İçeriğe Yönlendir

Ağustos Ayı İçin Çocuklu Otel Önerisi

Fatih Evcin

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bırakın herşeydahil otel işini. Gidip Antalya merkezde 1+1 daire kiralayın. Bir gün rafting yapın, Birgün kemerin güzel sularında denize girin, bir gün adrasan yapın birgün kaputaj plajına girin. Sonra Ege’ye yelken açın iztuzu plajına gidin. Fethiye’ye gidin. Gidinde gidin. Yemekleri dışardan yiyin. Kısaca gezin. Aynı yerde kalmak sıkmıyormu arkadaşlar sizi. Ben 5 yıl önce bıraktım herşey dahil sistemini. Ha belki çocuklar büyüdü diye olabilir. Tatil dediğin gezeceksin.

tatilde herşey dahil bir şezlong modeli olmalı. sürekli çalışanlar camış gibi yatabilsin diye. animasyon vs olmayacak. sadece yatış. kan verir gibi. keza benim deniz kenarı tatil anlayışım 2 gün için sadece bu olabilir. birde gürültü önleyici kulaklık verilmeli.  sonrası zaten beni çok sıkıyor. hamama bile gitsem olur aslında düşününce." herşey dahil hamam" modeli.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Fatih Evcin yazdı:

Tüm yorumlar için teşekkür ederim.

Tek tek okudum ve tavsiyelere baktım. Geniş bir zamanda inceleyeceğim.

Villa kiralamak üzere yola çıkmıştık fakat 3 aile bir villa en az 7 gün kiralıyorlar. Yeme içme sana ait, sadece ev. Hanımlar da tatilde bari yemek ile uğraşmayalım deyince işler biraz değişiyor.

Tek başıma tatile gidecek olsam kesinlikle Kaş'a gider oda+kahvaltı tarzı bir yer kiralar tüm gün kafama göre gezerim. Fakat çocuklar olunca özellikle 5 çocuk :) biraz sabit yerlerde kalmak gerekiyor.

Bu ara bir tavan yada taban fiyat belirtmedim fakat 4-5 gün için 10-12 lira vermek bana pek uygun gelmiyor. belki tüm tatile 10 bin bütçe ayırabilirim.

Adrasan'da gayet uygun apartlar var.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Erken kalkıp denize gitmek lazım mutlaka, sabah deniz güzel olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Zaten yoruluyoruz, bir haftada yatıp dinlenelim. A101'den erzak alışverişi yapacak, kasada sıra bekleyceksem o iş bana göre  değil. Arabayla plaja inip park yeri arayacaksam o işde bana göre değil. Hanımı mutfağa sokup yemek yapıracaksam oda bana göre değil. Hanım zaten çalışıyor, tatildede çalışmasın . 

Ali tam yazdığımı okumamışsın anlaşılan. Yemeği dışardan yiyoruz yazdım bak. Bu yazdığımdan alışverişi A101 i, kasayı nasıl anladın. Dışardan yemek söyleyeceğin için yenge mutfağa girmeyecek. Antalya’da 1+1 tutmamızdaki amaç sadece akşamları yatmak için başka bir özelliği yok.
İkincisi tatile sadece yatmaya gidiyorsan bence gitme yatma işini evinde de yapabilirsin. Dışardan yemek söyle temizliği dışardan eleman çağır ve evinde sürekli yat. Hemde para cebinde kalmış olur.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ali tam yazdığımı okumamışsın anlaşılan. Yemeği dışardan yiyoruz yazdım bak. Bu yazdığımdan alışverişi A101 i, kasayı nasıl anladın. Dışardan yemek söyleyeceğin için yenge mutfağa girmeyecek. Antalya’da 1+1 tutmamızdaki amaç sadece akşamları yatmak için başka bir özelliği yok.
İkincisi tatile sadece yatmaya gidiyorsan bence gitme yatma işini evinde de yapabilirsin. Dışardan yemek söyle temizliği dışardan eleman çağır ve evinde sürekli yat. Hemde para cebinde kalmış olur.

Abi en sıkıcı tatilim 2+1 evde olandı. inanın bir daha tevbe ettim öyle tatile gitmem. Herşey dahil tatiller de otelden kalma gibi bir durum söz konusu  değil abi. Gittiğim bölgede heryeri gezerim. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Abey o nasıl bir rakam. Adam 6 ay geçiniyo o paraya. :D

Gerçekten çok pahalı

Mert Üçkaleler yazdı:

Evet biraz fiyatlı bir otel. Ben 2 sene önce 2 kişi Haziran ayında gittim  2.600 TL 1 hafta kalmıştım.

Ama Animatörler olsun, yemekleri olsun ,hele deniz efsane  o kadar sıcak bir ortam vardı ki. Bu sene ilk fırsatta gitmeye çalışacağım. Puanları'da 8.8 bayağı başarılı. Bazı dönemler daha uygun oluyor onu yakalamak lazım. Ben 2 sene önce gittiğimde gitmeden bir gün önce rezervasyon yaptırdım 2.600 TL'ye. Bunun 1 ay öncesinde  4.buçuk civarındaydı. Yani erken rezervasyon bana göre hikaye ben son dk rezervasyon yapıp esas avantajdan yararlanıyorum. :) Hatta tatile gideceğim aracıda son gün tekirdağa gidip almıştım . Aldıktan 7-8 saat sonra yola çıkmıştım ne ceserat :) 

Şimdiki fiyatları görünce turizmcilerin öldük bittik battık demelerine hiç acımıyorum.

Arda Bülent Güzel yazdı:

Bırakın herşeydahil otel işini.

Hiç başlayamadık ki herşey tatil otel tatiline. En son 15 sene falan önce gitmişimdir hatırlamıyorum bile.

Tabiki gezip sürekli başka yerler görmek daha güzel.

Bu sene ilk defa herşey dahil 5 yıldızlı bir yere gidelim dedik çocukta 2 yaşında diye. ocak ayında rezervasyon yaptırmıştım. Pandemi patladı mecbur iptal ettirmek zorunda kaldım.

Ali Darbaz yazdı:

Hanım zaten çalışıyor, tatildede çalışmasın . 

Durum bizde de aynı bu şekilde.

Böyle olunca bizde herşey dahil tatil düşüncesindeydik.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Gerçekten çok pahalı

Şimdiki fiyatları görünce turizmcilerin öldük bittik battık demelerine hiç acımıyorum.

Hiç başlayamadık ki herşey tatil otel tatiline. En son 15 sene falan önce gitmişimdir hatırlamıyorum bile.

Tabiki gezip sürekli başka yerler görmek daha güzel.

Bu sene ilk defa herşey dahil 5 yıldızlı bir yere gidelim dedik çocukta 2 yaşında diye. ocak ayında rezervasyon yaptırmıştım. Pandemi patladı mecbur iptal ettirmek zorunda kaldım.

Durum bizde de aynı bu şekilde.

Böyle olunca bizde herşey dahil tatil düşüncesindeydik.

Tatilde park yeri aramakdan acayip sinir oluyorum. Arabama bişey olurmu korkusu beni deli ediyor. Kafam rahat edebilmek için hep turlara katılırım. Tekne turu, safari, 4x4 turu, gittiğim bölgelerde hep turlar olur ve dibine kadar kullanırım. Arabamda otelin parkında yatar. Kafamda rahat eder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

@Arda Bülent Güzel Tamamen katılıyorum size. Şimdiye kadar herşey dahil orta sınıf otelleri tercih ettim. Çocuğum küçüktü. Yemek yiyeceğim zaman sıra olurdu. Şezlong kapmak için erken uyanmak gerekirdi. Yemeklerde uyduruk etler kullanılır insan 2. gün sıkılırdı. Kısaca sıra beklemekten insan yine yorulurdu. Tabi bu dediklerim ultralüx oteller için geçerli değil. O otellere gidince de memur maaşıyla 1 haftalık tatilin ceremesini 12 ay boyunca çekiyorsun. 

Bu sene çadır alacağım. Pahalı bir şey değil. Ailecek deneyeceğiz. Beğenmezsek kaybımız çok olmayacak. Tatilde karım dinlensin yemek yapmasın diyorsunuz ama yazın sıcağında 3-4 çeşit ayrıntılı yemek yapılmasına gerek yok. Bazen dışarda yenir bazen karpuz peynir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Evren Erakçora yazdı:

Erken kalkıp denize gitmek lazım mutlaka, sabah deniz güzel olur. 

Son bir kaç yıldır babamlar buraya gidiyorlar ve çok memnunlar.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Didim deki 5 yıldızlı otelleri tavsiye ederim. Fiyat olarak diğer yerlere nazaran daha uygun olabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...