İçeriğe Yönlendir

Yüksek Watt'lı Şarj Cihazı Kullanımı

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun
(düzenlendi)

Arkadaşlar soru gayet açık.

Cep telefonumun kutusundan çıkan orjinal şarj aleti değerleri şunlar: Yazmıyor ama cep telefonum bu adaptörün sağladığı 25watt ile Quick Charge olabiliyor. Bu şarj cihazı ile ilgili tüm teknik veriler şurada var: https://www.samsung.com/tr/mobile-accessories/wall-charger-for-super-fast-charging-25w-ep-ta800xbegww/

sXB6eX.jpg

Huawei Matebook şarj cihazının değerleri ise şunlar

VlRKD1.jpg

İkisinin de ucu Type-C. Ben şimdi Huawei şarj cihazı ile cep telefonumu şarj etsem olur mu?

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Şarj olmada sorun olmaz. Hızlı şarj olmayabilir eğer protokolleri farklıysa. Ama her halükarda zaten normal şarjı destekliyor hepsi (5volt)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Amper değerleri farklı görünüyor, şarj olur ama süreklilik sonrası batarya problemleri erkenden başlayabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aynı protokol olmadığı için 5 V 2A ile yani 10 W ile şarj eder muhtemelen. Uyum varsa Max 25 W görür telefona zarar geleceğini sanmıyorum. 33 W Poco X3 şarj aleti ile evdeki eski cihazları da şarj ediyoruz. Mi5 18 W ile şarj oluyor mesela (QC3.0)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler bende telefonu testlerde kullanıdğım Type-C Dell adapörü ile şarj ediyorum. 65W oluyor kendisi. Xiaomi bataryası tahmini 1700 miliamper kaldı. Telefonu ikinci plana attığım için çok kurcalamıyorum. Yetiyor şimdilik. 

ACtC-3fY609HC4u1lI_5yKIexwAzyJVm7vGd_gTG

Emrah Altun yazdı:

Cep telefonumun kutusundan çıkan orjinal şarj aleti değerleri şunlar: Yazmıyor ama cep telefonum bu adaptörün sağladığı 25watt ile Quick Charge olabiliyor. Bu şarj cihazı ile ilgili tüm teknik veriler şurada var: https://www.samsung.com/tr/mobile-accessories/wall-charger-for-super-fast-charging-25w-ep-ta800xbegww/

Benim Xiaomiyi, eşimin Samsung adaptörü ile şarj edemiyorum. Donup kalıyor. Heralda bu adaptöre özel bir durum düşüncesi ile babamın Samsung adaptörünü denedim. Oda xiaomiyi şarj etmiyor. Eşime yeni Oppo a5s aldım. Onun şarj cihazi Xiaomyi şarj ediyor. Bu Samsung adaptörler alet seçiyor anladığım kadarı ile. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan
Emrah Altun yazdı:

sXB6eX.jpg

Huawei Matebook şarj cihazının değerleri ise şunlar

VlRKD1.jpg

İkisinin de ucu Type-C. Ben şimdi Huawei şarj cihazı ile cep telefonumu şarj etsem olur mu?

Hiç bir problem olmaz. Aynı şarj aleti ile iPhone dahil her cihazı şarj ediyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...