İçeriğe Yönlendir

Eskişehir - Marmaris Yol Güzergahı Danışma

Mert Gulkokan

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Merhabalar;

Yıllardır Marmarise giden birisi olarak güzergahımız sürekli

Eskişehir-Kütahya-Afyon-Denizli- Kale-Tavas-Muğla-Marmaris oluyor

Ancak Denizli Kale Tavas Muğla karayolu çekilecek gibi değil sürekli in çık sert virajlar ve soğuk asfalt ve hala duble yol olmayan bölgeler ve yol yapım çalışması devam ediyor 

Bende yarın yola çıkacağım ve hava şartları kötü olabilir. Denizliden Kale tavas sapmayıp Denizli-Nazilli-Aydın-Çine-Muğla yapayım diyorum

Bu yol sürekli duble ve asfaltı çok iyi. Ancak yol toplamda 1 saat ve 78 km kadar uzuyor 

sizin yorumunuz ne olurdu. En son eşimle kale tavas yolunu kullanırken eşimin midesi çok kötü oldu yolda durmak zorunda kaldık yarın tek başıma olacağım

Mesajın linki
Osman Yücel Çetin
(düzenlendi)

Hava koşullarını da göz önüne alarak ikinci güzergahtan giderdim ben.

Bir daha o taraflara gidersem ilk güzergahı asla kullanmam yazın bir kere kullandım daha da gitmem. 😀

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Mesajın linki
Mert Gulkokan
Hava koşullarını da göz önüne alarak ikinci güzergahtan giderdim ben.

Bir daha o taraflara gidersem ilk güzergahı asla kullanmam yazın bir kere kullandım daha da gitmem.
Felaket bir yol
Yıllardır ızdırap oldu
Çok zor bir coğrafya
  • Beğen 1
Mesajın linki
Evren Erakçora

Çine den geçip köfte yerdim.

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Çine den geçip köfte yerdim.
Çine de çöp şiş yeme durumum var
Çöp şiş meşhurdur
Mesajın linki
Ali Ozan Yurtsever

Çok sık kullandığım yol izmir datça arası için. çine muğla arası da duble yol asfalt v.s ama virajlı bir kısım var orada da 20 dakika kadar . hız 80 altına düşmez ama virajları öyle düşünün. 

Ama o virajlarda benim eşimin de midesi bulanıyor. belki bir tık sert girdiğim için olabilir. 

Mesajın linki
Burak Kuşçu
Mert Gulkokan yazdı:

Çine de çöp şiş yeme durumum var
Çöp şiş meşhurdur

restaurantlar kapalı abi pakette de keyif vermez. bence yola hazırlıklı çık. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Mert Gulkokan
restaurantlar kapalı abi pakette de keyif vermez. bence yola hazırlıklı çık. 
Onu unuttum valla
Benzinliklerde tıkınırım artık
Mesajın linki
Ali Ozan Yurtsever

Tabi bu arada Denizli içindeki trafik lambalarında sabrınızın çok büyük kısmını kaybetmezseniz Nazilli trafik lambalarını geçersiniz. şaka bir yana böyle bir sinyalizasyon görmedim ben. Denizli ve Antalya trafik lambaları için söylüyorum. 

Mesajın linki
Evren Erakçora
(düzenlendi)
Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Tabi bu arada Denizli içindeki trafik lambalarında sabrınızın çok büyük kısmını kaybetmezseniz Nazilli trafik lambalarını geçersiniz. şaka bir yana böyle bir sinyalizasyon görmedim ben. Denizli ve Antalya trafik lambaları için söylüyorum. 

Yeşil dalga yok mu orada, normalde yola göre 60, 80 km hıza göre ayarlıdır, bu hızda gidilse problem olmaz. Ama fazla yavaş veya hızlı gidenler yüzünden ışıklarda yoğunluk olur.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Mesajın linki
Ali Darbaz

Tarif ettiğin yola Google Street Wiev ile baktımda, burada miğde bulandıracak bir durum yok. Hangi kesimi kötü. 

Mesajın linki
Ali Ozan Yurtsever
Evren Erakçora yazdı:

Yeşil dalga yok mu orada, normalde yola göre 60, 80 km hıza göre ayarlıdır, bu hızda gidilse problem olmaz. Ama fazla yavaş veya hızlı gidenler yüzünden ışıklarda yoğunluk olur.

Valla en son geçtiğimde batçığın çıkışına tam çıkışına hem de, trafik ışığı konulduğunu görünce bakmadım artık yeşil dalgaya sinirimden :D

Işığın süresi çok uzun. yaklaşık 2 dakikaydı

Mesajın linki
Erdem Bozkurt

muğla-kale-tavas- denizli yolu bahsettiğiniz kadar kötü bir yol değil sadece kale muğla arası biraz virajlı ve çok sevdiğim bir bölge,yol kenarında içmelere doyamadığım çeşmeler, doğa manzaraları,gözleme yerleri.. biraz yavaş gidin hızlı giderseniz sıkıntı olabilir muğlaya yakınlaştınızmı yollar düzeliyor zaten,çine üzerinden gelmeye değmez...hayırlı yolculuklar

Mesajın linki
Fatih Evcin
Mert Gulkokan yazdı:

Denizli- Kale-Tavas-Muğla-Marmaris 

Bende bu sene bir hata yaparak bu yoldan gittim ve pişman oldum.

Kütahya-Uşak-Turgutlu-İzmir oradan da otobandan Aydın olabilir mi?

Mesajın linki
Ali Ozan Yurtsever
Erdem Bozkurt yazdı:

muğla-kale-tavas- denizli yolu bahsettiğiniz kadar kötü bir yol değil sadece kale muğla arası biraz virajlı ve çok sevdiğim bir bölge,yol kenarında içmelere doyamadığım çeşmeler, doğa manzaraları,gözleme yerleri.. biraz yavaş gidin hızlı giderseniz sıkıntı olabilir muğlaya yakınlaştınızmı yollar düzeliyor zaten,çine üzerinden gelmeye değmez...hayırlı yolculuklar

katılıyorum

Mesajın linki
Fatih Evcin
Erdem Bozkurt yazdı:

doğa manzaraları,gözleme yerleri.. biraz yavaş gidin hızlı giderseniz sıkıntı olabilir.

Bu konuda katılıyorum. Bir yere yetişme amacı ile olmadan gezme amaçlı gidilecekse uygun . Ama hızlı basa basa gidince hüsran.

Mesajın linki
Ali Darbaz

Ben yolu inceledim. Miğde bunaltısına karşı saate 80 km hızı aşmadan rahatlıkla gidilir. 

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Arkadaşlar yolun en kötü yanı soğuk asfalt olması
Denizliyi geçene kadar şehir içinde 30 dk geçiyor ışıklar ve trafik sonra denizliyi geçtim diyorsunuz rampalar ve soğuk asfalt başlıyor
Kilometrelerce tırmanıyorsunuz 200 km boyunca aracın tüm bileşenleri titriyor valla
Yarın denizliye gelince karar vereceğim

Mesajın linki
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşlar yolun en kötü yanı soğuk asfalt olması
Denizliyi geçene kadar şehir içinde 30 dk geçiyor ışıklar ve trafik sonra denizliyi geçtim diyorsunuz rampalar ve soğuk asfalt başlıyor
Kilometrelerce tırmanıyorsunuz 200 km boyunca aracın tüm bileşenleri titriyor valla
Yarın denizliye gelince karar vereceğim

Sen o yolu daha önce pejo ile gittinmi. Polo kabine fazla ses alıyor olabilir.  308 belki daha sesiz gidicektir. 

İ10 dan Cruze geçince çok ciddi ses ve konfor farkı oldu.  Aynısını yaşamam gerekir. Sınıf yükselttin sonuşta. 

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Sen o yolu daha önce pejo ile gittinmi. Polo kabine fazla ses alıyor olabilir.  308 belki daha sesiz gidicektir. 
İ10 dan Cruze geçince çok ciddi ses ve konfor farkı oldu.  Aynısını yaşamam gerekir. Sınıf yükselttin sonuşta. 
Sınıf yükselttin diyorsun da polonun soğuk asfaltta gösterdiği yalıtım oranı 308 e göre daha iyi
Polo ile 2014 kasa 308 i kıyaslamak lazım
Mesajın linki
Metin Akbal

Sınıf yükseltmek kalite yükseltmek olmuyor ki. Polo dan Cruze araca da sınıf yükseltmiş oluyorsun ama kalite yükseltmiş olmuyorsun.

Mesajın linki
Kürşat Gönüllü

Benim de tavsiyem en iyi en düzgün yol bu linktekidir. Denizli ve Aydın merkezlere girmeden çevre yollarını tercih ederseniz 611km 8 sa. gösteriyor. Yolunuz açık olsun inşallah. :)

Mesajın linki
Ali Darbaz
Kürşat Gönüllü yazdı:

Benim de tavsiyem en iyi en düzgün yol bu linktekidir. Denizli ve Aydın merkezlere girmeden çevre yollarını tercih ederseniz 611km 8 sa. gösteriyor. Yolunuz açık olsun inşallah. :)

Yolun bu kısmına gece çıkmamak lazım. 

https://www.google.com.tr/maps/@38.680646,29.6559452,3a,75y,160.81h,82.54t/am=t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKu8GSJVcC-g70Unflwcmbw!2e0!7i13312!8i6656

Mesajın linki
Muhammet Ergün

Eskişehir tarafından gelişirse zaten Denizli çıkışına kadar ışık yok battı çıktılar var. Çıkışta da yeşil dalga var, ancak akşam trafiğinde pek verimli olmuyor.

Muğla yolunda ise yolun çoğu duble yol az bi kısmı tek şerit ti. Oda kısa mesafe . Bence meyyit alinarak gidilebilir, hele tek kişi isen  zevkli olur.

Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...