İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Araçlara ÖTV Zammı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lpgciler kendilerini geliştirirse araçlara ekstra pil ve ona bağlı yazılım yaparlar. Elektrik motorlarını yazılımla güç artışı olmaz gibi geliyor bana. Olur da, üretici gereksiz yere güçlü motoru koymaz arabaya. Daha güçsüzünü üretmesi termik motor kadar masraflı değil çünkü 

İd3 iki tip batarya var. Bataryası normal olanlar 102 kw, pro batarya olanlar 125 kw. 

Batarya paketinin çıkışına göre limitör konulursa araba 85 kw bile yapılabilir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

İd3 iki tip batarya var. Bataryası normal olanlar 102 kw, pro batarya olanlar 125 kw. 

Batarya paketinin çıkışına göre limitör konulursa araba 85 kw bile yapılabilir. 

Termik motor gibi üretim maliyeti yok. Elektrik motorlarını tasarlamak daha pratik. Adam şimdi 1.4 motor yapıyor. Geliştiriyor. Sonra müşteriye göre yazılımla oynuyor maliyeti düşürüyor. Ama elektriklide direkt düşük güçte motor koymak daha kârlı olacaktır. O yüzden arabaya güçlü motor koyup sonra yazılımla bunu sınırlandıracaklarını düşünmüyorum. Elektrik motoruma koyulan her parça bakır maliyet demek. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...