İçeriğe Yönlendir

Duster vs Egea Cross

Barış AÇIL

Recommended Posts

Evren Erakçora
Barış AÇIL yazdı:

Evren bey, 1.3 dizele binmedim ama sizin yorumlarınızı okuyunca, 1.4 atmosferik motor fiyatta devreye girince en alinilabilir motoru gibi geliyor.

Aile icin guc anlaminda olmasada konfor olarak daha iyi olacaktır.

134 bin diye gördüm fiat bayisinde egea sedan vardi.

Hb daha kaliteli diyorlar. Zaten hb nin ağırlığı daha fazla. Rampalarda vites düşürmek kaydı ile 1.4 yeter bence.  30,40 bin TL fiyat farkına bence değmez.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

AegeA ilk çıktığında cross kıyafeti hazırdı ancak toplum hazır değildi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
AegeA ilk çıktığında cross kıyafeti hazırdı ancak toplum hazır değildi.
Yani moda olması mi beklendi?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Burak Kuşçu yazdı:

Duster ı nedense pek sevemedim 

Marka imajı kötü :) 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Her yıl Karadenizde Dci Dacia Duster ile yaylaya çıkarım ilk kullandığımdan beri dağ taş toprak yollardaki çekişine performansına hayran kaldım.Şehir içinde Fiesta kadar kullanışlı değil ancak kırsal için kişiye göre değişebilir olsada parasının hakkını fazlası ile veriyor.

Cross Egea denemek isterim 1.3 ve 1.6 Multijet Doblo kullanıyorum 1.6 motor versiyonlu Egea bence daha iyi sonuç verecektir.Duster kadar o yollara dayanırmı bakmak lazım.

Ben Duster diyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Barış AÇIL

Bugun Sivas Fiat bayisinde egea crossu canlı canlı gördüm, fotograf çekmedim ama (youtube nedeniyle yakında bayiler arac videosu ve fotosu cekenleri sopayla kovalayacaklar gibime geliyor.)

Turuncu renkli idi. Ben beğendim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Barış AÇIL yazdı:

Bugun Sivas Fiat bayisinde egea crossu canlı canlı gördüm, fotograf çekmedim ama (youtube nedeniyle yakında bayiler arac videosu ve fotosu cekenleri sopayla kovalayacaklar gibime geliyor.)

Turuncu renkli idi. Ben beğendim.

Denk gelmemişiz demek ki, bende oradaydım 😊

Araba güzel, niyetliydim bende ama vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Denk gelmemişiz demek ki, bende oradaydım [emoji4]
Araba güzel, niyetliydim bende ama vazgeçtim.
500L cok daha tarz sahibi bir arac. Üstelik çok ferah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Barış AÇIL yazdı:

500L cok daha tarz sahibi bir arac. Üstelik çok ferah.

Biraz normale dönelim dedim ama vazgeçtim, içerisine biraz baktım bagaj sanki benimkinden az geniş ama ön kısım dar gibi geldi, cam tavan olsa daha ferah olur belki içi ama oda gelmez hiç bir zaman.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Biraz normale dönelim dedim ama vazgeçtim, içerisine biraz baktım bagaj sanki benimkinden az geniş ama ön kısım dar gibi geldi, cam tavan olsa daha ferah olur belki içi ama oda gelmez hiç bir zaman.
Bukumlu tavan yapısından dolayı cam tavan zor olur gibi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

özet: dusterla alakası yok ezer parçalar duman eder helede 1.3 tce duster ise, zaten araizde hiç şansı olamaz egeanın, motoru güçsüz, suvlukla ilgisi yok, kalite zayıf fiyat fena değil, çarpışma testi beni tatmin etmedi, süslemeler şekil güzel, tam şehir içi tırt yol aracı, idare eder, bu arada güvenlik sistemleride pek iyi değil, acil fren adam gibi çalışmıyor karşı araca vuruyor, belki yazılımla düzelir... bitti :)  not: kırmızısı havalı duruyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

özet: dusterla alakası yok ezer parçalar duman eder helede 1.3 tce duster ise, zaten araizde hiç şansı olamaz egeanın, motoru güçsüz, suvlukla ilgisi yok, kalite zayıf fiyat fena değil, çarpışma testi beni tatmin etmedi, süslemeler şekil güzel, tam şehir içi tırt yol aracı, idare eder, bu arada güvenlik sistemleride pek iyi değil, acil fren adam gibi çalışmıyor karşı araca vuruyor, belki yazılımla düzelir... bitti :)  not: kırmızısı havalı duruyor.

Tanrılar kurban istiyor. Ali bey Duster'ı da övüyor. Renault sen nelere kâdirsin.

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tanrılar kurban istiyor. Ali bey Duster'ı da övüyor. Renault sen nelere kâdirsin.
Bence forumu kapatalım. Zirvede bırakmak lazım bazen
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Servet Aydın yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

katılıyorum :D 

Sani Gerşon yazdı:

:D 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

duster bendeki kasa teneke acaip yok sesi alıyor içi tırt malzemeler basit ama aracın kullanımı arazide falan gayet güzel, endüstriyel tasarım, hereyere rahatça dalıyorsun, kaporta çok zayıf hemen göçmese iyi olucaktı ama neyse, yeni kasasını kullanmadım, daha iyi deniyor zaten binincede hissediyorsun,  eğer DCT şanzımanlı sıfırı satılsaydı alabilrdim hatta :)

Servet Aydın yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

nayloncu olduk desene,  neyseki artık naylon değil ve bastınmıda direk tokat mode on devreye giriyor :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış AÇIL
Bizim Showroomda bir adet lansman arabası egea cross var. Bu araa için 129000 tl isteniyor.  Ucuzmu pahalımı siz karar verim. 

129000 emin misiniz?

Sivas bayisinde 1.0 turbo lounge paket son zamdan once 205 bin yazmislardi.

Sizin çektiğiniz araç 1.6 dizel en pahalı motor.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Barış AÇIL yazdı:

129000 emin misiniz?

Valla sordum, bu araba (videosunu çektiğim) 129000 tl dedi. Bende şaşırdım. 139000 tl de demiş olabilir. Ama ucuz olduğunu biliyoruz.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ali bey yanlis anlamıştır. Yanında duran egea sedan en alt paket ve 1.4 atmosferik ise o fiyatlar mümkün yoksa imkan yok.

Cross paketin en dolusu ( sizin çektiğiniz arac) 1.4 atmosferik motor ( en ucuz motor) su anda liste fiyatı 180 bin gibi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Barış AÇIL yazdı:

Ali bey yanlis anlamıştır. Yanında duran egea sedan en alt paket ve 1.4 atmosferik ise o fiyatlar mümkün yoksa imkan yok.

Cross paketin en dolusu ( sizin çektiğiniz arac) 1.4 atmosferik motor ( en ucuz motor) su anda liste fiyatı 180 bin gibi

Olabilir valla. Beni yanlış anlamış olmalı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

130 değil 230dur o araç muhtemelen.

1.6dizel 130bin'se, hemen alabilirim zira :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

130 değil 230dur o araç muhtemelen.

1.6dizel 130bin'se, hemen alabilirim zira :D

Bu arabanın bu kadar pahalı olabilceğini düşünmemiştim. Gittim gördüm inceledim, 129000 tl deyincede normal geldi. :D Ben çok geride kalmışım :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bizim Showroomda bir adet lansman arabası egea cross var. Bu araa için 129000 tl isteniyor.  Ucuzmu pahalımı siz karar verim. 

https://youtu.be/KZwTiGRcv14

sabah 8 de kapıdayım hayırlı olsun

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...