İçeriğe Yönlendir

Ford Taunus Marş Sorunu

Batuhan Azak

Recommended Posts

Batuhan Azak
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim hatam olursa affola.

Geçen hafta çekme belgeli bir Ford Taunus aldım. Arabayı alırken çalışmasında bir sıkıntı yoktu. Hem benzinde hem lpgde ayrı ayrı çalıştırdım. Fakat şimdi bir gün sonra ilk çalıştırmamda araba marş vuruyor ama bir türlü çalışmıyor. Bir kez vurdurarak çalıştırdıktan sonra akşama kadar bütün marşları tek seferde alıyor. Sonraki gün yine aynı sıkıntı. Aküsü 72Ah İnci akü yeni bi akü değil. Diyebilirsiniz git bi elektrikçiye ama araba köy yerinde çekiciye yüklemesi getirmesi sanayide uğraşması hem para hem vakit kaybı. Sizce sorunun nerde olduğunu nasıl anlarım. Bir parçası sıkıntılıysa kendim alıp değişebilirim. Hepinize teşekkürler iyi forumlar...

Araç: Ford Taunus 1.6GL 1986 model.

tarihinde Batuhan Azak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gır gır ediyor da mı çalışmıyor peki? Hem benzinde hem lpg'de mi çalışmıyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tariften anladığım jikle sistemi çalışmıyor , yarı otomatik idi galiba onu hatırlamadım? soğuk motorda marça basmadan önce gaz pedalına bir defa basıp bırakıp deneyin?

Yorum bağlantısı
Batuhan Azak
Sani Gerşon yazdı:

Gır gır ediyor da mı çalışmıyor peki? Hem benzinde hem lpg'de mi çalışmıyor?

Çağlar Bayur yazdı:

tariften anladığım jikle sistemi çalışmıyor , yarı otomatik idi galiba onu hatırlamadım? soğuk motorda marça basmadan önce gaz pedalına bir defa basıp bırakıp deneyin?

Evet gırgır ediyor yani marş vuruyor ama çalışmıyor. Benzinde de lpgde de çalışmıyor. Zaten lpgden benzine geçirmek için araçta bir kumanda yok onu muayneye gireceğim zaman taktıracağım. Motor bölümün bir vana var onun ile geçiş yapıyorum. 
Dediğini jikle sistemini biliyorum iki kez tam bas bırak yapınca devreye girmesi lazım ama sanırım jikle sistemi çalışmıyor. Yarın karbüratöre balata spreyi sıkıp deneyeceğim. Taunuslarla alakalı bana verebileceğiniz genel mekanik bilgiler var mıdır? Mesela bugün farkettim araçta silecek su fıskiyesi yok. Bunların orjinalinde yok mu? Taunusun bir kullanım kitapçığını bulamadım internette. Türkçe bir kitapçık bulsam çok işime yarardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Batuhan Azak yazdı:

araçta silecek su fıskiyesi yok. Bunların orjinalinde yok mu

orjinlainde var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...