İçeriğe Yönlendir

2021 Şubat Ülke Geneli Soğuk Hava Dalgası

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Nerde o zenginlik. 

janta da yatırım yapalım

1 yılda %150 kar getirdi ama jantlar

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Nerde o zenginlik. 

janta da yatırım yapalım

Jantsız depolama iki şekilde olabilir denmiş hocam 

lastik-nas%C4%B1l-saklan%C4%B1r-4.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bende jantsiz dik biliyorum, ayda/2 ayda bir de döndürüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

şartlar çok farklı, sen İstanbul da arabayı 15 cm kaydırsan 50 farklı yere insana çarpabilir maddi manevi zarar verebilirsin, doğuda 15 mt sağa sola drift yapsan , çarpmayı, zararaı bırak, gören bile olmayabilir.

coğrafya ile otomotiv de birçok kriter değişir, norveç te, polisi gören tur sürücüsü , tırı bırakıp laçtı, uygun ehliyeti, yok diye, halbuki polisin derdi araçta uygun şartlarda kış lastiği olmaması , bizde yolda kalan yaz latikli arbaaları iterler tam tersine, garip garip şeyler

vesile ile yatırım tavsiyesi değildir, alıntı yapılmamıştır, tasvir içerir

peki soru

neden ticari araçlara kış lastiği zorunluda normal araçlara değil ? teknik analizi neyle yapılmış bu karar alınmış :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

peki soru

neden ticari araçlara kış lastiği zorunluda normal araçlara değil ? teknik analizi neyle yapılmış bu karar alınmış :D 

yasadaki cümle şu: karayolunda seyreden tüm araçlar, teori ile pratiği anlatan bir fıkra vardır ama burada yazamam, metro çıkışındaki starbaksta anlatılabilir

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

1 yılda %150 kar getirdi ama jantlar

Bodrumda biri jantlı iki takım, bir ksrs jantlı birde tek lastik var ama %150 kar getirisini görmedim.  Babamın deyimiyle araba erkek at gibi arpa öğütmeye devam ediyor. 🤣🤣🤣

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bodrumda biri jantlı iki takım, bir ksrs jantlı birde tek lastik var ama %150 kar getirisini görmedim.  Babamın deyimiyle araba erkek at gibi arpa öğütmeye devam ediyor. 🤣🤣🤣

oem ford jantı ve ford fiesta olacak ki kar getirsin, altından daha hızlı

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Peki ardahan, ağrı, sivas, erzurum, ankara gibi illerin eksi çift haneli soğukları mı yoksa deniz kenarı şehirlerin sıfıra yakın derecedeki soğukları mı insanı daha çok etkiler veya üşütür? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Peki ardahan, ağrı, sivas, erzurum, ankara gibi illerin eksi çift haneli soğukları mı yoksa deniz kenarı şehirlerin sıfıra yakın derecedeki soğukları mı insanı daha çok etkiler veya üşütür? 

Ben Sivasda -27 derecede 2 gün geçirdim. Uyumak inanılmaz zevkli oluyor. Yorgan döşşek içinden çıkamıyorsun. Resmen döşşek seni çekiyor. Ayağının dibinde söğüt dalları yanan , sobanın kokusunuda unutmamak lazım. Tütsüleniyormuş gibisin.

İster inan ister inanma, -28 derecede üşüdüğümü hissetmedim. Ama istanbulda üşüyoz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nem, yazın nasıl rahatsız ediyorsa kışında öyle rahatsız eder, buraların soğuğu kuru olur yakar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

jantlı yada jantsız tüm lastikler bizim fabrikada yatık duruyor. 14 janttan 19 janta kadar her çeşiti mevcut. hiç bir sorun yaşanmadı lasitk ömrü boyunca. bence tam bir şehir efsanesi bu.

amcak kauçuk dokudan geçmeye çalışan oksijen moleküllerinin kauçuğu oksitlememesi için lasitği indirip jantlı saklamak mantıklı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

peki soru

özel araca çıkma dersin yahut kar yağdı der kendi çıkmaz. ticari araç illa ki çıkacak.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Rize de içlik giyerdim Çorum da giymiyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Çarşamba , perşembe ve cuma kar yağığı bekleniyor. Hava sıcaklığı -2 seviyelerine düşebilir. Aşağidaki linkden play tuşuna basarsanız sizde göreilirsiniz. 

https://www.windy.com/tr/-Sıcaklık-temp?temp,40.114,28.724,8,m:eNyagXS

Soğuk geçerde kar yağmaz (  yüksek kesimler hariç). Kışlıkları değiştirdim. icat çıkmasın başıma 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Soğuk geçerde kar yağmaz (  yüksek kesimler hariç). Kışlıkları değiştirdim. icat çıkmasın başıma 

Yağış varsa ve sıcaklık 3 derecenin altında ise bu yağış kar olarak yağabilir :) 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yağış varsa ve sıcaklık 3 derecenin altında ise bu yağış kar olarak yağabilir :) 

Yok abi yağmasın. İstanbul adam olmaz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yağmur yağsın kar yağsın, nisanda yağış almamız lazım, barajlar %65, geçen sene ile aynıyız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...