İçeriğe Yönlendir

Ka Rölanti Ayarlayıcısı

Mertcan Yavuz

Recommended Posts

Mertcan Yavuz

Arkadaşlar arabayi ustaya gösterdim. Rolanti ayarlayicisi bozuk dedi fisini çekti rolantide oynama yok geri takti hala ayniydi stop etme sorunu bu yüzden olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

sorun tam olarak nedir?

Stop ediyor yavaslayinca 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Rölanti tutan Ka nadir galiba. Rölanti valfinin orjinal sıfırı da Hint kumaşı diyorlardı. Yan sanayi çıkma ile randıman zor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mertcan Yavuz yazdı:

Stop ediyor yavaslayinca 

yavaşlarken debriyaja basınca devir sıfıra inip stop mu ediyor? teker dönmez ken durduğu yerde rölanti normal ama?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Rölanti tutan Ka nadir galiba. Rölanti valfinin orjinal sıfırı da Hint kumaşı diyorlardı. Yan sanayi çıkma ile randıman zor

kötü ka yoktur bakımsız veya zaman içinde kasaplardan geçmişi vardır

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bı tanesini izlemiştim usta ayarladı. Tamam dedik. İki gaz verdik güzel. 3. De yine fos :) . Sabir çektirir

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

yavaşlarken debriyaja basınca devir sıfıra inip stop mu ediyor? teker dönmez ken durduğu yerde rölanti normal ama?

Çağlar abi yavaslamaya basliyorum debriyaja basip 2 ye atiyim diyorum stop ediyor evet devir sifira iniyor ses soluk kesiliyor kaliyor oyle 

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

Abi ayrica durukende rolanti cok dalgalaniyor farlar falan kısılıp geliyor sellektör atar gibi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mertcan Yavuz yazdı:

Çağlar abi yavaslamaya basliyorum debriyaja basip 2 ye atiyim diyorum stop ediyor evet devir sifira iniyor ses soluk kesiliyor kaliyor oyle 

ka larda hız sensörü beyne hızı bildirir ve buna göre devir ayarını yapar beyin, debriyaja basınca, öncelikle bu sinyal sağlıklı çalışıyor mu bakılır, baştan parça değişmeden önce. mesela 2 den 3 falan atarken de devir 2saniye sabit durur bekler düşmemeli o da bir özelliktir akıcı sürüş için.

Ka ların en başta rastlanan arızasıdır, zaten fazla da bir elektroniği yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...