İçeriğe Yönlendir

Mercedes Vito - Debriyaj Ses Problemi

Togay Topcular

Recommended Posts

Togay Topcular

merhaba debriyaja basinca ses geliyor,yokus asagi inerken daha belirgin bir şlang diye ses geliyor ve silkeleme yapiyor,neden olabilir?.

Birde 3 vites bazen metal surtmesi gibi geciyor.
 arac: Vito 2006 ,  74 binde.

debriyaj sesi video
 selamlar.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Baskı balata değişme zamanı gelmiş olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Togay Topcular

suan 75binde ama model eski,baski balata kullanim omru dolmus olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Furkan Avcı yazdı:

Baskı balata değişme zamanı gelmiş olabilir mi?

KM orjinalse biraz erken gibi görünse de söylediğiniz gibi, kavrama sisteminden olabilir sanki.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Togay Topcular yazdı:

suan 75binde ama model eski,baski balata kullanim omru dolmus olabilirmi?

Murat Sahın yazdı:

KM orjinalse biraz erken gibi görünse de söylediğiniz gibi, kavrama sisteminden olabilir sanki.

Yani kullanım tarzına göre değişebiliyor o sebeple dedim, kimi insan vardır alışkanlıktan nerdeyse hep ayak debriyajda gider, yarım debriyaj kalkış çok yapar vs.

Birde araç 2006 model acaba daha önce değiştimi değişmedi mi, yıldan dolayıda yıpranmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Togay Topcular

daha onceden degismemistir diye dusunuyorum,ustaya sordum sanziman inmesi lazim 10bin lira dedi,bende boyle kullanmaya devam ediyorum

debriyaj surekli basmayi sevmiyorum,isiklarda bosa aliyorum vs,baski balata omru yildan dolayi bitmis olabilir ama sanzimandami sikinti var anlamiyorum.

ama mantik yuruttugumde debriyaja basinca tam ayirmiyormus gibi hissediyorum.

birde baska bir sikinti araba yokus yukari 2 de cekmeyince ve arac durmadikca 1.vitese takamiyorum,bloke eden bir sistemmi var?

bu sorduklarim garip gelebilir,onceki kullandigim araclarda benzer hicbir sikinti yasamadim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Togay Topcular yazdı:

daha onceden degismemistir diye dusunuyorum,ustaya sordum sanziman inmesi lazim 10bin lira dedi,bende boyle kullanmaya devam ediyorum

debriyaj surekli basmayi sevmiyorum,isiklarda bosa aliyorum vs,baski balata omru yildan dolayi bitmis olabilir ama sanzimandami sikinti var anlamiyorum.

birde baska bir sikinti araba yokus yukari 2 de cekmeyince ve arac durmadikca 1.vitese takamiyorum,bloke eden bir sistemmi var?

bu sorduklarim garip gelebilir,onceki kullandigim araclarda benzer hicbir sikinti yasamadim.

Evet baskı balata için şanzımanı indiriyor olabilir ama 10.000 çok uçuk geldi bana, benim ustaya bir sorayım ne kadar imiş bakayım.

Mercedes düz vitesler hakkında bilgim yok ama belki vardır bir sistem, 1 sadece kalkış için olabilir.

Şimdi sordum,

İşçilik dahil 4.500-5.000 arası  (değişken kısmıda parça fiyatlarının değişmesinden olabilir dedi) tutuyor, baskı balatanın değişmesi. Evet şanzıman iniyor dedi. parçaları orjinal yıldızlı parça ile değişirse o zaman x2 ye yaklaşıyor fiyat dedi.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Togay Topcular yazdı:

Benim kullandığım fordlarda da araç çok çok yavaşlayacak ki anca öyle 1 e geçerdi. Benzer durumdur

Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Evet baskı balata için şanzımanı indiriyor olabilir ama 10.000 çok uçuk geldi bana, benim ustaya bir sorayım ne kadar imiş bakayım.
Mercedes düz vitesler hakkında bilgim yok ama belki vardır bir sistem, 1 sadece kalkış için olabilir.
Şimdi sordum,
İşçilik dahil 4.500-5.000 arası  (değişken kısmıda parça fiyatlarının değişmesinden olabilir dedi) tutuyor, baskı balatanın değişmesi. Evet şanzıman iniyor dedi. parçaları orjinal yıldızlı parça ile değişirse o zaman x2 ye yaklaşıyor fiyat dedi.
evet 10bin deyince dedim satayim arabayi daha iyi,dur kalk yaparken frene basinca 1.vitese takabiliyorum,devir dusuk oldugu icin 2.viteste gitmiyor.

ses konusuna gelincede
uygun usta bulabilirsem baski balata degistirip deniycem.problemi cozmeye calisicam.
Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Şimdi sordum,
usta istanbuldami ?
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Togay Topcular yazdı:
Furkan Avcı yazdı:
Şimdi sordum,

usta istanbuldami ?

Eskişehir'de.

Yorum bağlantısı
Togay Topcular
Eskişehir'de.
anladim uzakmis baya,yanitlariniz icin tesekkur ederim,iyi hafta sonlari dilerim
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Togay Topcular yazdı:
Furkan Avcı yazdı:
Eskişehir'de.

anladim uzakmis baya,yanitlariniz icin tesekkur ederim,iyi hafta sonlari dilerim

Siz başka bir ustaya da sorun bence, ikinci bir fikir iyidir ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Togay Topcular

aynen bu ikinci usta,araba kompressor vs olmadigi icin pek bakmiyolar.iyi bi usta bulmam lazim[emoji106]

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Togay Topcular

Merhaba arkadaşlar baskı balata değişimi için malzemeleri kendim temin edicem,anadolu yakası bildiğiniz sadece işçilik alan bir mercedes servisi varmı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...