İçeriğe Yönlendir

Yeni Siyah İnci 2016 S max 1.5 Style

Emrullah Aydoğdu

Recommended Posts

Emrullah Aydoğdu

Merhaba değerli forum üyeleri,
2008 S-max'i sattıktan sonra durumları düzeltince tekrar araç ihtiyacı oluştu. Geniş mümkünse 7 kişilik 4 çeker arayışlarım (freemont veya captiva) çevremde az olması sebebiyle sonuçsuz kaldı. Tabi aklım bir taraftan da Smax rahatlığında idi. Araç bakınırken 2009 model 2 adet temiz aracı kaçırdım. En son mantıklı fiyata bu aracı buldum. Sağolsun Çağlar abi de içeriden bilgi alarak gönül rahatlığı ile Otokoç kullanımında olan bu aracı aldık.
Araç 2016 model 1.5 ecoboost style paket. 160 beygir. Torkunu tam hatırlamıyorum ama gayet yeterli. Yaklaşık 1700 kg. 7 kişilik. Aldığımda 113binde idi. Şu an yaklaşık 2 yıl sonra 153bin oldu. Son ağır bakımına kadar yetkili servis bakımlı ancak servislerde fiyat uçuk olduğu için yaklaşık 1/4 fiyatına parçaları aldım. Muhtemelen 1/3 fiyatına işçilikle bakımını yaptıracağım.
Araç temel olarak Mondeo üzerine kurulu bir araç ama farklı parçaları da yok değil. Örneğin Ön fren balatası 2 katı fiyatı var (çift süspansiyonlu muymuş ne) ve az bulunuyor.
Donanım olarak başlangıç olmasına rağmen baya dolu bir ara. Örneğin otomatik uzun farlar süper çalışıyor. SYNC 3 ekran da gayet kullanışlı. Muhtemelen mondeonun style paketinin üstünde donanımlara sahip. Aracın genişliğini anlatmaya gerek yok. Ancak spor görünüm için arka koltuklarda diz mesafesi biraz az. Yetişkin binebilmesi için orta koltukları öne çekmek gerekir. Büyükler kısa mesafe haricinde taban yüksekliğinden dolayı rahatsız oluyor. 7 kişilik kullanımda da kalan bagaj epey yeterli.
Uzun yolda 100-110 km hızla tam dolu şekilde 6 litre civarı yakıyor. Şehiriçi ise 9 litre gibi tüketimim var. Manuel olduğu için mondeolardan biraz az yakıyor galiba.  Stepne olmadığı için ve enlemesine susturuculu çift egzos olduğu için lpg takılamayacak galiba. Zaten en ucuzu 10 pahalısı ise 16 bin tl civarı. 
Genelde piyasada 2.0 dizel otomatikler bulunmakta. son kasada onlar da nadir ilanda görünmekte. Herkesin beğendiği ancak almaya cesaret edemediği bir model.
Dizellere göre performans biraz düşük. Ayrıca dizeller baya dolu bu kasada. Önceki ile 6. viteste çıktığım rampaları bununla 5e düşerek çıkabiliyorum. Yakıtı bir miktar yüksek olsa da vergi avantajı yakıttaki dezavantajı rahatlıkla amorti ediyor. Aracı hiç bilmeyenler bazen bu araç elektrikli mi diye soruyor. 
Araçta sadece kaput değişik ve arkada 2 parça boyalı. Otoparkta yanlış yönlendirmeden dolayı sağ ön kapıyı sağlam sürttüm. Kastamonuda doludan dolayı ustalaşan göçük düzeltmecilere gidip boyasız yaptırmaya çalışacağım. Araç biraz kirli. Yakında bir tarla var ve bağ evine 3 çocukla gidip gelince araç fena oluyor. Bu sebeple aracın ilk aldığımdaki  temiz fotoğraflarını koymaya çalışacağım. Aslında bir doblo veya kango da işimi görüyor ancak bu araçtan vazgeçemiyorum. en başta muadil sayılabilecek Grand picasso almadığım için yakıt haricinde bir pişmanlığım yok.
Aklıma geldikçe detayları yazmaya devam ederim. 

6d1c2b7d6ba31612e0550da598c93f45.jpgadd7914420accaeab373f92e508cced0.jpgae1231fd39e8eb5809a0d83a29b02fca.jpg50cde967fd67289ad22810d1b03d509f.jpg25d51b22b3e6e8e6e1330946d71c58c7.jpg

• Beğen 16
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Güle güle kullanın. Çok  beğeniyorum ama  artan fiyatlardan dolayı artık zor  ulaşacağımız araçlar oldu s max lar.

Yakıt tüketimi çok iyiymiş bu arada. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Güle güle kullanın. Çok  beğeniyorum ama  artan fiyatlardan dolayı artık zor  ulaşacağımız araçlar oldu s max lar.
Yakıt tüketimi çok iyiymiş bu arada. 
hypirmilci değilim ama sakin ve dikkatli kullanırım. kastamonuda şehiriçi de pek olmuyor. ışığı çok o kadar. teşekkür ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
İsa Erdoğan yazdı:

Güle güle kullanın.çok şık aile arabası.

Teşekkür ederim İsa Bey,

Bazen 2 aile arabası bile oluyor çok şükür.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Güle güle kullanın, güzel araç, şu an 2. elde hiç yok sanırım, yakıtı makul,  tadını çıkarın, aldığınız rakam komik kalmıştır şimdili fiyatına göre, başka fotolar ve detaylar da bekleriz, özellikle eski s max ile karşılaştırırsanız sevinirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Güle güle kullanın, güzel araç, şu an 2. elde hiç yok sanırım, yakıtı makul,  tadını çıkarın, aldığınız rakam komik kalmıştır şimdili fiyatına göre, başka fotolar ve detaylar da bekleriz, özellikle eski s max ile karşılaştırırsanız sevinirim. 
teşekkür ederim Mustafa bey,
şimdiki rakamını kestiremiyorum açıkçası. Eski aracım cam tavan ve deri koktuktu. ancak teknolojik hiçbirşey yoktu. 2009 dan sonra koltuk ısıtma geldi. makyajla beraber parçalı yerine full cam tavan ve kör nokta uyarısı gelmeye başladı. ancak conners ekran yine de çok boştu. sync 3 le beraber herşey çok farklı bunda. direksiyon falan çok kibar. android auto da tam kullanıldığında nerdeyse akıllı araç olacak. otomatik uzun var ve tabela okuma çok faydalı gerçekten. eksik olarak hissettiğim şeyler cam tavan ve anahtarsız otomatik kapının açılması. Eski kasanın makyajlı hali de çok güzel. ancak içi eski kasa. bu kasa ile hem iç hem dış çok farklı olmuş. bu kasanın full olanı olsa en az 10 sene binerim. bir tane var ilanda o da full sayılmaz yarım milyon istiyor. adam da haklı km düşük temiz. sıfırı 1 milyon.
:nazar:
Tekrar teşekkür ederim abi. sayende sayılır
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Aslında geniş ev, geniş mutfak, geniş balkon tercih eden türk insanının tam beğeni ve ihtiyacına hitab eden bir araç. 
Sattıktan sonra diğer tüm arabalar bana malzemeden çalınmış gibi gelmişti. 
aynen Sefa bey, sizin araçta benim için hiç olmadık anda ilana çıkmıştı. yoksa pusuda bekliyordum. nasıp işte.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Emrullah Aydoğdu yazdı:

Bu kasanın full olanı olsa en az 10 sene binerim

Tek eksiği otomatik vites bence.

Güle güle kullanın. Her yönü ile çok güzel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Tek eksiği otomatik vites bence.
Güle güle kullanın. Her yönü ile çok güzel
teşekkür ederim. büyükşehirden kurtulduk çok şükür. otomatiğe gerek kalmıyor anadoluda.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

2.0 titanyumu hayalimdi. Fiyatlar ve vergiler arşa çıkınca alamamıştım. Bu yaşlarda 2. eli bile çok çok az. Güle güle kullanın

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Kazasız günlerde binin inşallah. Güzel araç. 
tesekkur ederim.
2.0 titanyumu hayalimdi. Fiyatlar ve vergiler arşa çıkınca alamamıştım. Bu yaşlarda 2. eli bile çok çok az. Güle güle kullanın
Haklısınız sıfırı nasıl alinacakki ikinci eli de olsun.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun Emrullah hocam,tadına bakan iflah olmuyor. Tadı hâlâ damağımızda ailecek default_smile.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun.

Çok beğeniyorum.

C Max' ten sonra geçmeyi planlıyordum fakat malum fiyatlardan dolayı hayal oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Hayırlı olsun Emrullah hocam,tadına bakan iflah olmuyor. Tadı hâlâ damağımızda ailecek default_smile.png

teşekkür ederim. makyajli kasa hala cok guzel. pusuda beklemek lazım.
Hayırlı olsun.
Çok beğeniyorum.
C Max' ten sonra geçmeyi planlıyordum fakat malum fiyatlardan dolayı hayal oldu.
teşekkür ederim Aydın bey. çok kalabalık olmuyorsanız c max da güzel. artık şartları zorlamamak lazım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
Hakan Gürsu yazdı:

Çoook güzel araç.

Çok şükür. epey iş görüyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emrullah Aydoğdu

Araç pert oldu arkadaşlar. kaskodan gelen paranın üstüne az bişe katıp 2013 santa fe aldık. çok şükür iki tarafta da birşey yok.

Yeni santa fe konusndan devam ederiz.

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun. Yeni aracınız ise hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...