İçeriğe Yönlendir

Yeni E-208

Ercüment Yıldırım

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

İlk görüşte gerçekten çok güzel olmuş denilecek seviyede bence. Fiyatı da iyi olsa fena olmaz derken bir baktım cidden fena değil. Özellikler, donanım ve performans olarak gayet başarılı görünüyor kağıt üstünde. Tabi ki test sürüşleri ve kullanım sonrası yorumlar daha doğru olacak.

abccee4e07103e89929f5e69c06af7a5.jpg860b33687521037d5b9f7348aa36eed7.jpg586e50b0b61d126f5b0b7d15baedf973.jpg74576adcdcfc0faa745fcde111ecb688.jpg88e5116016cb19e900777243c3cdb710.jpgef764f1779b7d046e1f24a69504d3df0.jpg074aec6c7bcf9b4e704525c5897e70d2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fiyatı şaşırtıcı derecede.. Şekli şemali de güzel. Ebatları biraz daha büyük olsa sonraki arabam diyebilirdim belki ..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Fiyatı şaşırtıcı derecede.. Şekli şemali de güzel. Ebatları biraz daha büyük olsa sonraki arabam diyebilirdim belki ..
Açıkçası fiyatı acayip şekilde iyi. Kasa olarak b olduğu için biraz küçük evet. Alınır mı ben alamam şahsen sığmam [emoji1] yoksa almayı düşünürüm
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ters mantık,
Sene 2120, herkeste elektrikli araç var. Etraf prize takılıp bırakılmış araçlarla dolu. Hatta prize denk gelemeyip alakasız yerlerde şarzı bitmiş araçlarla dolu. İnsanlar gün içi minimum yarım saat, geceleri sabaha kadar araçlarından mahrum. İşler sürekli kesintiye uğruyor.

Düşünsenize 1-2 dakikada yakıtını doldurup gidenin kafa rahatlığını...

O yıllarda artık insanlar batarya sorunu ne kadar yaşar teknoloji ne kadar ilerler muamma. Tek şarjla 2000km gidecek seviyeye ulaşmışsa veya taşınabilir seviyeye kadar küçültülmüş eve götür şarj et mantığı oluşmuşsa ya da güneş pili kullanılmaya başlanmış ve bataryaya çok ihtiyaç kalmamışsa v.s. v.s.
Şimdiden kalemi kırıp atmak çok doğru değil bence. Ama yine de sizin kararınız. Bakış açısı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Automoto mu bı Kanal var Fransız herhalde sürekli elektrikli araba reklamı dönüyor Corsa dan C4 e bu sürü değişik model var. Bu maviş pejo da vardı tatlı olmuş. Birde 108 vardı o da süper olmuş.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu araçlar yaygınlaştıkça "kaçak elektrik" haberlerini daha sık görmeye başlarız :)

Çağımız elektrikli araçlara doğru hızla gidiyor, bizim şirket araç seçim kriterlerinde CO2 emisyonunu da önemli yerer tutuyor. Hatta CO2 emisyonu yüksek olduğu için listeye alınmayan araçlar bile olmuştur. Şİmdi yavaş yavaş benzinlilere geçmeye başladık, yakında dizeli tamamen yasaklayacaklar şirkette. Elektriklilerde menzil uzar, şarj süresi kısalırsa zamankaybetmeden geçeriz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sefa Çelik yazdı:

Hiç şarj olmasına gerek olmadan, dönen tekerleri türbün olarak kullanıp elektrik üretecek şekilde yapılabilirdi (bisiklet dinamosu, rüzgar gülü, barajlarda suyun döndürdüğü türbünler vs.) Tabii o zaman para kazanılamazdı

Fizik kuralları gereği imkansız o, komplo teorileri yersiz :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hiç şarj olmasına gerek olmadan, dönen tekerleri türbün olarak kullanıp elektrik üretecek şekilde yapılabilirdi (bisiklet dinamosu, rüzgar gülü, barajlarda suyun döndürdüğü türbünler vs.) Tabii o zaman para kazanılamazdı. 

Sene 90'ların sonu, 2000lerin başı, telefon şarjları 1 hafta gidiyordu. 10 gün giden panasoniclerle övünürdük. 
Teknoloji çok gelişti, sarjlar 1 güne indi. İkinci güne atlayana çok gidiyor diyoruz. 

Isteseler kralını yaparlar, söyledikleriniz demoda kalır. Püf nokta, ekstra gelir getirir mi? 

Bisiklette tekeri pedal vasıtasıyla insan çeviriyor. Peki arabada tekerlekleri kim çevirecekte dinamoyla şarj edicez. Fizik kurallarına tamamen aykırı. Enerji geçişlerinde kayıpları geçtim, artımlar olması pek mümkün değil.
Telefon bataryaları konusu hem ticari hem de fiziki olarak mümkün olabilecek seviyelerde diye düşünüyorum. Belki biraz daha fazlası yapılabilir ama ne kadar kabul görür.
Batarya büyüdükçe fiziken de büyüme oluyor. Telefon boyutları da ona göre büyük olacak. Dolayısıyla daha da ağır. Cebinize 1kiloluk telefon koymayı kabul ediyorsanız bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Paralel bağlayın bataryaları bantlayın geçin. Ya da powerbank koyun cebinize.
@Ali Darbaz elektrik konusunda biraz daha aydınlatabilir.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

Bu fiyatlar doğru olamaz. Doğru ise hemen alırım. link verin. sitesinde yok. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Bu fiyatlar doğru olamaz. Doğru ise hemen alırım. link verin. sitesinde yok. 
Mehmet hocam biz de çok şaşırdık. Bu fiyatlara yok satabilir. Tr de daha satışa çıkmadı galiba bu fiyat bilgisini nereden aldılar o da meçhul aslında.
Edit: Fransa fiyatları 24bin eurodan başlıyor. Bu fiyata bizde satılması zor görünüyor.
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Şu an gelecek motor seçenekleri ve lansman fiyatları internette şu şekilde dolaşıyor. Elektrikli motor seçeneğine hiç denk gelmedim.

1.2 Litre Purtech 75 Hp MT5 Active 162.000 TL
1.2 Litre Purtech 75 Hp MT5 Active Comfort Pack 169.500 TL
1.2 Litre Purtech 100 Hp EAT8 Active Comfort Pack 202.000 TL
1.2 Litre Purtech 130 Hp EAT8 Allure 214.000 TL
1.2 Litre Purtech 130 Hp EAT8 GT-Line 222.000 TL

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ercüment Yıldırım yazdı:

Mehmet hocam biz de çok şaşırdık. Bu fiyatlara yok satabilir. Tr de daha satışa çıkmadı galiba bu fiyat bilgisini nereden aldılar o da meçhul aslında.
Edit: Fransa fiyatları 24bin eurodan başlıyor. Bu fiyata bizde satılması zor görünüyor.

Elektrikli araçta ÖTV düşük. Olabilir de. 

Ama genellikle KOTA düşük olduğu için plaza bebeleri fiyatı yukarda tutup şarkıcı türkücülere satarız 20 inç jantla diye düşünüyorlar. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ercüment Yıldırım yazdı:

Açıkçası fiyatı acayip şekilde iyi. Kasa olarak b olduğu için biraz küçük evet. Alınır mı ben alamam şahsen sığmam emoji1.png yoksa almayı düşünürüm

Sen beni görmedin tabi, 190 cm boy,  110 Kg :)

İte kaka sokarlar beni o arabaya anca.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

O fiyata ben bile ani bir karar verip alabilirim. Apartmanın ortak  elektriğinden doldururum nasılsa onu da ben ödüyorum :crazy:

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Sen beni görmedin tabi, 190 cm boy,  110 Kg [emoji4]
Aynı sayılırız. 198 110kg [emoji1]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

Sen beni görmedin tabi, 190 cm boy,  110 Kg :)

Akrep Nalan'ın Mazda 121'i vardı. Girilir rahat da gidilir.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Dün gece fiyatı ve donanımı görünce ben de çok şaşırdım. Yani elektriklisinin bu para olacağını sanmıyorum. Bugün yolda gördüm gt modelini. Aslında klasik b segment ama tipi güzel tabii.. Tam elektrikli modeli 222 lira full çıkarsa çok ama çok satar..

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Fiyatlar + vergi708837bf3193cf06d5ea2f6d16acd04f.jpg

Bu fiyatlarda çok yüksek.🤔

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
İsa Erdoğan yazdı:

Bu fiyatlar da çok yüksek

Ama gerçekçi :)

222 olsa ben bile düşünüyorum 2 yıl değiştirmem diyordum normalde.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Evren Erakçora yazdı:

150bine togg alacağız.

O cümleleri kurduğumuzda sıfır egea 60 bindi Evren Hocam

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Clio'dan ucuz olur alırız diyen vatandaşımız çoktu ama.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...