İçeriğe Yönlendir

Sandero 0.9 Devir Sorunu

İhsan ünal

Recommended Posts

İhsan ünal

Merhabalar,  2016 model 0.9 sadero  lpg montajlı. Aracımda her marşta bir defa olacak şekilde devir en alta düşüp 10 'un  üstüne çıkıyor aniden 1 kereye mahsus olmak uzere ve titreme sarsılma oluyor. Bunu sıcak soğuk farketmeksiz  yapıyor ,ışıklarda stop ediyor ,tekrar start aktif olunca ayni olayı  marşta  yaptığı sorunu yapıyor. Lpg yi devre dışı bırakıp denedik yine aynı. Boğaz kelebeği, buji vs olsa sürekli yapması lazım sanki. Videoda olay mevcut onun dışında bariz bir sıkıntı  yok. Usta sesnsorleden olabilir dedi ama her usta farklı birşey dediği için ortak bir fikir almak istiyorum . Aracın orasını burasını elletmek  işime gelmiyor. Fikri olan var ise yardım ederse sevinirim

https://go.4vio.com/4c987u

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg iptal edildikten sonra benzinde ne kadar kullanıldı?

Yorum bağlantısı
İhsan ünal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Lpg iptal edildikten sonra benzinde ne kadar kullanıldı?

Sürüş yapmadık ile gitmiştim,  yarın lpgsiz 150 200 km benzinde deniyeceğim sadece. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

katil maf sensörü olabilir.fişi çıkmış ya da arıza yapmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan ünal
Haluk Şentürk yazdı:

katil maf sensörü olabilir.fişi çıkmış ya da arıza yapmış olabilir.

Olabilir onada baktırayım 

Yorum bağlantısı
İhsan ünal

Şimdi soğuk halde çalıştırdım ,  soğuk halde gaza basıp  çekince rölanti düşüp aşırı  sarsılma ve ani çıkış oldu , bir kaç kez gaza bastım aynı ,gazı çekince rölanti düşüyor sarsılma  ve tekrar toparlıyor.😕

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yakıt sorunu gibi görünüyor, enjektör ve benzin pompanızı kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İhsan ünal yazdı:

Sürüş yapmadık ile gitmiştim,  yarın lpgsiz 150 200 km benzinde deniyeceğim sadece. 

Evet.. masraf etmeden önce bunu denemelisin.. 

Düzelirse, sorun lpg ayarlarından demektir. 

İhsan ünal yazdı:

Şimdi soğuk halde çalıştırdım ,  soğuk halde gaza basıp  çekince rölanti düşüp aşırı  sarsılma ve ani çıkış oldu , bir kaç kez gaza bastım aynı ,gazı çekince rölanti düşüyor sarsılma  ve tekrar toparlıyor.😕

Siz benzinde test edin, boğuluyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İhsan ünal yazdı:

Merhabalar,  2016 model 0.9 sadero  lpg montajlı. Aracımda her marşta bir defa olacak şekilde devir en alta düşüp 10 'un  üstüne çıkıyor aniden 1 kereye mahsus olmak uzere ve titreme sarsılma oluyor. Bunu sıcak soğuk farketmeksiz  yapıyor ,ışıklarda stop ediyor ,tekrar start aktif olunca ayni olayı  marşta  yaptığı sorunu yapıyor. Lpg yi devre dışı bırakıp denedik yine aynı. Boğaz kelebeği, buji vs olsa sürekli yapması lazım sanki. Videoda olay mevcut onun dışında bariz bir sıkıntı  yok. Usta sesnsorleden olabilir dedi ama her usta farklı birşey dediği için ortak bir fikir almak istiyorum . Aracın orasını burasını elletmek  işime gelmiyor. Fikri olan var ise yardım ederse sevinirim

https://go.4vio.com/4c987u

Siz önce arabadaki şu sisleri müzikleri kapatıp marşa basın. Ama benzinde yapın. Bana göre aküyü tüketimişsizniz. Havalarda soğuk olduğu için şarj etmek zorlaşıyor. Sizin akü kontak kapalı kaç volt onu bir ölçün .

Yorum bağlantısı
İhsan ünal
Ali Darbaz yazdı:

Siz önce arabadaki şu sisleri müzikleri kapatıp marşa basın. Ama benzinde yapın. Bana göre aküyü tüketimişsizniz. Havalarda soğuk olduğu için şarj etmek zorlaşıyor. Sizin akü kontak kapalı kaç volt onu bir ölçün .

Videodaki  uzun bir yoldan gelip lark ederken videoyu  çekmek için deneme yaptım . Araç normal çalışıyor.aslında az önce inip soğukken deneme yaptım ve araca  gaz verip cekince aynı titreme ve tekrar normale dönme oluyor.aküye baktırırım  yarın.tskler

Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. masraf etmeden önce bunu denemelisin.. 

Düzelirse, sorun lpg ayarlarından demektir. 

Siz benzinde test edin, boğuluyor olabilir. 

Yarın dediginizi yapacağım inşallah olur. Az önce indim soğuk şekilde çalıştırdım. Her gaz verip çektiğimde  araç stop edercesine devir düşüyor  titriyor ve eski haline normale dönüyor 😕kapadım çıktım. Bunu ilk defa denedim  canımı çok sıktı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Renault motorlarda böyle bir şey yok. Her arabaya Cruze muamelesi yapmayalım :)

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İhsan ünal

Akü kutup başını söküp ,resetleme işlemedi yaptık 500 km yol yaptım benzin ile değişe  birşey yok.15 gündür lpg iptal benzinde biniyorum. Ustanın ısrarı üzerine boğaz kelebeği temizlendi ve adaptasyon yapıldı 2 gün sonra yine aynı. Akü değiştirildi normal akü varmış star stoplu akü denedik yine aynı. Ustalar bir çözüm bulamıyor ve araç sıcakken marşa  basınca aynı şeyi  yapıyor. Yaptıktan sonra bir düzensizlik yok . 😞

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Benzin haritası sıfırlama işlemi bazı arabalarda kutup başı sökme ile olmuyor. Onun bir prosedürü öğrenip uygulamak lazım. 

lpg sigortasını da çıkarın. Aküye bakın. Rölanti motoruna bakın derim ben. 

Yorum bağlantısı
İhsan ünal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin haritası sıfırlama işlemi bazı arabalarda kutup başı sökme ile olmuyor. Onun bir prosedürü öğrenip uygulamak lazım. 

lpg sigortasını da çıkarın. Aküye bakın. Rölanti motoruna bakın derim ben. 

Gerekli adımları uyguladım,  kapı açmama dışardan kontak çevirme vs . Lpg sigortası 2 haftadır sökük benzinde biniyorum .  Usta rölanti motorunu bir türlü gösteremiyor bana nedense 20 senedir serviste çalışmış ama bir rölanti motorunu denettirmedi .  Tek bildikleri Se y boğaz kelebeği.  Çünkü en kolayı o bence . Sökünce ici sanırım bütün araçlarda siyah olarak çıkıyor temizleme yapmıyor kirlidydi temizlendi deniliyor başka yaptıkları birşey yok malesef. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
İhsan ünal yazdı:

Gerekli adımları uyguladım,  kapı açmama dışardan kontak çevirme vs . Lpg sigortası 2 haftadır sökük benzinde biniyorum .  Usta rölanti motorunu bir türlü gösteremiyor bana nedense 20 senedir serviste çalışmış ama bir rölanti motorunu denettirmedi .  Tek bildikleri Se y boğaz kelebeği.  Çünkü en kolayı o bence . Sökünce ici sanırım bütün araçlarda siyah olarak çıkıyor temizleme yapmıyor kirlidydi temizlendi deniliyor başka yaptıkları birşey yok malesef. 

Başka servise gitmekten başka çare gözükmüyor. Ya da forumlardan usta araştırmak lazım

facebook gruplarında da sordunu mu bu sorununuzu

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan ünal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Başka servise gitmekten başka çare gözükmüyor. Ya da forumlardan usta araştırmak lazım

facebook gruplarında da sordunu mu bu sorununuzu

Evet sordum. Akü,  marj motoru ,buji  &kablo , kelebek , sensör , yakıt pombasi  vs . 🤪

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hacı Şenyurt
Evet sordum. Akü,  marj motoru ,buji  &kablo , kelebek , sensör , yakıt pombasi  vs . [emoji2957]

Sizin sorun ne oldu? Rölanti motorunu test edebildiniz mi?
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sani Gerşon
Hacı Şenyurt yazdı:

Sizin sorun ne oldu? Rölanti motorunu test edebildiniz mi?

Konu sahibi en son 2021 yılında oturum açmış.

Ayrıca Sandero'larda rölanti motoru yok :flowers: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Konu sahibi en son 2021 yılında oturum açmış.

Ayrıca Sandero'larda rölanti motoru yok :flowers: 

Belki arıyor hala ve oturum açamadı bulamadı henüz?  :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...