İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion - Şöför Kapısından Aracı Kilitleme Sorunu

Timuçin Ermiş

Recommended Posts

Timuçin Ermiş

İyi akşamlar fusion aracımın şoför kapısından tüm kapıları kitleme kolu mandalı çalişmiyor. Aracın kapısını açabiliyorum. Aracın kumandasından kitleyebiliyorum. Merkezi kilit çalişiyor. Bu sorun nasil çözülür? Maliyeti yüksekmidir?Nerede yaptırabilirim? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Timuçin Ermiş yazdı:

İyi akşamlar fusion aracımın şoför kapısından tüm kapıları kitleme kolu mandalı çalişmiyor. Aracın kapısını açabiliyorum. Aracın kumandasından kitleyebiliyorum. Merkezi kilit çalişiyor. Bu sorun nasil çözülür? Maliyeti yüksekmidir?Nerede yaptırabilirim? Teşekkürler

Bu sorun değil. Bunun ayarı var. kontağı açıyorsun üç kere bişey yapıyorsun felan. Öyle hatırlıyorum ben kendi aracımda yapmıştım.

böyle bişey ama hangisi hatırlayamadım

http://www.b-auto.net/ford_fiesta-2249/locks-2257.html

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

teşekkür ederim denicem şoför kapısından içeriden kapı açma mandalını dışarı doğru bastırdığımda tüm kapıları kitlemiyor.önceden kitliyordu.inşallah çözerim sağolun 

Yorum bağlantısı
Furkan ÜNLÜ

Bende de benzer bir sorun var. Bazen tak diye bir kerede kitliyor. Bazen uğraştırıyor. Üç dört kere deneyince biraz da kilit kolunu sert ittirince oluyor. Galiba içinde bir parçanın veya dişlinin değişmesi gerekiyor. Bir de şunu sorayım şoför koltuk kapısını kitliyor mu kapı? Bende bu sorun olduğunda hiçbirini kitleyemiyor. Eğer sadece şoför kapısını kitleyip diğerlerini kitlemiyorsa  ayar ile çözülebilir belki. Ancak hiçbirini kitlemiyorsa bendeki gibi parça değişimini gerektiren bir sorun olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Bendeki sorunda sizdeki gibi şoför kapısı içeriden mandaldan tüm kapıları kitleme yapmıyor.mehmet beyin gönderdiği linki türkçeye çevirdim.fakat arızayla ilgili bir şey yazmıyor.çözemedim.fusionun kendi kullanma kılavuzundada arızayla ilgili bir konu yok.kumandadan tüm kapılar kitleniyor.kapılar şoför kapısı hariç hepsi ayrı ayrı mandalla kitleniyor.heralde mandalin dişlisinde sorun var kitlemiyor.yada ben beceremedim çözemedim sorunu

Yorum bağlantısı
Furkan ÜNLÜ
Timuçin Ermiş yazdı:

Bendeki sorunda sizdeki gibi şoför kapısı içeriden mandaldan tüm kapıları kitleme yapmıyor.mehmet beyin gönderdiği linki türkçeye çevirdim.fakat arızayla ilgili bir şey yazmıyor.çözemedim.fusionun kendi kullanma kılavuzundada arızayla ilgili bir konu yok.kumandadan tüm kapılar kitleniyor.kapılar şoför kapısı hariç hepsi ayrı ayrı mandalla kitleniyor.heralde mandalin dişlisinde sorun var kitlemiyor.yada ben beceremedim çözemedim sorunu

Bana da bazen oluyor muhtemelen kilit mekanizmasınin değişmesi lazım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Timuçin Ermiş yazdı:

hareket edince otomatik kilitleme aktf mi

Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Mehmet bey şoför kapısının kilit mandali içeriden kitleme yapmadiği için denedim yapamadım.nasil aktif ediliyor ayrıca emniyet kemeri ikaz uyarısınıda aktif edemedim.aracın kontak anahtarını servis konumuna aldiğimda kemer uyarı işiği ledi kırmızı yanıyor aracı çaliştirinca sönüyor fiesta V gizli özelliklerden okudum uyguladım.kemer uyarısı aktif olmadı.test modunu açtım.yazılanları uyguladım ama olmadı.ayrıca dış sıcaklık sensörü arızası için video paylaşmıştınız.sensöre ulaşmak için ön tamponu söktürmemmi gerekiyor?fusionlarda ön panjur sökülse bile panjurun monte edildiği yer tamponla birleşik.fiestadaki gibi ayrıca sökülemiyor.krokiyle halledebilirmiyim.eski bir ford fusion 1.6 tdci kullanıcısı olarak değerli yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Timuçin Ermiş yazdı:

Mehmet bey şoför kapısının kilit mandali içeriden kitleme yapmadiği için denedim yapamadım.nasil aktif ediliyor ayrıca emniyet kemeri ikaz uyarısınıda aktif edemedim.aracın kontak anahtarını servis konumuna aldiğimda kemer uyarı işiği ledi kırmızı yanıyor aracı çaliştirinca sönüyor fiesta V gizli özelliklerden okudum uyguladım.kemer uyarısı aktif olmadı.test modunu açtım.yazılanları uyguladım ama olmadı.ayrıca dış sıcaklık sensörü arızası için video paylaşmıştınız.sensöre ulaşmak için ön tamponu söktürmemmi gerekiyor?fusionlarda ön panjur sökülse bile panjurun monte edildiği yer tamponla birleşik.fiestadaki gibi ayrıca sökülemiyor.krokiyle halledebilirmiyim.eski bir ford fusion 1.6 tdci kullanıcısı olarak değerli yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler

sondan başlayayım, yere bir karton koyup üstüne yatarak erişmeniz lazım sanki. Belki alt koruyucu sökülmeli. 

diğer konuda kullanım kılavuzundaki yahut ordaki prosedürün çalışması lazım diye biliyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Timuçin Ermiş

Sorun tespit edildi.aracımı oto cam merkezi kilitçi iyi bir ustaya gösterdim.usta kapının telinin bozulduğu için kitleme yapmadiğini söyledi.çünkü diğer kapılar içeriden kitleme yapıyor dedi.teli değişmemiz lazım dedi.telin orjinal ford otosan kilit teli fiyatı 350 tl imiş.fiyatı gerçekten yüksek.şuan erteledim teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...