, karanlık bir güçtüm fındık fıstık aleminde :D  her renk leblebi, kaju, şu bu artık allah ne verdiyse aldım ama yok illaki çekirdek istiyor bünye. çekirdeği azaltamadığım gibi beraberinde ötekileri de yediğimle kaldım :D  

Ben de çekirdekçiyim. Hele maç ve film izlerken kesin yerim. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yatmadan veya gece uyanıp dolaba dadananların tek adresi😁 bir türlü yenemediğim kötü alışkanlığım. Az önce 1 mini tost, ekmek arası tahin helvası göndüm yine :( 

domates biber patlıcan.

bir de şey diyorlardı buna yat zıbar yemeği. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

5 ay önce sigara ile birlikte bu gece kaçamaklarını da epey azalttım ama akşam yemeği ile yatma arasında çay-yemiş-meyva 3lüsü fiks.

Sigara içmeyince, sigara altı aramıyorum. Gün içi porsiyonlarımda değişmedi ama kilo almayı engelleyemiyorum. 105kg olmuşum. 5 ayda 8kg civarı almışım dumanı bırakalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla önceden çok tüketirdim şimdi yatmadan yemiyorum desem yalan olur :D Dün akşam televizyon izlerken hanımla beraber çerez yedim fındık, badem, antep fıstığı değişmez üçlüm olur kendileri. Sonra birden sanki aş ermiş gibi :D hanıma dedim buzluktan çıkart 6 tane içli köfte kızartıp yiyeyim allah razı olsun çıkarttı hemen kızartıverdi. Yok yeme kilo alırsın falan demiyor artık alıştı çünkü o yeme duygusu geldiyse eğer bana yemeden yatsam bile bir türlü laf cambazlıklarıyla unutturup daha sonra rüyalarıma giriyor kendileri kalkıp kendim yapıyorum :D Saat 00:15 de 6 adet içli köfte bir limonu da komple içerisine sıkarak yedim valla :D gelsin kilolar bir daha mı gelecez bu dünyaya mottosuyla yaşıyorum :) Lise de bir öğretmenim vardı o zamanlar 120 kg falandı sanırım söylediği bir söz vardı " bu dünyaya bir daha mı gelecez hep biz yukarıda yiyoruz yer altına girdiğimizde oradaki canlılar dan da dua almak gerek allah razı olsun iyi besilenmiş bilmem kaç yıllık ihtiyacımızı karşıladı" diye bahsederdi. Şimdi bana soranlara neden zayıflamıyorsun (105 kg şu anda) dediklerinde bende bu cümleyi kuruyorum :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sağlığım bozulduğundan beri beni için hayelden öte şeyler. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Eskiden bekarken çok yerdim. Akşam yemeğini erken yediğim için acıkırdım. Şimdi işten gelip akşam yemeği çay derken zaten gece acıkmaya fırsat olmuyor. Ama geç yediğim için son dönemde çok kilo aldım. Uzun süre 80-85 aralığında korudum kilomu. Sonra birden yükselmeye başladı ve dün akşam 101 gördüm tartıda. Tatlıya karşı aşırı zaafım var. Bir an önce zayıflamam lazım. Rezonans tekniği diye bir şey duydum. Kabaca karbonhidrat isteğiniz baskılıyorlar. Ekmek, pilav, makarna, hamur işleri gibi yiyeceklere karşı olan iştahınızı kapatıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ben standart olarak saat 11 de yerdim bişeler zeytin ekmek - meyve yoğurt vs 

son 2 3 aydır gece yatınca boğazıma mideden asit geliyor bildiğin akşam 8 den sonra yeme işini askıya aldım mecburen. arada test ediyorum ne zaman yesem aynısı oluyor malesef ben grup dışında kaldım artık yaş 30 u geçince neler çıkıyormuş yahu :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Gök yazdı:

Ben standart olarak saat 11 de yerdim bişeler zeytin ekmek - meyve yoğurt vs 

son 2 3 aydır gece yatınca boğazıma mideden asit geliyor bildiğin akşam 8 den sonra yeme işini askıya aldım mecburen. arada test ediyorum ne zaman yesem aynısı oluyor malesef ben grup dışında kaldım artık yaş 30 u geçince neler çıkıyormuş yahu :D 

yemeye devam etmek icin yastıgı yükselt 😂 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Gece kalkıp bir şeyler yeme isteği doğanlar glikoz toleransı tetkiki baktırsınlar gizli şeker olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Lise yıllarından beri hiç vazgeçmediğim ve hiç üşenmediğim konu gelmiş :D 

Dolapta kemirecek bir şey yoksa, makarna, sucuk yumurta, sucuk kaşar tost ve her türlü yiyecekler menüme girer. Akşam yemeğinden daha çok severim gece beslenmesini.

Hanım ilk başlarda çok garip karşılıyordu. Şimdi güzel bir tost yapan olsa da yesek moduna girdi. Akşam yemeğinden sonra yatana kadar sürekli bir şeyler çiğnerim hiç affetmem 😄

Uyku tutmayınca kalkıp tereyağ-bal eşliğinde 1 tam ekmek bitirdiğim gecelerim çoktur :D 

napıyon sen dayı  :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Alpay Sumer yazdı:

yemeye devam etmek icin yastıgı yükselt 😂 

yastığı 1 tık yükseltsem 4 5 sene daha idare edermi beni diosun :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Gök yazdı:

yastığı 1 tık yükseltsem 4 5 sene daha idare edermi beni diosun :D 

Yok gece rahat yemek yiyebilirsin 😂

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tahir İlter yazdı:

Yatmadan neyse de ben bir ara gece uyanıp 10 numara sofra ile yemek yiyordum. Şükür kurtuldum.. 

Senin o dediğin Sahur yahu, yılın belirli bir ayında hepimiz yapıyoruz onu , 3-4 ay kaldı yenisine :D  

Akşam yemeğini ortalama 20.30 da yeriz, pek çok kişiye göre geç sayılır ama işten gelişim falan ancak. Sofradan 21.00 de kalkınca yatana kadar kalan 3 saatlik sürede, midem dolu olduğu için yeni birşeyler yemeye yer olmuyor ama aklım abur cuburda kalıyor. En yiyilesi de çay ve çekirdek olduğundan hemen her akşam çekirdeğe devam.

Çekirdeksiz duramıyorum diyenlere 1 kişi daha ekleyelim.

• Beğen 4
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Yatmadan neyse de ben bir ara gece uyanıp 10 numara sofra ile yemek yiyordum. Şükür kurtuldum.. 
Sahur değil mi o :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Geç saatte yemek yenmesine karşı değilim, ihtiyacı varsa vücut kullanıyor. Ekmek arası kars kaşarı ne gider ama :) 
Bazen acıktığımı hissetsem de o saatte nerdeyse hiç bişey yemem. Yersem sabah daha çok acıktığımı hissediyorum. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

napıyon sen dayı  :)

Gencim yakıyorum 😎 

Bayılıyorum yemek yemeye abi yapacak bir şey yok 😄

Selçuk Keleş yazdı:

Yersem sabah daha çok acıktığımı hissediyorum. 

Aynı durum bende de var. Acıkma sürem kısalıyor. Kısır döngü içerisine giriyorum 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...