İçeriğe Yönlendir

Asus veya Lenovo Model Tavsiyesi Arıyorum.

Murat Azalma

Recommended Posts

Murat Azalma

Biri 15 diğeri 10 yaşında iki yeğen var. hem okul hem oyun için asus veya lenovo marka olmak kaydı ile güçlü kuvvetli laptop arıyoruz.

Evde kullanım olacak. Max Bütçe 10.000 TL olarak ayarladık. bu konuda tavsiyeleriniz alınır.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Asus önermem menteşe sorununu cozemediler diye hatırlıyorum, bi sure sonra kırılıyor 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Harun Kocaçalışkan
Tolgahan Doğru

Bende Dell tavsiye ederim. Malzeme kalitesi çok iyi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

10 bin liralık cihazlardaki i7 10750h dan farkı yok bu işlemcinin, 3000 TL fazla vermeye gerek yok bence. 1650TI ve 16 GB RAM tercih edilebilir tabi.

https://www.donanimhaber.com/ryzen-5-4600h-intel-core-i7-10750h-in-onunde-ryzen-4000-benchmark-sonuclari-ve-rx-5600m--119324

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Siz Dell alın Dell. Dell iyidir. 

5 , 3 ve 12 yaşında 3 tane dell notebookum var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

lenovo servis berbat ötesi, zaten lenovo nereden kısarım diye düşünen bir üretici dell tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-ip33-17iml05-intel-core-i7-10510u-12gb-1tb-ssd-mx330-w10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar81wc007ftx7-p-HBV00000XY6NS?magaza=BT Teknoloji

Bu ürün yarım anladığımız kadarıyla mantıklı geldi. Ne dersiniz ?

Gönderilen tavsiye ürünler ile kıyaslandığında ne yapmalıyım. Hangisini almalıyız?

Mert Yeldan yazdı:

Şunu alırım diyeceğim ama aldım :) Aşırı memnunum. 10 bin bütçem olsaydı da bunu alırdım.

Çok güzel görünüyorlar :) 

Münir Nurettin Taşova yazdı:

Bu bütçelere bunu alırdım.

bizde biraz nette dolaşıp filtreleyince bunu düşündük.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Murat Azalma yazdı:

Çok güzel görünüyorlar :) 

Tam bir oyun canavarılar. Kasa kalitesi de nefis. Her ne kadar yerli marka da olsa bir çok Clevo isimli tayvan firması üretiyor. Bu firma şuan piyasayı domine eden bir çok markanında alt üreticisi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Monster kullanan biri olarak başka marka bakmazdım ben olsam. 

Garanti bozulmaması, fiyat ve ücretsiz bakım gibi avantajları var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu diyorumki ikidir. Dell alın dell. Var bir bildiğim, siz dell alın kafanız rahat eder. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Thinkpad ler kalite olarak yüksektir, ekranları da iyidir.

Bir Dell ve Lenovo dizüstü bilgisayarı açıp komponentlerin bağlantı ve yalıtım noktalarını detaylı inceleyip kıyaslama imkanınız oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Bir Dell ve Lenovo dizüstü bilgisayarı açıp komponentlerin bağlantı ve yalıtım noktalarını detaylı inceleyip kıyaslama imkanınız oldu mu hiç?

Dell anakartlarında çok kaliteli ve oldukca fazla sayıda compament görmek mümkün. Hatta soğutucu üniteler güç devrelerini dahi soğutacak mimariye sahip. Bazı modellerin 3000 küsür pixel uhd ekranları, inanılmaz görüntü kalitesi sunuyor. 

Lenovalar çift pilli ve çok minimalist tasarıma sahip. Hiç performans testi yapmadım ama çok anakart gördüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Thinkpad in içini görmedim ama, menteşeler, klavye, fan sessizliği, malzeme kalitesi , ekran üst düzeyde.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Dell anakartlarında çok kaliteli ve oldukca fazla sayıda compament görmek mümkün. Hatta soğutucu üniteler güç devrelerini dahi soğutacak mimariye sahip. Bazı modellerin 3000 küsür pixel uhd ekranları, inanılmaz görüntü kalitesi sunuyor. 

İşte aradığım cevap 👍 İçini açıp kurcalayıp bilene soracaksın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her markanın üst sınıfı olduğu gibi ekonomik sınıfları da vardır.

Lenovo'ların thinkpad'leri, hp'lerin probook ve elitebook serileri, dell'in latitude'ları gibi seçenekler çok.

Burada asıl olay, ne amaçla kullanılacağı. 10binTL'm ve oyun oynayacak yapım olsa ben Asus ve Monster'a bakardım. Yok uzun ömür, dayanıklılık ve hafiflik istiyorsam, Thinkpad'lere yönelirim. Yerinde destek bakıyorsam Dell'lere uzanır, hem şekil olsun hem de bakımı kolay olsun diyorsam Probook'lara yönelirdim.

16 senedir bu işin içinde olan biri olarak söylüyorum bunları ;)

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Her markanın üst sınıfı olduğu gibi ekonomik sınıfları da vardır.

Lenovo'ların thinkpad'leri, hp'lerin probook ve elitebook serileri, dell'in latitude'ları gibi seçenekler çok.

Burada asıl olay, ne amaçla kullanılacağı. 10binTL'm ve oyun oynayacak yapım olsa ben Asus ve Monster'a bakardım. Yok uzun ömür, dayanıklılık ve hafiflik istiyorsam, Thinkpad'lere yönelirim. Yerinde destek bakıyorsam Dell'lere uzanır, hem şekil olsun hem de bakımı kolay olsun diyorsam Probook'lara yönelirdim.

16 senedir bu işin içinde olan biri olarak söylüyorum bunları ;)

Nokta. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

İşte aradığım cevap 👍 İçini açıp kurcalayıp bilene soracaksın.

Tabi benim söylediğinin modeller gaming serisi Delller için gecerli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...