İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion Ön Far Buğulanma

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu

Merhaba arkadaşlar 2011 Ford fusion aracıma 5 ay önce orijinal Ford Otosan ön farları satın aldım , bugün yağmurlu havada farkettim içten buğlanma yapıyor  5 aylık far buğlanma yaparmı , yüzeysel kontrol ettim su alma gibi bir durum yok , sebeb başka ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu

Farlar sıfır hocam teki yapmıyor ikisinde yapıyor genellikle üst sarı olan yerlerde oluyor sinyal kısımlarında.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Eroglu yazdı:

Farlar sıfır hocam teki yapmıyor ikisinde yapıyor genellikle üst sarı olan yerlerde oluyor sinyal kısımlarında.

Vardır bir acık kalan yer. ya kapak kapanmadı ya kırık catlak var.. baska sebep olamaz.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sinyal arkasında kapak yoksa kısalardaki gibi, söküp tekrar sıkıca takın bence. Oradan nem alıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kapakları sökün ve farlar yanık şekilde en azından 1 2 saat araç kullanılsın. Sonra kapakları kapatın sorun kalmayacaktır

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Kapakları sökün ve farlar yanık şekilde en azından 1 2 saat araç kullanılsın. Sonra kapakları kapatın sorun kalmayacaktır

Arka yuvarlak kapakları diyorsun demi abi , birde bu havalandırma delikleri oluyormuş tam nerede acaba onlar tıkalıysa yapabilir diyorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sinyal arkasında kapak yoksa kısalardaki gibi, söküp tekrar sıkıca takın bence. Oradan nem alıyor olabilir.

Varmı yokmu bilmiyorum acemiyim bu konuda , ama normal farları değişiminde görmüştüm o kapakları bi kontrol edim , olayın bugün farkına vardım fazla yağmur yağıyor du far sensörü de otomatik deydi yaklaşık 1 saat açıktı farlar araç dan inince farkettim buğ yapmış.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Fatih Eroglu yazdı:

Arka yuvarlak kapakları diyorsun demi abi , birde bu havalandırma delikleri oluyormuş tam nerede acaba onlar tıkalıysa yapabilir diyorlar.

Evet, ilk denenmesi gereken budur. Kapak kapalıyken nem çıkamayacağından sürekli buharlaşma yoğunlaşma döngüsü olur. Kapak açıkken nem çıkar bir daha olmaz. Yeterki başka kırık çıkık olmasın

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Daha önceki aracımda sürekli tekrarlayan bir durumdu. Arka kapağı açıp far açık şekilde kullanınca geçiyordu. Belli ki bir yerden sızıntı devam ediyordu ki kapak kapalı olmasına rağmen ilk yağmurda tekrarlıyordu. En sonunda arka kapak üzerine delik açarak işi çözmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir tahliye olur farda.. açık olup olmadığını kontrol edin. 

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir tahliye olur farda.. açık olup olmadığını kontrol edin. 

Abi farları beş ay önce sıfır aldım orginal Otosan ürünü ilk gün takıldığı gibi hiç kurcalamadim aldığım yere gittim ampullerden olabilir dedi  savuşturdu çok ısınıyor sa yapar dedi ampuller normal halojen , birde tahliye tam nerede oluyor abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fiesta farını bilemiyorum.. Ancak tahliye mutlaka olur.. yönü aşağı bakan bir S şeklinde veya benzeri farın içine delik olur.. 

Farın ısısıyla, nem oradan dışarıya çıkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fiesta farını bilemiyorum.. Ancak tahliye mutlaka olur.. yönü aşağı bakan bir S şeklinde veya benzeri farın içine delik olur.. 

Eyvallah sağolasın abi yarın bir bakım olmazsa elektrikciye gösterim.

Ersin Gökdemir yazdı:

Altıda iki tane delik Var  yan yana onlar mı abi.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Fatih Eroglu yazdı:

Eyvallah sağolasın abi yarın bir bakım olmazsa elektrikciye gösterim.

Altıda iki tane delik Var  yan yana onlar mı abi.

Hayır. en son resimde farın arkasını gösteriyor ya orada sağ alt köşede eğri bir hortum şeklinde parça var. Bir tanesi o.

Birde sol alt tarafta kablolu soketin üzerinde var gibi. Ayrıca iki tanede yukarıda var herhalde. Sinyalinki üsttekilerdir.

Uçlarında tapa olabilir ve takılırken çıkartılmamış olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Ersin Gökdemir yazdı:

Hayır. en son resimde farın arkasını gösteriyor ya orada sağ alt köşede eğri bir hortum şeklinde parça var. Bir tanesi o.

Birde sol alt tarafta kablolu soketin üzerinde var gibi. Ayrıca iki tanede yukarıda var herhalde. Sinyalinki üsttekilerdir.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Ersin Gökdemir yazdı:

Tamam abi sağolasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

sol far çok yapardı. sıcak soğuk ilişkisinde hep yazın olmazdı genelde bahar ve kış ayarlarında sık olurdu. 

Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Öncelikle aldiğiniz far orjinal hella markamı?far setine ne kadar ücret ödediniz?şuan hella farın 1 tanesi 1.500!tl civarı.tyc depo marka yan sanayi markalarda var.fiyatları uygun.yan sanayi olanlar güneşte çabuk solma,buğulanma ve net görüş sorunu var.farda kılcal çatlakta olabilir.eğer ürünü faturalı aldıysanız aldiğiniz yere iade yada değişim için başvurun.farın iadesi garantisi olmaz derler yanlış.ayıplı mal olabilir.eğer ürün kusurlu ise satıcıda iadeyi kabul etmiyorsa tüketici hakem heyetine başvurup ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz!belki fabrikasyon hatalı üretildi.umarım sorununuz giderilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Timuçin Ermiş yazdı:

Öncelikle aldiğiniz far orjinal hella markamı?far setine ne kadar ücret ödediniz?şuan hella farın 1 tanesi 1.500!tl civarı.tyc depo marka yan sanayi markalarda var.fiyatları uygun.yan sanayi olanlar güneşte çabuk solma,buğulanma ve net görüş sorunu var.farda kılcal çatlakta olabilir.eğer ürünü faturalı aldıysanız aldiğiniz yere iade yada değişim için başvurun.farın iadesi garantisi olmaz derler yanlış.ayıplı mal olabilir.eğer ürün kusurlu ise satıcıda iadeyi kabul etmiyorsa tüketici hakem heyetine başvurup ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz!belki fabrikasyon hatalı üretildi.umarım sorununuz giderilir.

Farlar orijinal , 5 ay önce çiftine 2.500tl ödedim kutu içi aldım , sonra ustaya götürüp taktırdım, far ayarlarını yaptırdım o şekil kullanıyordum hiç bir sıkıntı yoktu takii aşırı yağmurlu havada farlar açıkken belirli bölgelerinde buğlanma olduğunu farkettim, ertesi gün kendiliğinden geçti herhangi bir iz kalmamış yani su almıyor kırık çıkık yok şu alsa izi kalırdı sadece buğ oluyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi kontrol ettim açık hepsi , dün arabanın sürekli bakımlarını yaptırdığım özel Ford servisindeki ustama gösterdim aldığım cevap sıfır araçlarda bile oluyor dedi  yeni Ford courier geldi onun farları da buğlanma yapıyor dedi birşey diyemedim çıktım geldim, en son olarak kendim würth marka sıvı conta alıp farın etrafına çekmek istiyorum olur mu sizce.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...