İçeriğe Yönlendir

M/T Lastik ve Kar

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ

İyi pazarlar herkese. İstanbul'dayım ve malum kar kapıyı çevirdi. Aracımda Kumho M/T lastikler takılı.  Neredeyse traktör lastiği gibiler.  Dağın başında, arazide  2 metre  kar olsa  hiç düşünmem ama asfalt üzeri karda ne olur bilemedim. Acaba bu lastiklerle kar deneyimi olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ

Fenaymış...  Benim lastiklerle  hiç olmaz gibi.

crf7UW.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sühan Bozdağ yazdı:

Fenaymış...  Benim lastiklerle  hiç olmaz gibi.

crf7UW.jpg

Bu lastik takılı , karlı havada asfalt rampa çıkamayan çok fazla orf road aracı videosu var yutubede. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Eski arabamda Pt535 vardı bende , karlı havada otoparktan dahi çıkamıyordu . Traktörden hallice ama Mud and Snow lastiklerdi.

Ali bey bu denemenizde ESP kapatmış mıydınız? Ben 4 sene nokian waterproff 4 mevsim kullanmıştım ve bu videnonuzdakinden çok daha dik alanlardan ve İstanbul'a 2016 saydı sanırım o fena olan kar yağışı da da sorun yaşamamıştım.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hacı Şenyurt yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
Eski arabamda Pt535 vardı bende , karlı havada otoparktan dahi çıkamıyordu . Traktörden hallice ama Mud and Snow lastiklerdi.

Ali bey bu denemenizde ESP kapatmış mıydınız? Ben 4 sene nokian waterproff 4 mevsim kullanmıştım ve bu videnonuzdakinden çok daha dik alanlardan ve İstanbul'a 2016 saydı sanırım o fena olan kar yağışı da da sorun yaşamamıştım.

İki türlüde denedim. esp kapalı olunca yolcu tarafındaki lastik patinaj çekiyordu. Kamera yansımıyor. Esp açılınca ancak kamera kadrajındaki teker dönebiliyordu. 

@Hacı Şenyurtben lastiklerimi değiştiridim. Arabayıda değiştirdim. Yeni lastiklerim videodaki rampayı tereyağından kıl çeker gibi geçti. Videosuda burda 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

İki türlüde denedim. esp kapalı olunca yolcu tarafındaki lastik patinaj çekiyordu. Kamera yansımıyor. Esp açılınca ancak kamera kadrajındaki teker dönebiliyordu. 
[mention=57008]Hacı Şenyurt[/mention]ben lastiklerimi değiştiridim. Arabayıda değiştirdim. Yeni lastiklerim videodaki rampayı tereyağından kıl çeker gibi geçti.

Araba kısmına birşey diyemem de orası buz tutmuş olabilir mi? Yoksa yazlık lastiklerle bile çıkılabilir diye düşündüm. Belki de video daki açıdan ne kadar dik oldugunu kestirememis te olabilirim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en kötü bileşim olur asflatta karda m/t ile gitmek, yan yan kayar gider

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bilgi ekleyelim. Dis yapısından ziyade hamuru önemlidir. Cok desenlisine denk geldim. Yazliktan beterlerdi 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Karda gider sıkıntı Yok. Buz sıkıntı. Asfalt içinde ıslaklık derecesine göre değişiyor. Sürekli 4 çekerse nisbeten dikkatli gidince Bir şey olmaz. Ama iki çekerde virajlarda yan vermeye meyilli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hacı Şenyurt yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Videodaki lastik 4 mevsim değil kıyaslamayın. 

Diş yapısından çok lastik hamuru ve yarık larin olması gerekiyor lastikte (adı aklıma gelmedi slich gibi birşeydi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araba kısmına birşey diyemem de orası buz tutmuş olabilir mi? Yoksa yazlık lastiklerle bile çıkılabilir diye düşündüm. Belki de video daki açıdan ne kadar dik oldugunu kestirememis te olabilirim.
O lastikle düz yolda bile gitmez ki. Lastik yazlık çünkü. Bizde ilk ona kanmıştık lastiğin ne olduğunu öğrenene kadar.
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

M+S mud and snow in kısılması değil mi? Buz yoksa neden cikamasin?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
M+S mud and snow in kısılması değil mi? Buz yoksa neden cikamasin?
Ne olduğu belli olmayan lastik bence [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Ne olduğu belli olmayan lastik bence emoji16.png

Memleketin mühendislerinin yaptığı lastik , milli duygularla para verip almıştım. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

M+S kışın hikâye, kar sembolü olan 4 mevsimler kışlık kadar olmasada iş yapıyor. 

PT 535 de kar simgesi yok, kışın yazlıkta pek farkı yok.

Falken as210 kar simgesi olan bir 4 mevsim, kayınpederin Doblo ya da aldık iş görüyor kışın.

Konuya gelirsek o bahsettiğim ince yarıklar ve doğal olarak kar simgesi yoksa dişlere aldanmamak lazım, yaz lastiğinden farkı yoktur bence.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

O lastikler ile karda araca binmek hoş olmayan sonuçlar doğurur @Sühan Bozdağ hocam. 

@Ali Darbazhocam falkenler nasıl? PT535 bildiğimiz yaz lastiği, 4 mevsim değil. Akdeniz'de falan yaşıyorsanız tamam ama İstanbul, Ankara gibi kar yağan buz tutan memleketlerde hiç lastiksiz gitmekten farkı yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

O lastikler ile karda araca binmek hoş olmayan sonuçlar doğurur @Sühan Bozdağ hocam. 

@Ali Darbazhocam falkenler nasıl? PT535 bildiğimiz yaz lastiği, 4 mevsim değil. Akdeniz'de falan yaşıyorsanız tamam ama İstanbul, Ankara gibi kar yağan buz tutan memleketlerde hiç lastiksiz gitmekten farkı yok. 

Çok sert ve konforu düşük bir lastik. 60 yanak Extra Load modeli var bende. O nedenle sert olduğu için 55 yanak normal lastik almadığıma pişmanım. Tutuşuna gidişine sorun bulamıyorum, ama çok sert . Rahat edebilmek için havası eksik sürüyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Forum Kuralları
1B) Uzaklaştırma Cezası Verilecek Haller

a)  Forumda yetkili olmamasına rağmen yetkili bir kişi gibi davranmak; Forumu, Forum Yöneticileri, İçerik Sorumluları ve Bölüm Sorumluları ile  Forum Üyelerini küçümser davranışlar sergilemek, meslekler, firmalar, markalar ve bireylere karşı; hakaret içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü mesajlar yazmak, veya yazılmış farklı yazıları forumda paylaşanlar 15 (on beş) gün uzaklaştırma cezası  alacaklardır.

Arkadaşlar, bir marka yada bir firma hakkında yazarken bu altı çizili kısmı göz önünde bulundurarak yazın lütfen. 

Bazı mesajları kaldırdım forumdan bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

M/T ile M+S karistirilmis gibi. 

M/T ler genelde karda kotu oluyor. A/T nin kar performansi daha iyi diye gozlemliyorum. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

M/T ile M+S karistirilmis gibi. 

M/T ler genelde karda kotu oluyor. A/T nin kar performansi daha iyi diye gozlemliyorum. 

fazla bilgi yazma sonra anlayamayana ağır gelir samiciğim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
fazla bilgi yazma sonra anlayamayana ağır gelir samiciğim

Koca konuda senin mesajini begenmis olmam :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Metin Akbal yazdı:

Ne olduğu belli olmayan lastik bence emoji16.png

M+S Marketçi dilinde meyve sebze sana uyar mı abi ? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Hafta sonu yaşadığım semtte kar kalınlığı 30 cm yi aştı. Aracımda BF AT Ko2 lastik mevcut. sorunsuz tırmandığım yokuşta mt lastikli başka bir navara'nın kalmış olması sebebiyle durmak zorunda kaldım. mt lastikli araç durduğu yerde yan yan kaymaya devam ediyordu. araç zorda olsa yol kenarına alındıktan sonra aynı diklikte patinaj bile çekmeden kalkarak devam ettim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...