İçeriğe Yönlendir

Kenya

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

17 günlük gezi sonrası dün Kenya'dan döndüm. 6 arkadaş kuş ve memeli hayvan fotoğrafları çekmek üzere tüm ülkeyi dolaştık. Yemek konusunda hiç sıkıntı yaşamadık. İç hatlarda insanlar bizden daha medeni şekilde önden arkaya doğru inip biniyor. Ülkede yoksul çok, zengin de çok. Bir çok Avrupalı ev almış orada yaşıyor. Marketlerde fiyatlar bizden pahalı. Öğretmen maaşı 250 usd. Bir şekilde yaşamayı öğrenmişler. Turistlere farklı tarife uyguluyorlar. Öğrenciler okula tertemiz kıyafetlerle gidiyor. Bazı öğrencilerin ayakkabısı yok ama üstü başı tertemiz. Yetimhanelerde durum kötü. Muhtelif yardım yaptık ama görseniz ağlarsınız. Büyük şehirlerde trafik kötü. Yollar genel olarak bizden 20 yıl geride. Otoban hiç yok. Oteller ve varlıklı insanların evleri beton bloklar ve teller ile korunuyor. Özellikle seçim dönemlerinde çok kötü olaylar oluyormuş. Genelde 2 güvenlikten geçerek otele giriyorsunuz. İnsanlar çok yavaş haraket ediyor. 4 saatlik covit testini 12 saatte alıyorsunuz. Trafik lambası hiç yok ve trafik soldan işliyor. Temizlik ve hijyen konusunda iyi değiller. İnsanlar el ile pilav yiyorlar. Pazarlar bizdeki gibi gel vatandaş gel misali. Türk okulu halen açık. Azda olsa bizden insanlar var. Çoğu korkudan ülkeye dönüş yapamıyor. Milli parklar çok pahalı. Maasai Maraya giriş kişi başı 80 usd. 
Şimdilik bu kadar. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım. İyi akşamlar. 

• Beğen 25
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Üniversitede Kenyalı bir arkadaş vardı, özellikle siyasi anlamda bizim ülkenin onların ülkesini aratmadığını söylerdi :D

Vatan'a hoş geldiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 günlük gezi sonrası dün Kenya'dan döndüm. 6 arkadaş kuş ve memeli hayvan fotoğrafları çekmek üzere tüm ülkeyi dolaştık. Yemek konusunda hiç sıkıntı yaşamadık. İç hatlarda insanlar bizden daha medeni şekilde önden arkaya doğru inip biniyor. Ülkede yoksul çok, zengin de çok. Bir çok Avrupalı ev almış orada yaşıyor. Marketlerde fiyatlar bizden pahalı. Öğretmen maaşı 250 usd. Bir şekilde yaşamayı öğrenmişler. Turistlere farklı tarife uyguluyorlar. Öğrenciler okula tertemiz kıyafetlerle gidiyor. Bazı öğrencilerin ayakkabısı yok ama üstü başı tertemiz. Yetimhanelerde durum kötü. Muhtelif yardım yaptık ama görseniz ağlarsınız. Büyük şehirlerde trafik kötü. Yollar genel olarak bizden 20 yıl geride. Otoban hiç yok. Oteller ve varlıklı insanların evleri beton bloklar ve teller ile korunuyor. Özellikle seçim dönemlerinde çok kötü olaylar oluyormuş. Genelde 2 güvenlikten geçerek otele giriyorsunuz. İnsanlar çok yavaş haraket ediyor. 4 saatlik covit testini 12 saatte alıyorsunuz. Trafik lambası hiç yok ve trafik soldan işliyor. Temizlik ve hijyen konusunda iyi değiller. İnsanlar el ile pilav yiyorlar. Pazarlar bizdeki gibi gel vatandaş gel misali. Türk okulu halen açık. Azda olsa bizden insanlar var. Çoğu korkudan ülkeye dönüş yapamıyor. Milli parklar çok pahalı. Maasai Maraya giriş kişi başı 80 usd. 

Hoşgeldin abi.
Fotoğrafları nerede göreceğiz ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Konuyu görünce ilk başta aklıma "Recep İvedik" karakteri geldi istemsizce :) Değişik yerler, keşke çeşitli yerlerde bu tarz gezi içeriklerine daha fazla yer verilse. En azından gidemesekte fikir sahibi olsak.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Memlekete Hoş geldiniz. Bol bol fotoğraf özellikle de sosyal yaşamdan kareler çok hoş olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hocam fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Hoş geldiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Cihaner Öztürk yazdı:

Abi eline sağlık okurken bitsin istemedim ,  sanki gezdim geldim bir çırpıda. Fotoğrafları bende sabırsızlıkla bekliyorum.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hoşgeldin abi.

İnstagramda'da yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hoşgeldin abi.

Fotoğrafları cihaner_wildlife instagram hesabında göreceğiz. 20 bin kare var. Çok zor temizlik yapıyorum.

Ü.Emre Kartal yazdı:

Konuyu görünce ilk başta aklıma "Recep İvedik" karakteri geldi istemsizce :) Değişik yerler, keşke çeşitli yerlerde bu tarz gezi içeriklerine daha fazla yer verilse. En azından gidemesekte fikir sahibi olsak.

Zaten sürekli o espri ile gittik geldik.:)

Emrah Altun yazdı:

Memlekete Hoş geldiniz. Bol bol fotoğraf özellikle de sosyal yaşamdan kareler çok hoş olurdu.

cihaner_wildlife instagram.

Aydın Sert yazdı:

Hocam fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Hoş geldiniz.

Teşekkürler. Fotoğraf çok. 3 body ile gittim.

Fatih Evcin yazdı:

Abi eline sağlık okurken bitsin istemedim ,  sanki gezdim geldim bir çırpıda. Fotoğrafları bende sabırsızlıkla bekliyorum.

İnstagramda'da yok :) 

Çok teşekkür ediyorum. Şimdi taçlı turna ile başlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hoşgeldiniz. 

Boğaziçini 1986 da kazanıp geldiğimde okulda Kenyadan bir önceki sene gelmiş olan JAMES CONLON adlı bir hocamız vardı. "Oha herif misyonermiş" diye ardından konuşurduk. Yıllarca bilgisayar mühendisliğinde görev yaptı daha sonra kenyaya geri döndü. 7-8 sene sonra geri döndü ışık üniv de çalıştı sonra çine gitti.

https://www.linkedin.com/in/james-conlon-977201139/?originalSubdomain=uk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Cihaner Öztürk yazdı:

cihaner_wildlife instagram.

Fotoğraflar düşmeye başladı 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gördüm taçlı turnayı.
[emoji3059]
Çok güzelmiş. Eline sağlık abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hesabı takibe aldım . Hoş geldiniz abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Gümdelik hayattan yaşam fotoları beklemiştim ama instagramda bolca kuş var :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Yurda hoşgeldiniz tekrar fotoğrafları merak ediyorum hemen bakacağım.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yazım hata
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Emrah Altun yazdı:

Gümdelik hayattan yaşam fotoları beklemiştim ama instagramda bolca kuş var :) 

Onlarda var ama 20 bin kareyi hemen toparlamak zor.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Gri başlı yalıçapkını, Ambasoli-Kenya3243f3d71b520a5323ab7eeeb985ab9b.jpg

SM-G770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Abi kuşla arandaki mesafe ne kadar oluyor tahmini ?
Mert bey, kusla arandaki mercek ne kadar $ oluyor tahmini?
Daha dogru bir soru olurdu. [emoji4]
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Mert Gulkokan yazdı:
Cihaner Öztürk yazdı:
Gri başlı yalıçapkını, Ambasoli-Kenya3243f3d71b520a5323ab7eeeb985ab9b.jpg

Abi kuşla arandaki mesafe ne kadar oluyor tahmini ?

Kuşun büyüklüğü önemli.5 ila 30 m diyebiliriz. İyi bir kare için 1/3 oranında ekranı doldurmalısınız.

Mert Gulkokan yazdı:

Mercekler zaten fırıncı küreği kadar uzun oluyor emoji23.png
Şu an standart bir foto kamera piyasada 3 4 bin tl en az

3, 4 bin liralık body ile bu işler olmaz malesef. Body 18-40 bin aralığı, lens 50-100 bin aralığında. Bunlar sıfır fiyatı. Kuş fotoğrafçılığı çok masraflı bir hoby. Sadece yurt dışı seyahatleri başlı başına extra masraf. 4 ila 7 bin dolar maliyeti var. Ortalama ekipman için 100 bin tl ayırmanız lazım. Aracınız araziye uygun olmalı. Tek kelime ile delilik, bende bu delilerden biriyim.:))

• Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Maalesef pahali bir hobi ama amaç fotograf olunca bolca gezmeye de vesile oluyor.

Bu iste görmek, yorumlamak, kompozisyon cok önemli ama iyi ekipmanda cok önemli.

Bende crop sensor Canon 700d , 18-55 kit lens ve 55-250 zoom lens var. 5 yıldır ekipmani maalesef gelistiremedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Afrika Balık Kartalıdcb4bc432f8e1eabce65ab32a0433cd4.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Afrika Balık Kartalıdcb4bc432f8e1eabce65ab32a0433cd4.jpg

Çok iyi kare [emoji1319]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

5001. takipçinim üstad. Çok güzel fotoğraflar elinize sağlık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...