İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2001 Konsol Saati

Vedat Kildiric

Recommended Posts

Vedat Kildiric

Selamin aleyküm  saygılar sevgiler 2001 fiesta konsol saatim yarim okunur şekilde görünmeye başladı bunu tamir yapan oldumu hiç aramızda  saygılar 

Yorum bağlantısı
Mahir CAN

Bende de Aynı sorun var Aracım focus 2001  birine sordum komple göğüs sökülür dediler sonra tırnakları aşınır ses yapar gibi bir sürü şey söylediler.Bu konuyu araştırdım ama sağlam usta bulamadık.nasıl olduğunu bilen varsa bende burdan yardım alabilirim

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mahir CAN yazdı:

Bende de Aynı sorun var Aracım focus 2001  birine sordum komple göğüs sökülür dediler sonra tırnakları aşınır ses yapar gibi bir sürü şey söylediler.Bu konuyu araştırdım ama sağlam usta bulamadık.nasıl olduğunu bilen varsa bende burdan yardım alabilirim

https://www.topuzotomotiv.com/ford-focus-1-cikma-digital-saat-1999-2005-arasi-uyumlu,515521.html

https://www.otocikma.com/ilan/otocikmaparca/ford-focus-gosterge-panosu-saati/ford_focus_1_dijital_saat_98ab_15000_ccw-985061?s=0

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vedat Kildiric

Öncelik le herkese  selamlar  2001 fiesta gosterge saatinin  göstermeme  yarim gösterme  rakamlari yarim gösterme  sorununu  buldum  saatin içindeki  pilastik iletken zebra  tipi iletkenin zaman sonra islem yapmamasından  kaynaklanıyor  turkiyede  varmi bilmem  ama çinde bunlar satılıyor   190 tl civarında  500ile 1000 adet olarak satıyorlar  belki büyük şehirlerde  bu dediğim parçadan vardır ama samsun bölgesinde  yok eski ateri  hesap makinelerin içinde bunlardan bulunuyor  tabi su an denk gelmedim   belki  başka arkadaşlara  faydası olur diye yazdım   başka sitelerde  200 tl  civarında saatler satılıyor  ikinci el olarak . Saygilar

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Saat tamircileri belki tamir edebilir.  Bendekinde rakamlar tam ama zamanla sıcaktan ekran kararıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Bendeki rakamlarda gitti okunmuyor silik  duruyor bi ara baya kafayı taktım söktüm çıkardım yerinden hatta (konsol sökülmeden sökülüyor) bağlantılarını falan kontrol ettim bi sıkıntı yok, daha fazla ileriye gidemedim tabi tekrar taktım aynı maalesef. Gözüme takılıyor hep ama bakmamaya çalışıyorum 😊

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Vedat Kildiric yazdı:

Öncelik le herkese  selamlar  2001 fiesta gosterge saatinin  göstermeme  yarim gösterme  rakamlari yarim gösterme  sorununu  buldum  saatin içindeki  pilastik iletken zebra  tipi iletkenin zaman sonra islem yapmamasından  kaynaklanıyor  turkiyede  varmi bilmem  ama çinde bunlar satılıyor   190 tl civarında  500ile 1000 adet olarak satıyorlar  belki büyük şehirlerde  bu dediğim parçadan vardır ama samsun bölgesinde  yok eski ateri  hesap makinelerin içinde bunlardan bulunuyor  tabi su an denk gelmedim   belki  başka arkadaşlara  faydası olur diye yazdım   başka sitelerde  200 tl  civarında saatler satılıyor  ikinci el olarak . Saygilar

Aliexpress linki var mıdır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

telif melif .. link deme yahu paran bol galiba

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Vedat Kildiric
Ömer Vural yazdı:

Bendeki rakamlarda gitti okunmuyor silik  duruyor bi ara baya kafayı taktım söktüm çıkardım yerinden hatta (konsol sökülmeden sökülüyor) bağlantılarını falan kontrol ettim bi sıkıntı yok, daha fazla ileriye gidemedim tabi tekrar taktım aynı maalesef. Gözüme takılıyor hep ama bakmamaya çalışıyorum 😊

Evet internette var ama adamlar  1000 adet üzerinde satıyor birde sorun  zebra  iletken kaucuk  ta olmadığını  fark ettim  ekranda  oluşuyormuş  rakamların  yarim çıkması  ekranda bulunması coook zor bulunmuyor yani bende  saatin içini  söküp  internetten  aldığım  onu içine yapıp  taktım  oldu birde tarih  ortam ısısı  gostergeli akü volt göstergeli  olarak aldım güzel aldu

Ömer Vural yazdı:

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Sani Gerşon yazdı:

Olması lazım  ama sorun o deyilmiş  ustat  ekrandaymış  rakamların yarim çıkması  bende internetten bir saat modülü aldım  içine  uyarladım  güzelde oldu 

Alpay Sumer yazdı:

@Vedat Kildiric Tek konudan ilerleyelim lutfen.

Saten  konu konsol saati  üstat  

Vedat Kildiric yazdı:

Selamin aleyküm  saygılar sevgiler 2001 fiesta konsol saatim yarim okunur şekilde görünmeye başladı bunu tamir yapan oldumu hiç aramızda  saygılar 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Vedat Kildiric yazdı:

Bu uyarlama ile ilgili biraz daha ayrıntı alsak?

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Inan bey resim burdan nasıl  atılıyor resim olarak atacam ama beceremiyorum  saygilar

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Ustat ben saatin içindeki  parçaları alıp  yeni internetten  aldığım  saat dijital ekrani içine monteledim tabi biraz uğraş  var ama güzel oldu diye bilirim  en azından saatim çalışır  durumda  şuan  güzel bir şekilde  calisiyor size resim atacaktım ama resim bu formda nasıl atılır bilemiyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Vedat Kildiric yazdı:

Ustat ben saatin içindeki  parçaları alıp  yeni internetten  aldığım  saat dijital ekrani içine monteledim tabi biraz uğraş  var ama güzel oldu diye bilirim  en azından saatim çalışır  durumda  şuan  güzel bir şekilde  calisiyor size resim atacaktım ama resim bu formda nasıl atılır bilemiyorum 

aşağıdaki linkteki steye yükleyip oradan paylaşım yapılaibliyor:

https://linkpicture.com/en/?set=en

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

[url=https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic604414e7895631455228306][img]https://www.linkpicture.com/q/Screenshot_20210306-230357_Photos.jpg[/img][/url]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Vedat Kildiric yazdı:

Saten  konu konsol saati  üstat  

İki ayrı konu halindeydi. düzeltildi. tek oldu. Siz tek halini görüyorsunuz. Keyifli forumlar...

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben de bundan aldım ama pili çabucak bitti. İçinde 2 tane pil var. Pili iptal edip araçtan Elektrik alsam 12 v - 3 v düşürücü lazım sanırım.
Bu işten anlayan bir arkadaş fikir verebilir mi bana? 8b5ccf283a8844ae3d4c49e53b064964.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Vedat Kildiric yazdı:

[url=https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic604414e7895631455228306][img]https://www.linkpicture.com/q/Screenshot_20210306-230357_Photos.jpg[/img][/url]

harika olmuş

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Çağlar Bayur yazdı:

view

İnan Çınar yazdı:

Ben de bundan aldım ama pili çabucak bitti. İçinde 2 tane pil var. Pili iptal edip araçtan Elektrik alsam 12 v - 3 v düşürücü lazım sanırım.
Bu işten anlayan bir arkadaş fikir verebilir mi bana? 8b5ccf283a8844ae3d4c49e53b064964.jpg

Bende bundan alcaktım inan bey  ama saatin  içine oturmazdiye biraz endişe  ettim  uzunluk ölçüsü  kalinlik  olcusu nedir acaba 

Çağlar Bayur yazdı:

harika olmuş

Çağlar abi teşekürler 

Alpay Sumer yazdı:

İki ayrı konu halindeydi. düzeltildi. tek oldu. Siz tek halini görüyorsunuz. Keyifli forumlar...

Teşekürler  ederim biraz anlamıyorum  bu form  karışık  birde   resimleri  rahat yükleme  işlemi  form üzerinden  olsa cook  güzel  olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
https://www.direnc.net/lm2596-power-suplay-modul

Bununla isteğiniz şeyi yapabilirsiniz. İlk başta ölçü aleti ile çıkışı ayarlamak lazım tek seferlik.
Bu saati eskisinin yerine düzgün bir şekilde yerlestirebilirsem yada Vedat'ın yaptığı gibi ekranını kullanabilirsem Lm2596 kullanırım. Bir de orijinal saatin içinde voltaj düşürücü yok mudur acaba? Yoksa 12v ile mi çalışır eskisi? Ölçmek lazım çalışma voltajini...
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Bu saati eskisinin yerine düzgün bir şekilde yerlestirebilirsem yada Vedat'ın yaptığı gibi ekranını kullanabilirsem Lm2596 kullanırım. Bir de orijinal saatin içinde voltaj düşürücü yok mudur acaba? Yoksa 12v ile mi çalışır eskisi? Ölçmek lazım çalışma voltajini...

Sizin arac ne model inan bey   kendi içindeki 12 voltluk  bir akim var  kendi kart üzerinden  aldığınız  saate  bağlantıları  üzerinden  yapa bilirsiniz   tabi sizin aldığınız  saat 3 v ise  12 volt girşi yaka bilir saati  diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
 Sizin arac ne model inan bey   kendi içindeki 12 voltluk  bir akim var  kendi kart üzerinden  aldığınız  saate  bağlantıları  üzerinden  yapa bilirsiniz   tabi sizin aldığınız  saat 3 v ise  12 volt girşi yaka bilir saati  diye düşünüyorum 
2001 fiesta aracım. Aldığım saat eskisinin kasasının içine sığarsa ve ekranın tamamı dışardan görünürse voltaj düşürücüyü kablo ile uzatıp saatin arkasından kasanın dışına monte ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...