İçeriğe Yönlendir

2021 Şubat Ülke Geneli Soğuk Hava Dalgası

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Darbaz

Teğet felan geçmiyor, aksine dahada artıyor. Dün baktığımda -2 leri görüyorduk. Şimdi -5 dereceyi görüyor. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Teğet felan geçmiyor, aksine dahada artıyor. Dün baktığımda -2 leri görüyorduk. Şimdi -5 dereceyi görüyor. 

-5 nerde yazıyor. Ben kaynak bulamadım.  Verilere göre en düşük  en fazla-2

-5 dediğin yüksek kesim falan sanırım. 

Not:  İstanbul için yazdım.

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

-5 nerde yazıyor. Ben kaynak bulamadım.  Verilere göre en düşük  en fazla-2

-5 dediğin yüksek kesim falan sanırım. 

Not:  İstanbul için yazdım.

Animasyon linkinde güncel verilere göre Çekmeköy önümüzdeki hafta - 5 görüyor

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Animasyon linkinde güncel verilere göre Çekmeköy önümüzdeki hafta - 5 görüyor

Bağırıyorlar geliyor diye.  Kıyamet kopacak sanki. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

hiç inandırıcı gelmiyor ya hadi hayırlısı

bi de yuvarlak falan diye yazmışlar dünya için billa

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

bi de yuvarlak falan diye yazmışlar dünya için billa

yuvarlak olan ay dünya düz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sürekli bir endişe hali var ülkede farkedin bunu. eskiden soğuk hava dalgası gelmiyormuydu bu ülkeye? ne olabilir ki? 1984 kışı kadar olabilir o da istanbulu zorlar. erzurum da sürekli kar oluyor mesela hiç haberlerde gördünüzmü? her kış son yüzyılın en soğuk günü yaşanır. 2012 senesinde ankara şehir içinde gece yarısı -22 derece oldu gece mesela, evin uyu dondu sonra su b astı bizi. o yıldan beri takip ediyorum kurak olmayan  yıllar için haberlerde hep şu var. yüzyılın en soğuğu geliyor ve en fazla -14 derece oluyor. eee? nerede istatistikler?

algı oyunu bunlar. bence medya bu tip şeylerle prim yapıyor. dikkati üzerinde tutabiliyor. uzaylılar mutlaka her sene keşfedilir, kuzey kore nükleer tehdit eder, pandemi sürekli mutasyon geçirip azar vsvsvsv.

3 sene önce istanbulda epey kar yağmıştı ama önlemler vs yeterliydi ve ciddi sorun yoktu. haber yapmış bir kanal diyorki istanbulda kar kalınlığı yarım metreden fazla, arkasından taksi geçiyor bomboş yolda. yolun kenarında adam elinde metre ile kürenmiş karı ölçüyor. şaka değil, büyük kanallardan birisinde görmüştüm. ya haberci moron yada bizi yemeye çalışıyorlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

sürekli bir endişe hali var ülkede farkedin bunu. eskiden soğuk hava dalgası gelmiyormuydu bu ülkeye? ne olabilir ki?

bence endişe yok, zaten hafa sonu kısıtlama var, sokağa çıkılmayacak, işyeri henüz kapanmamış ta olsa çoğu işveren de zaten evde, boş zamnda bol muhabbet oldu bu hafta sonu yağışı. kahve de kapalı az gıybet yapıyoruz

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
bence endişe yok, zaten hafa sonu kısıtlama var, sokağa çıkılmayacak, işyeri henüz kapanmamış ta olsa çoğu işveren de zaten evde, boş zamnda bol muhabbet oldu bu hafta sonu yağışı. kahve de kapalı az gıybet yapıyoruz

Saat 21 Den sonrası da yasak ama eve şimdi gelebildim trafikten
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

Saat 21 Den sonrası da yasak ama eve şimdi gelebildim trafikten

başkana yasak olmaz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

1 hafta kar yağsa, 50 cm kar tutsa. İnternet kesilse. İnsanlar evden çıkamasa, covit yayılımı hızla düşer. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

1 hafta kar yağsa, 50 cm kar tutsa. İnternet kesilse. İnsanlar evden çıkamasa, covit yayılımı hızla düşer. 

Düşmez 

8. gün tatile gider herkes otellere

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Patron sabah soruyor kar lastiğin var mı.  :p dunya yıkılsa biz işimizin başındayız.

Ama baktım saat yaklaştıkca kar olasılığı yağmur a dönüyor acuweather da 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

bu doğalgazın peşin alınması da bi komedi.

Asıl komedi peşin alınması değil, sonradan zam geldiğinde önceden parasını ödeyip harcadığın gaza fiyat farkı ödemek oluyor. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Dogan Arsiray yazdı:

3 sene önce istanbulda epey kar yağmıştı ama önlemler vs yeterliydi ve ciddi sorun yoktu. haber yapmış bir kanal diyorki istanbulda kar kalınlığı yarım metreden fazla, arkasından taksi geçiyor bomboş yolda. yolun kenarında adam elinde metre ile kürenmiş karı ölçüyor. şaka değil, büyük kanallardan birisinde görmüştüm. ya haberci moron yada bizi yemeye çalışıyorlar.

İkibinli yılların başı, İstanbul'da Mecidiyeköy'de yabancı bir ilaç firmasında çalışıyorum o zamanlar. Kara kış geldi kapıya dayandı, anonslar vs yapılıyor sürekli. İşyerinden herkes biran önce eve gitmek için erken çıkıyor. Ben de telekonferanstayım. Görüşmeler sürerken bir yandan da Rusya'daki bölge sorumlusu bir müdüre mail attım. Burada erken tatil ilan edildi, herkes eve gidiyor diye. Sebebin kar yağışı olduğunu öğrenince acaip dalga geçmişti. Adamlar aylarca kar kış kıyamet demeden, gıkları çıkmadan işe gidip geliyorlar. Hülasa.. Ben tabi biraz daha geç çıktım. Mecidiyeköy'den Halkalı Atakent'e 5 saatten uzun bir sürede gidebilmiştim. Hey gidi günler :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İstanbul'da sorun kar değil ki, 1 metre kar yağsa kaç gün erimeden kalır. Sorun trafik ve bunun sebebi de çoğunlukla tedbir almayan sürücüler, daha azı da yolu açmayan belediyeler. 

2002 kışıydı sanırım, akşam kar yağışı başladı ama iyi yağdı. Radyodan okul tatil edildi haberi bekliyoruz. A üniversitesi tatil, oldu, B üniversitesi tatil oldu haberleri geliyor ama İTÜ için ses yok. En son haber şuydu, İTÜ hariç tüm üniversiteler tatil. 

Hayda, ertesi gün sınav var, sabah kalktık gittik okula. Maçka Abdi İpekçi yurdundan Gümüşsuyu'na gidiyorum. Taksim'e araç çıkışı yasak. İki ay önce apandist ameliyatı olmuşum. Önce Maçka parkını teleferik ile geçtim, oradan Mimarlık Fakültesinin önünden Gümüşsuyu'na geldik ki ne görelim. Sınavlar iptal ama akşam ilan edilmediği için herkes gelmiş. Ben dersi başka bölüm ile aldığım için çok tanıdık yok, yurttan bir kaç kişi. Onlar kartopu oynamaya başladı, ben de tanıdıklarıma yavaş yavaş atıyorum çünkü her işte olduğu gibi bunda da ameliyattan korkuyorum. Derken ısınmaya başladık, açıldık. Herkes birbirine kartopu atıyor. İkiye bölündük ve bir kısmı yolun karşısına geçti. Orada deliler gibi herkese ama herkese kartopu attık. Yolun karşısındaki gruba, yoldan geçen araca, yoldan geçen yabancılara, Şeker Bank çalışanlarından cama çıkanlara. Deli gibi 3 saat oynadık. 

Oradan yurda geçtik, baktım orada da aynı durum var, 2-3 saat de orada oynadık. Sonra ne bulduysak yurdun girişinde kaymaya başladık. Ne bulduysak dediğim, kimi naylon bulmuş, kimi sandalyenin oturacak kısmını, kimi çalışma masasının üstünü sökmüş 5-6 kişi binmiş, kimi kocaman bir bidon bulmuş onun üstünde. Çocukluğumdan sonra hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Bir de ameliyat korkusu ile 2 aydır falan her şeyi kısıtlamıştım, onun boşalmasını yaşadım resmen. 

Kar iyidir, İstanbul'a bir gün yağar, her yer tıkanır. Bir gün sıkın dişinizi, lastiği olmayanlar çıkmasın. lastiği olanlar da gereksiz yere çıkmasın. 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mahmut Yıldız yazdı:

İstanbul'da sorun kar değil ki, 1 metre kar yağsa kaç gün erimeden kalır. Sorun trafik ve bunun sebebi de çoğunlukla tedbir almayan sürücüler, daha azı da yolu açmayan belediyeler. 

2002 kışıydı sanırım, akşam kar yağışı başladı ama iyi yağdı. Radyodan okul tatil edildi haberi bekliyoruz. A üniversitesi tatil, oldu, B üniversitesi tatil oldu haberleri geliyor ama İTÜ için ses yok. En son haber şuydu, İTÜ hariç tüm üniversiteler tatil. 

Hayda, ertesi gün sınav var, sabah kalktık gittik okula. Maçka Abdi İpekçi yurdundan Gümüşsuyu'na gidiyorum. Taksim'e araç çıkışı yasak. İki ay önce apandist ameliyatı olmuşum. Önce Maçka parkını teleferik ile geçtim, oradan Mimarlık Fakültesinin önünden Gümüşsuyu'na geldik ki ne görelim. Sınavlar iptal ama akşam ilan edilmediği için herkes gelmiş. Ben dersi başka bölüm ile aldığım için çok tanıdık yok, yurttan bir kaç kişi. Onlar kartopu oynamaya başladı, ben de tanıdıklarıma yavaş yavaş atıyorum çünkü her işte olduğu gibi bunda da ameliyattan korkuyorum. Derken ısınmaya başladık, açıldık. Herkes birbirine kartopu atıyor. İkiye bölündük ve bir kısmı yolun karşısına geçti. Orada deliler gibi herkese ama herkese kartopu attık. Yolun karşısındaki gruba, yoldan geçen araca, yoldan geçen yabancılara, Şeker Bank çalışanlarından cama çıkanlara. Deli gibi 3 saat oynadık. 

Oradan yurda geçtik, baktım orada da aynı durum var, 2-3 saat de orada oynadık. Sonra ne bulduysak yurdun girişinde kaymaya başladık. Ne bulduysak dediğim, kimi naylon bulmuş, kimi sandalyenin oturacak kısmını, kimi çalışma masasının üstünü sökmüş 5-6 kişi binmiş, kimi kocaman bir bidon bulmuş onun üstünde. Çocukluğumdan sonra hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Bir de ameliyat korkusu ile 2 aydır falan her şeyi kısıtlamıştım, onun boşalmasını yaşadım resmen. 

Kar iyidir, İstanbul'a bir gün yağar, her yer tıkanır. Bir gün sıkın dişinizi, lastiği olmayanlar çıkmasın. lastiği olanlar da gereksiz yere çıkmasın. 

Bu tür can sıkıcı şeylerin eğlenceye dönüşmesi mutluluk verici.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bugünden itibaren hep eksi derecelerde olucak hava. Ama Perşembe -5 derece ile Peak noktaya vurucak. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Tuzla'ya az da olsa atıyor. Ancak geceden bu yana yağmur yağdığı için yerler ıslak birikmez.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Tuzla'ya az da olsa atıyor. Ancak geceden bu yana yağmur yağdığı için yerler ıslak birikmez.

Tuzla tersanelerde çalışıyorum. Akşam eve gidene kadar yağmasın abi. İstanbulda yağmur yağsa trafik kilit kar yağsa kör düğüm olacak. Eve 15 dakikada gidiyorum. 2016 kışında kar yağdığında 1,5 saatte eve gitmiştim. 

Umursamaz cahillerin kış lastiği olmayanlar yüzünden alt üst olmuştu. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Haklısınız. Ben de Tuzla da kar yağışı olmadığı için genelde yaz lastiği kullanıyorum ve genelde tuzladan dışarı çıkmıyorum. Ancak farklı bir semtte otuyor olsaydım kesin alırdım. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Desenize bu akşam yasak başlamadan eve varmak için saat 15:00 gibi çıkmak lazım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...