İçeriğe Yönlendir

Windows 10 Update...

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Bu baş belası şey nasıl iptal edilir? İnternette gördüğüm herşeyi deniyorum yine açılıyor. Böyle tek bir tık ile yapabilecek bir program yokmu?

İstemiyorum güncelleme filan ben ya?!! geçen gün tam işimin ortasında "zavadak" diye göüncelleme yapıyoruz çok iy olacak çok görüsün bak diye restart etti sonra komple çöktü. saçımı başımı yoluyordum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Googleye "windows update disabler" yaz. Basit ama etkili bir programcık çıkıyor. Onu ben kullanıyordum, ama update yapmasını yeğlerim. Çünkü yeni oldukca büyük 20h2 update çıktı. Firmware updatelerine kadar yapıyor. Bios bile yazıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Konuyu takipteyim nerdeyse her hafta güncelleme alıyor bıktırmaya başladı artık.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Googleye "windows update disabler" yaz. Basit ama etkili bir programcık çıkıyor. Onu ben kullanıyordum, ama update yapmasını yeğlerim. Çünkü yeni oldukca büyük 20h2 update çıktı. Firmware updatelerine kadar yapıyor. Bios bile yazıyor. 

istemiyorum 10 senelik bilgisayarimda... bas belasi birsey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Microsoft, güncelleme konusunda sınıf atladı. Her ay düzenli büyük update'lerin yanında sanırım 2 haftada birde küçük güncellemeler yayınlıyor. Güncellemeleri düzenli yüklerseniz sorun yaşamazsınız.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Microsoft, güncelleme konusunda sınıf atladı. Her ay düzenli büyük update'lerin yanında sanırım 2 haftada birde küçük güncellemeler yayınlıyor. Güncellemeleri düzenli yüklerseniz sorun yaşamazsınız.

1909 bir bilgisayarı 20h2 yükseltmek 16 mbs internette 3 saat alıyor. Hele birde ssd değilse öff mesai bitiriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunun için gece açık bırakılabilir bilgisayar. Güncelleme menüsünde etkin saat seçerek o saatlerde iş yapmamasının önüne geçecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Doğrudan güncelleme alımını dondurma seçeneği var onu kullanın.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

her turlu guncelleme yapiyor... kapatip kurtulacagim. sorun guncelleme yapmasi degil, bilgisayari bozmasi.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Allahtan bilgisayarın ne zaman kapatılacağını erteleme süresi sunuyor ama kapattıktan sonra açılması baya sürüyor ssd olduğu halde. İlk denk geldiğimde bilgisayarmı bozuldu dedim ekran dondu kaldı  :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

her turlu guncelleme yapiyor... kapatip kurtulacagim. sorun guncelleme yapmasi degil, bilgisayari bozmasi.

Son çıkan güncelleme ile windows 10 eskisinden daha hızlı çalışıyor. Şu ana kadar güncelleme sonrası bozulan bir notebokum olmadı. Malum elimden günde 10 tane notebook geçiyor. 

Sendeki sorun nedir, güncelleme yaptıktan sonra ekrana görüntümü gelmiyor. 

Uğur Kamil yazdı:

Allahtan bilgisayarın ne zaman kapatılacağını erteleme süresi sunuyor ama kapattıktan sonra açılması baya sürüyor ssd olduğu halde. İlk denk geldiğimde bilgisayarmı bozuldu dedim ekran dondu kaldı  :)

Toplu bir güncelleme gelmişse maalesef kapatması açması uzun sürüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

https://www.windowslatest.com/2020/10/23/disastrous-windows-10-update-breaks-file-explorer-and-printers/ Şurada anlatılanları bizzat yaşadıktan sonra ben de güncellemeleri biraz bekledikten sonra yüklemeye karar vermiştim.

Güncellemeleri isteğe bağlı hale getirmeyi ise şu bağlantıda anlatılan şekilde yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam, https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Efe Özer yazdı:

Driverı mevcutsa win 7 ye geçip kökten kurtulun.

Geçen sene bütün bilgisayarlarımda 7ye geçerek bir rahata erdim😁huzur geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Firmware updatelerine kadar yapıyor. Bios bile yazıyor. 

Geçen benim Lenovo v330 yaptı şaşırmıştım, demek Windows a gelmiş bu özellik.

Hn8Pvj.jpg

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

ille de update i kapatıcam diyorsan direk GÖREV YÖNETİCİSİ/HİZMETLER/ HİZMETLERİ AÇ/WİNDOWS UPDATE/ÖZELLİKLER/BAŞLANGIÇ TÜRÜNÜ DEVRE DIŞI BIRAKMAN YETERLİ OLUR. Hicbir şekilde windows  update etmez.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cengizhan Bekir BAYRAM yazdı:

ille de update i kapatıcam diyorsan direk GÖREV YÖNETİCİSİ/HİZMETLER/ HİZMETLERİ AÇ/WİNDOWS UPDATE/ÖZELLİKLER/BAŞLANGIÇ TÜRÜNÜ DEVRE DIŞI BIRAKMAN YETERLİ OLUR. Hicbir şekilde windows  update etmez.

Windows update care diye bir uygulama var. 1 hafta sonra kendi kendine açar update gene başlar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Ali Darbaz yazdı:

Windows update care diye bir uygulama var. 1 hafta sonra kendi kendine açar update gene başlar. 

10 yıldır hastanede bilgi işlemdeyim. 580 bilgisayarın updatei bu sekilde kapatıyorum ve yıllardır tek bir güncelleme almıyor ve açılmıyor. Virüs Server üzerinden manuel gönderip kurulum yapıyorum tüm bilgisayarlara.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

10 yıldır hastanede bilgi işlemdeyim. 580 bilgisayarın updatei bu sekilde kapatıyorum ve yıllardır tek bir güncelleme almıyor ve açılmıyor. Virüs Server üzerinden manuel gönderip kurulum yapıyorum tüm bilgisayarlara.

Doğrudur yorum yapamam. Her zaman en güncel windows 10 sürümü kullanırız. Sizin update etmediğiniz windowslarda bu durum aktif olmamış olabilir. Ben son kullanıcya çalışıyorum. En düşük windows 20h2 bizde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

Aynen bizde de 20h2 . Sadece bilgisayarların kendisinin yapmasına izin vermiyorum .  o yüzden kapatıyorum. Kaspersky üzerinden gelen güncellemeleri indirip tüm makinelere tek seferde elle kuruyorum . diger türlü bilgisayarın biri güncellemeyi alıyor digeri almıyor. amelelik yaptırıyor sonra bize.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o şekilde tek tek kapatınca tekrar açılıyor belli süre sonra. 

Windows Update Blocker v1.6 diye bir programı yükledim ve kapattım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aynen bizde de 20h2 . Sadece bilgisayarların kendisinin yapmasına izin vermiyorum .  o yüzden kapatıyorum. Kaspersky üzerinden gelen güncellemeleri indirip tüm makinelere tek seferde elle kuruyorum . diger türlü bilgisayarın biri güncellemeyi alıyor digeri almıyor. amelelik yaptırıyor sonra bize.

Hocam, Windows update tek bir bilgisayar çekse yeter. İnterneti kesin tek bilgisayar üzerinden hepsi nasiplenir. Ben bunu defalarca denedim. Aynı networkde olmaları kafi. İnterneti kesmeyede gerek yok.  Server mantığı gibi düşünün. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Windows güncelleme severim yaparım hatta ms hesabınız varsa yüklü uygulamaları da güncellemenizi öneririm.

Lakin son güncellemede karışık arka plan fotusu gösteren şurası burası diye tanıtan “spotlight” gitmiş o konu da mikrosofta ben de çok kırgınım :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...