İçeriğe Yönlendir

6000 Miliamper Telefon Yapmışlar. Poco M3

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Yooo her telefon gibi ısınıyor
Zaten kap var yavaşladığı yok
Hanımda note 9s 64 gb
Bende note 9pro 128 gb var

Tabi ben kaçak aldım riske girdim 2 telden 2 bin tl karımız oldu

Şirketin telefon kampanyası başlıyacakmış. Onu bir bekleyim , bize 800 900 tl daha ucuza telefon verdikleri oluyor. Oppo İphone ve Huwai modelleri var. Kampabya bültenini gelmesini bekleyecem 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Abi içi açılan telefon dikiş tutmuyor. Ailede bu şekilde telef olan 4 telefon var. 1000 tl üzerinde maddi kayıp verdi bana. 

Hangi marka telefon. Benim telefon şarjdan sabah 7 de çekiyordum saat 10’da %30 ları görüyordum. Gün içersinde ne zulümler çektiğimi sen düşün. Şarj soketi dersen şarj etsem mi etmesem mi 🤔 hem ahize hem dış hoparlör den sesi duymak için kulak içine sokuyordum telefonu neredeyse. Tamirciye gittim anlattım durumları tamam abi hallederiz dedi (akrabam birde) ne kadar dedim hesap kitap yaptı 550 TL ama 500 TL hallederiz dedi. Tamam bir ara gelirim dedim. Geçen hafta içi 2300 mah batarya, şarj soketi flex şeklinde takım, dış hoparlör ve ahize hoparlörü ile birlikte 215 mi 220 TL mi ne aldım. Cuma akşamı evde soyundum işe 2.5 saat sürdü ama tedirgin tedirgin olduğumdan o kadar sürdü. Telefon şu anda sanki uçuyor resmen hiçbir sıkıntı yok şarj şu anda %98. Günde 4-5 defa şarj ediyordum şu anda sadece yatarken şarj takıyorum. İPhone 6s 128 GB telefon tüm gün elde bütün iş bundan görülüyor neredeyse. Sende pc işinde çalışıyorsun bence kendin bu işi halledersin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

Hangi marka telefon. Benim telefon şarjdan sabah 7 de çekiyordum saat 10’da %30 ları görüyordum. Gün içersinde ne zulümler çektiğimi sen düşün. Şarj soketi dersen şarj etsem mi etmesem mi 🤔 hem ahize hem dış hoparlör den sesi duymak için kulak içine sokuyordum telefonu neredeyse. Tamirciye gittim anlattım durumları tamam abi hallederiz dedi (akrabam birde) ne kadar dedim hesap kitap yaptı 550 TL ama 500 TL hallederiz dedi. Tamam bir ara gelirim dedim. Geçen hafta içi 2300 mah batarya, şarj soketi flex şeklinde takım, dış hoparlör ve ahize hoparlörü ile birlikte 215 mi 220 TL mi ne aldım. Cuma akşamı evde soyundum işe 2.5 saat sürdü ama tedirgin tedirgin olduğumdan o kadar sürdü. Telefon şu anda sanki uçuyor resmen hiçbir sıkıntı yok şarj şu anda %98. Günde 4-5 defa şarj ediyordum şu anda sadece yatarken şarj takıyorum. İPhone 6s 128 GB telefon tüm gün elde bütün iş bundan görülüyor neredeyse. Sende pc işinde çalışıyorsun bence kendin bu işi halledersin.

Xiaomi mi5S 64 gb . Bununda 3000 lik pilleri var satılık. Ama bu kasanın sökülmesi çok sıkıntılı. Yapıştırılmış pil.

Tek derdimiz pil değilki. Şu ısınmanın önüne bir geçsek iyi olucak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Kesinlikle kullanıcı yorumlarına bakın ve telefonu mümkünse baya bi kurcalayın.

Ben sırf şarjı fazla gidiyor ve güzel fotoğraf çekiyor diye ios dan androide geçtim çok zorlandım yine ios a döndüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Kesinlikle kullanıcı yorumlarına bakın ve telefonu mümkünse baya bi kurcalayın.

Ben sırf şarjı fazla gidiyor ve güzel fotoğraf çekiyor diye ios dan androide geçtim çok zorlandım yine ios a döndüm

Xiaomi bin tane telefon çıkarıyor. Alt markaları da öyle. Bu kadar çeşitliliğin olduğu yerde randıman olma ihtimali düşüktür. Epey’de karşılaştırma yorumlarını okuyorum. Abidik gubidik sorunları oluyor bunların. Sorunlar da çözülmüyor. Adamların tüm amacı yenisini çıkarmak. 1 senelik telefondaki sorun pek umurlarında değil. 

Mesela ben kamerada optik sabitleyici olmasını isterim. Bence önemli bir detay. Ama sadece pahalı telefonlara koyuyorlar maalesef

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Xiaomi bin tane telefon çıkarıyor

samsung özentisi.

Ali Darbaz yazdı:

Şu ısınmanın önüne bir geçsek iyi olucak. 

Abi ısınmayan teleofnmu var Allah aşkına. En iyi telefon bile ısınır. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mert Gulkokan yazdı:

iPhone android karşılaştırmaları gereksiz 

2011 den beri androiddeyim 1 sene kadar apple 5s kullandım

2 system arasında da abartılacak bir durum yok

şu an en ucuz iPhone 5 6 bin tl civarı

xiaomiye mi6 ile başladım sorun çıkarmadan kullandım hatta polonun sol arka lastiği telefonun üzerinden geçti bırak çiziği esnemedi bile alet

4 ay öncede xiaomi note 9s 64 gb ve note 9pro 128 gb aldım ikisi de sorunsuz 1 kere bile kafası karışmadı

zaten içlerinde snapdragon işlemci var ve ips ekran aldım özellikle amoled ekran alıp ekran kırılırsa ne pok yeriz derdimizde kalmadı

Buradaki karşılaştırma fikir vermesi açısından. Sonra benim gibi tekrar bi kucak para verip geri dönüş olmaması için.

Bizim şansımıza takılan model denk geldi demekki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Xiaomi mi5S 64 gb . Bununda 3000 lik pilleri var satılık. Ama bu kasanın sökülmesi çok sıkıntılı. Yapıştırılmış pil.

Tek derdimiz pil değilki. Şu ısınmanın önüne bir geçsek iyi olucak. 

Bende de MI5 vardı, pil değişimi yaptım 1, 1 buçuk sene daha idare etti ama ısınmanın çözümü yok, SD 820 öyle bir işlemci.

Ali Darbaz yazdı:

Poco x3 cihazında video çekerken optik veya elektronik sabitleme varmı. Titreşimi önlüyormu. 

Ne fotoğrafta ne de videoda optik yok, donanımsal olarak yok çünkü. Elektronik sabitleme var ne kadar iş yapıyor bilmiyorum. Mi5 de vardı optik sabitleme, amiral gemisi o, şuan Xiaomi nin amiral gemisi bile 8.500 TL... Konuştuğumuz telefonlar giriş seviyesi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Optik sabitleyici üst seviye telefonlarda bile kamera odaklı modellerde bulunuyor. Çoğu telefonda görmüyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar, 

Telefonumun bataryası öldü ölecek, 1200 miliamper civarı bir canı kaldı. Aile babasıyım, sürekli resim ve videoda çekiyorum. Benim telefonlarla en büyük derdim, ısınma ve batarya süresi. Bu telefon çıkmış, tavsiye ettiler. Fiyatıda uygun geldi gözüme. Bu Poco M3 nedir, ne değildir fikrim yok. Xiomide almadan önce nedir, ne değildir bilmiyorduk ama çok iyi telefon çıkmıştı. 

https://www.n11.com/kampanyalar/poco-m3?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAmL-ABhDFARIsAKywVafnXl0jO_t_YXvBXDP4JwoeE1A-_XqpRSWTadYu82qaa1LgZhq3ScMaAtkREALw_wcB

Bu telefonu "telefondan anlayan" arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Ben pek anlamıyorum. 

Google konum geçmişini kapatıp denedin mi ? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Google konum geçmişini kapatıp denedin mi ? 

Konum geçmişini kullanıyorum. Kapatamam. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben xiaomi yi tam fiyat fayda telefonu olarak görüyordum ki vergiler arttı basbayağı pahalı oldu. o yüzden zaten  aslında ucuz olan bir telefonun daha da ucuz alt markasını almazdım. kesin 1 senede pili bozulur ekranının kenarları yanar. ne bileyim vardır ucuzluğunun nedeni. buradaki fiyata aldanmayın 100 dolar altı telefonlarda ek vergiler var. ondan bu kadar pahalı.

bunu alacağıma 2 sene öncesinin orta üst sınıf telefonlarından birisini alırdım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Konum geçmişini kullanıyorum. Kapatamam. 

Sorun bildiriyorsun ama çözüm kabul etmiyorsun. Isınan telefon geri planda yoğun çalışan işlem olduğunu gösterir.

Kapat ve iki gün dene belki de nedenini bulmuş olacaksın. Sonra yine açar kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Sorun bildiriyorsun ama çözüm kabul etmiyorsun. Isınan telefon geri planda yoğun çalışan işlem olduğunu gösterir.

Kapat ve iki gün dene belki de nedenini bulmuş olacaksın. Sonra yine açar kullanırsın.

Konum açıkken telefonum ısınmıyor. Isınmasına sebep olan durumlardan değil. 1 ay kapalı kullandım, batarya süresine etkisi olmadı. 5 dakikada 1 konum paylaşımı yapıyor. Isınmasına etken değil. 

Mert Gulkokan yazdı:

Bütün aile birbirini oradan takip ediyor
Alinin nerede olduğu belli olmaz ailesini geçtim ülke karışır

Dün babam beni kapıda karşıladı, arabayı teslim ettim işini gördü. Telefonda yolda olduğumu, sapağı döneceğimi görmüş. O merdivenden indiğinde, bende sokağı dönüyordum. Garaj kapısına gelmeden el salladı. Verdim arabayı stop etmeden. İşini gördü geldi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

Senden aldığımız 1150 ttlik note6 pro yu marmariste kullandım canavar gibi
Babam dua ediyor sayende bu fiyata telefon aldım diyor
Aliye whatspatan yazdım poco yerine aynı fiyata özellikler kat kat üstün note 9s al dedim
Poco m3 te 11 nm lik snapdragon 600 serisi var
Note 9s de 8 nm lik snapdragon 720 g var antutu testlerinde 70 bin puan fark var

güle güle kullanın. iyi telefondur. zaten çok az kullanmıştım. o telefonun dengi olsa 3000 tl üzeri olur. demek istediğim şey şu, fiyat kademeli artıyor gibi gözükse de, 100 dolar altı değeri olan telefonlar, ederinin üzerinde bir işekilde satılıyor ek vergi yüzünden. aslında belki yarı fiyat olacaktı poco.  1.5 sene önceki gibi bir durum olsaydı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şimdi benim mi5s muadili telefon almaya kalkışırsam amiral gemisi almam gerekiyor sanırım. Poco m3 veya g51 telefonlar aslında B sınıfı arabalar. Mi5 s ise aslında kendi zamanında (2016) D sınıfı . Ben yine D sınıfı telefon almak istesem 8000 tl gözden çıkarmam gerekicek. Yanlışmı anlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar, 

Telefonumun bataryası öldü ölecek, 1200 miliamper civarı bir canı kaldı. Aile babasıyım, sürekli resim ve videoda çekiyorum. Benim telefonlarla en büyük derdim, ısınma ve batarya süresi. Bu telefon çıkmış, tavsiye ettiler. Fiyatıda uygun geldi gözüme. Bu Poco M3 nedir, ne değildir fikrim yok. Xiomide almadan önce nedir, ne değildir bilmiyorduk ama çok iyi telefon çıkmıştı. 

https://www.n11.com/kampanyalar/poco-m3?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAmL-ABhDFARIsAKywVafnXl0jO_t_YXvBXDP4JwoeE1A-_XqpRSWTadYu82qaa1LgZhq3ScMaAtkREALw_wcB

Bu telefonu "telefondan anlayan" arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Ben pek anlamıyorum. 

Bir hafta önce yazsaydın bu mesajı bu telefonu alabilirdim. Geçen hafta Lg K61 aldım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:

Bütün aile birbirini oradan takip ediyor
Alinin nerede olduğu belli olmaz ailesini geçtim ülke karışır

Geçmişte oldu :)

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Tanıdığım 2 arkadaş POCO X3 NFC aldı. Çok memnunlar. Özelliklerine bakarsanız işlemci, ram, ekran frekansı, çok çok iyi bir telefon. Özellikleri sitelerden kıyaslayarak bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sadece Xiaomi değil ki bunu yaown. Oppo realme de artık sadece realme olarak satılıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...