İçeriğe Yönlendir

Leonda Kalkışlarda Gelen Kütürtü

Cengizhan Bekir BAYRAM

Recommended Posts

Cengizhan Bekir BAYRAM

Merhaba,

Leon aracımla yaklaşık 2 ay önce yaylaya gitmiştim. evin ön tarafında % 15'lik toprak bir yokuş var. yağmurdan yollar bozulunca ilk defa arabanın altını vurdum o yokusta. ondan sonrasında hafiften virajlarda böyle sürtme sesi gibi sesler gelmeye başlamıstı.  Şanzıman arızasından dolayı tamire verdiikten sonra ( Komple bilyeler değişmişti, baskı balata vs. )  Ardından rot'a girdim ayar bozuldugu için. Virajlarda sürtme sesi hemen hemen kayboldu gibi fakat son bir haftadır hem kalkışlarda hem de viraja girdigimde bi kütürtü çöküyor. Tekrar düzlendiginde ve hızlandıgımda ses komple gidiyor.  Normal giderken ses yok.  Kimisi aks'tan diyor Kimisi diferansiyelden diyor. Tablalardan diyen var. Hepsinin dedigini yaparsam evin yolunu bulamam. Daha Şanzımanın borcunu ödemeye calısıyorum. 

Lütfen yardımcı olun, ustalara güvenim yok . tek seferde sorunu bulup yaptırmam lazım.   Video çekebilirsem video çekecegim.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Sadece virajda geliyorsa aks kafasından gelme ihtimali fazla diye düşünüyorum. Şanzıman onarımı yapılırken hatalı bir işlem yapılmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Sesi duymadan yorum yapmak doğru olmaz. abimin leon ilk alındığında yatak gıcırtısına benzer bir ses geliyordu ön taraftan zamanla geçti. Daha sonra aynı arabadan bir arkadaşım satın aldı aynı ses onda da vardı bir süre sonra kendiliğinden kesildi. 

Ses trim aksamdan geliyor olabilir mi ? sarsıntı sebebiyle trim aksamda gevşeme vb gibi 

Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Sadece virajda geliyorsa aks kafasından gelme ihtimali fazla diye düşünüyorum. Şanzıman onarımı yapılırken hatalı bir işlem yapılmış olabilir.

Sadece virajlarda degil. düz ilk kalkslarda da geliyor.  şanzıman onarımında herhangi  bir hata oldugunu düşünmüyorum.  çünkü aracın sol ön tarafı vurdum ses te ordan geliyor.

Burak Kuşçu yazdı:

Sesi duymadan yorum yapmak doğru olmaz. abimin leon ilk alındığında yatak gıcırtısına benzer bir ses geliyordu ön taraftan zamanla geçti. Daha sonra aynı arabadan bir arkadaşım satın aldı aynı ses onda da vardı bir süre sonra kendiliğinden kesildi. 

Ses trim aksamdan geliyor olabilir mi ? sarsıntı sebebiyle trim aksamda gevşeme vb gibi 

Bu öyle trim sesi degil. mekanik oldugu belli. iş çıkışında video çekmeye çalışcam. darbeden sonra çıkan bir ses

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Cengizhan Bekir BAYRAM yazdı:

Sadece virajlarda degil. düz ilk kalkslarda da geliyor.  şanzıman onarımında herhangi  bir hata oldugunu düşünmüyorum.  çünkü aracın sol ön tarafı vurdum ses te ordan geliyor.

Bu öyle trim sesi degil. mekanik oldugu belli. iş çıkışında video çekmeye çalışcam. darbeden sonra çıkan bir ses

Şanzıman takoz lastiğinin arasına taş girmiş olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cengizhan Bekir BAYRAM
Ersin Gökdemir yazdı:

Şanzıman takoz lastiğinin arasına taş girmiş olabilir. 

bir de oraya baktırayım. Geçen hafta rot balanscıya gittim , burçlar patlak dedi . onları degiştirdim ayar yaptırdım tekrar ses devam ediyor. ön düzende bir sorun görünmüyor dediler haricinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...