İçeriğe Yönlendir

Ford Ka - Akü ve Yağ Göstergesi Sorunu

Ahmet Kartal

Recommended Posts

Ahmet Kartal

Herkese iyi günler.2003 model ford ka sahibiyim.Araç hareket halindeyken akü ve yağ göstergesi yanıp araç stop ediyor.Araç bakıma gitti elektrik tesisatı filan değişti ama sorun hala devam ediyor sizce neden böyle yapar?Bir bilgisi olan yardımcı olabilirmi? Şimdiden teşekkür ederim.

Resmin linkinide ekliyorum arkadaşlar.

XwTOCp.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Cihat yazdı:

bence stop ettiği için o lambalar yanıyor 

Katılıyorum, arac stop edip bu lambaları yakıyor.

Hız sensörü ve rölanti valfi kontrol edilmeli öncelikle stop ettiği için.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Dagdeviren
Sani Gerşon yazdı:

Katılıyorum, arac stop edip bu lambaları yakıyor.

Hız sensörü ve rölanti valfi kontrol edilmeli öncelikle stop ettiği için.

Sani Abi Konuyu hortlatıyorum kusura bakma ama aklıma takıldı,uyarı işaretlerinin olduğu kısım varya orada 3 adet (diğerlerine göra daha büyük olan) o kısım bende hiç gözükmüyor,yanı şöyle anlatayım aracı stop edince o 3 işaretten hiçbiri yanmıyor bende

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Mehmet Dagdeviren58 yazdı:

Sani Abi Konuyu hortlatıyorum kusura bakma ama aklıma takıldı,uyarı işaretlerinin olduğu kısım varya orada 3 adet (diğerlerine göra daha büyük olan) o kısım bende hiç gözükmüyor,yanı şöyle anlatayım aracı stop edince o 3 işaretten hiçbiri yanmıyor bende

@Sani Gerşon

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Dagdeviren58 yazdı:

Stop edince yanmaz. Akü konumunda yanar orası. Eğer ki hiç bir ışık yanmıyorsa, kadran sökülüp ampuller kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Sani Gerşon yazdı:

Stop edince yanmaz. Akü konumunda yanar orası. Eğer ki hiç bir ışık yanmıyorsa, kadran sökülüp ampuller kontrol edilmeli.

@Sani GerşonAbi konuyu açan arkadaşın paylaştığı resme bakarsan bu arkadaştada  o 3 kısım belli olmuyor motor işareti hariç diğer ikisinden bahsediyorum.

hararet,far,el freni,sinyal,akü ve yağ göstergesi hariç diğerleri belli olmuyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben tam anlamadım. Tam olarak sorununuz nedir, kendi videonuz ya da fotoğrafınızla paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Sani Gerşon yazdı:

Ben tam anlamadım. Tam olarak sorununuz nedir, kendi videonuz ya da fotoğrafınızla paylaşabilir misiniz?

Abi işaretlediğim yer bende hiç yanmıyor belli bile olmuyor@Sani GerşonXwTOCp.jpg.8eab816e5f55f778e34a038abe936610.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

E oralar boş :biggrin:

2000 model ve üstündekilerde bi tek motor servis ışığı var orada, o kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...