İçeriğe Yönlendir

Seni Gerçek Sanmıştım 😄

Furkan Sumer

Recommended Posts

Mesut Eyibil

tamamen bir acizlik başka bişey değil. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesini görmek istiyorsan yollarına bakacaksın diyen biri vardı, yollarda bolca kasis yada tümsek varsa o ülke gelişmemiştir diyor gerçekten de öyle. Trafik polisi kartonuda işin çok başka bir boyuta ulaştığının ayrı bir ifadesi.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Mesut Eyibil yazdı:

tamamen bir acizlik başka bişey değil. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesini görmek istiyorsan yollarına bakacaksın diyen biri vardı, yollarda bolca kasis yada tümsek varsa o ülke gelişmemiştir diyor gerçekten de öyle. Trafik polisi kartonuda işin çok başka bir boyuta ulaştığının ayrı bir ifadesi.

Maalesef halkımız kurallara uymadığından bu ve bunun gibi caydırıcı önlemler uygulanıyor. Makette olsa, bilmeyen biri uzaktan gelirken hızını düşürerek yada hız sınırına uygun olarak geliyor ki, bu da genelde hızlı girildiğinde kaza yapılan yerlere konuşlandırıldığından kazaları azaltmada önemli bir öneme sahip. Hala duruyor mu bilmiyorum ama Isparta-Antalya yolunda hafif rampa aşağı ve dümdüz bir kesim var, böyle gaza basıp en azından bir sürede olsa 140-150 km hıza ulaşılabilecek bir yer, işte tam orada hızlanacakken baya ileride gece karanlığında kırmızı-mavi çakar lambayı görünce haliyle normal hız sınırında sürmek zorunda hissetmiştim kendimi. Çakarın olduğu yere geldiğimde ise, çakarın bir direğin tepesinde yapayalnız durduğunu sessiz sedasız görevini yaptığını görmek beni gülümsetmişti. 😊 Çünkü meslekteyken ben de çok taktım o çakar lambalardan direklerin yada araçların üzerine... 😄😄 Tabi ben ve benim gibi bir çok sürücünün de belki kaza yapmasını önleyen bu caydırıcı önlemi oraya ve yurdun her yerine koyan meslektaşlarıma da ayrıca minnettarım. 👍

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Bence cezaların caydırıcı olmaktan çok, can yakıcı olması lazım. Yoksa hemen hemen hepimiz en küçük fırsatta kural ihlali yapmaya meyilliyiz :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...