İçeriğe Yönlendir

Renovasyon | Renault 5 E.V

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

H5BLJc.jpg

1972’den 96’ya kadar uretilen kucuk sinif temsilcisi Renault 5, 2025 yilina kadar tanitilacak olan 7 elektrikli; toplamda 14 modelden biri.

LYuaMR.jpg

sZwlve.jpg

f9ATpn.jpg

YoHj51.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Elektrik çok hızlı bir şekilde geliyor, ingiltere 2030 yılından itibaren benzin ve dizel yeni araçların satışını yasaklayacağını açıkladı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hakan Gürsu yazdı:

Elektrik çok hızlı bir şekilde geliyor, ingiltere 2030 yılından itibaren benzin ve dizel yeni araçların satışını yasaklayacağını açıkladı.

Biz elektriği de ithal ediyoruz. Daha fazla talep çok pahalıya gelir. İthal elektriğin kw’ı kaç para acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Biz elektriği de ithal ediyoruz. Daha fazla talep çok pahalıya gelir. İthal elektriğin kw’ı kaç para acaba?

Ellerini ovuşturmaya başladığını görebiliyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İthal etmediğimiz ender şeylerden biri Elektrik. Türkiye"nin günlük elektrik üretim kapasitesi mevsimlere göre değişmekle birlikte ihtiyacın neredeyse iki katı. Ancak üretim kaynağı anlamında Doğalgaz ve kömür ( ithal-yerli) ilk sıralarda. Yağmurlar iyi giderse hidrolektrikler de toplamda ihtiyacın %25 lere kadar üretim yapabiliyor.

Elektrik fiyatları neden yüksek derseniz, Doğalgazın ve ithal kömürün döviz ile gelmesi ve ülke içi masrafların çok olmasından kaynaklı. Doğalgaz ve kömür santrallerinin hemen hemen hepsi özel sektörde.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

İthal etmediğimiz ender şeylerden biri Elektrik. Türkiye"nin günlük elektrik üretim kapasitesi mevsimlere göre değişmekle birlikte ihtiyacın neredeyse iki katı. Ancak üretim kaynağı anlamında Doğalgaz ve kömür ( ithal-yerli) ilk sıralarda. Yağmurlar iyi giderse hidrolektrikler de toplamda ihtiyacın %25 lere kadar üretim yapabiliyor.

Elektrik fiyatları neden yüksek derseniz, Doğalgazın ve ithal kömürün döviz ile gelmesi ve ülke içi masrafların çok olmasından kaynaklı. Doğalgaz ve kömür santrallerinin hemen hemen hepsi özel sektörde.

Nasıl yani? Her ay istatistiki olarak ithal ettiğimiz elektrik rakamları açıklanıyor. Yalan mı onlar?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Söylentilere göre Twingonun ithalatının 2002 senesinde durdurulmasının nedeni Clionun satışının düşeceği korkusuymuş. ( ki gelseydi çok fazla satardı ) 

Bu araçta  Tiwyz kurbanı olmaz inş.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nasıl yani? Her ay istatistiki olarak ithal ettiğimiz elektrik rakamları açıklanıyor. Yalan mı onlar?

90 bin mw kurulu gücümüz var, ihtiyacımız 40-50 bin mw civarında. Her bölgede elektrik santrali olmadığı için belki oraları desteklemek için ithal ediyor olabiliriz. Ancak üretim fazlasını da ihraç ediyoruzdur.

Hatta geçen yıl üretim fazlamız olduğundan doğalgazla elektrik üreten santralleri yavaşlatmak için doğalgaz fiyatını hem arttırıp hem de dövize çevirdiler. Birçok santral durmuş veya yarı kapasiteye düşmüştü. Sonrasında fiyatları tekrar düzenlediler. Yenilenebilir enerjide birçok destekler verildi. Ancak daha yolun çok başındayız. yenilenebilir enerji tesisleri toplam ihtiyacımızın ancak %10 unu üretebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dacia nın elektrikli, ucuzu ne oldu. ben razıyım ona...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

dacia nın elektrikli, ucuzu ne oldu. ben razıyım ona...

120 bine gelecek bekliyoruz

Erhan Doruk yazdı:

Hatta geçen yıl üretim fazlamız olduğundan doğalgazla elektrik üreten santralleri yavaşlatmak için doğalgaz fiyatını hem arttırıp hem de dövize çevirdiler.

o botaşın döviz ihtiyacını karşılamak için idi. banka aktifleri iyi durumda değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

120 bine gelecek bekliyoruz

o botaşın döviz ihtiyacını karşılamak için idi. banka aktifleri iyi durumda değil

Adriana Lima ile olan akşam yemeği randevusu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...