İçeriğe Yönlendir

Bidonla Benzin Almak

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Merhaba akaryakıt istasyonlarında açıktan satış yasak. Motorlu testere için benzini nasıl alacağız? Ya da benzinli çalışan başka bir bahçe aleti için benzini nasıl tedarik ediyoruz?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

en yakın karakola gidip durumu izah edip izin belgesi alınıyor ve petrollerden o belgeyle alabiliyorsunuz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

deniz motoru için plaka yerine tc no yazdırıp alıyorum, ancak sahildeki istasyondan, oto sanayi içindeki istasyondan,  dükkanda kalmış araba için bile vermiyorlar.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bahadır Taşpolat yazdı:

en yakın karakola gidip durumu izah edip izin belgesi alınıyor ve petrollerden o belgeyle alabiliyorsunuz 

Karakola testereyi ya da başka belge götürmemize gerek var mı? Yoksa tipimize sicile bakarak mı onay veriyorlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Karakola testereyi

bence elde testere ile karakola doğru yürümek iyi bir fikir değil...

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 19
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Yani tabi orası öyle 😁😁 arabada bagaja koyarım isterlerse görürler demek istedim aslında

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Karakola testereyi ya da başka belge götürmemize gerek var mı? Yoksa tipimize sicile bakarak mı onay veriyorlar

bildiğim kadarıyla sadece kimlik kartınızın yanınızda olması yeterli ama nadir bi zorluk çıkarsa ona birşey diyemiyorum, zaten belge süreli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Aslında düşündüm de bunu bizim memlekette yapan yapmaya teşebbüs eden kesin vardır 😁😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

tc kimlik numarası ile veriyor

Her defasında bu şekilde aldım, karakola falan gitmedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Karakol iznine gerek yok.

Biz istasyonda açık benzin almak isteyen kişiden kimlik fotokopisi iletişim bilgilerini alıp yakıtını veriyoruz.

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Jeneratör için lazım oluyordu bana da. Kimlik numarası ile alıyordum. Başka bir bildirim falan istemediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bene sürekli alırım. Burada normal benzin alırken bunu ek olarak doldurtunca plakaya yazıyorlar. TC de istemiyorlar. 

Ne karakolu ya? Karakolların işi mi kalmadı? Forumlarla benzinle testereyle uğraşacaklar? Kaldı ki kendini veya başka bir yeri yakacaksan zaten yine benzin bulursun..

Ancak:

Pet şişeye verilmesi yasak. Bununla benzin veren istasyonlara ceza kesilmeli. Gizli müşteri olmalı. Kabul ederse kimliği çıkarıp cezayı yapıştırmalı. Her istasyonda kırmızı benzin bidonu satılır. Benzininiz biter yolda kalırsınız bunun için satıyorlar. Ülke iyice paranoya oldu. Ne karakolu ya?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bana bir şey sormuyorlar. Araca yakıt alıp aynı plakaya şuna benzin koyuver diyorum, sorun çıkartmıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bahadır Taşpolat yazdı:

Siz hiç aldınız mı?

Ülkede öyle bir paranoya olmuş ki beninci de benzin satamıyor. Araban kaldı benzini bitti benzin alacaksın. Hobi aletin var benzin lazım. 

AVM ye girerken cebmdeki çakıya laf etmişti güvenlik çakı var diye. Evet var dedim. Ee dedi? Dedim içerde satılıyor.. Anlamadı ama Türk usulü yine geç dedi. Keşke anlasaydı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kamyon servisinde çalışırken, teker bilyalarının gresini yıkamak için benzin kullanırdık, 5 lik bidonla gidip benzin alırdım. İşyerindeki servisin plakasını verirdik, herhangi bir sorun olmuyordu. 

Filtre edilmiş yağ ve mazot karışımı kaç derecede donuyor diye denemek için cam şişeye 1 litre mazot almıştım, yolda polis durdurdu, şişe bacağımın arasında duruyor. Camdan çekti aldı şişeyi, sonrası;

- Bu ne ?

+Mazot ?

-Ne yapacan bunu ? 

+ Otomotiv Öğrencisiyim deney yapacağım.

Yandan bi Polis memuru gelip, benle konuşan adama "gomserim kesin pipetle içiyodur mazotu" diyor

Sigara dahi ağzına sürmeyen ben, 5 dakika boyunca polisleri mazot içmediğime ikna etmeye çalıştım, en son okul kimliğini gösterdim güç bela şişeyi aldım. 

Yasak hemşerim buna el koyacaz diyorlardı. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kötü birşey yapacakmış gibi, yada belalı biri gibi tipim de yok, anlamadım bende.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Eğitim şart. polis senin elindeki mazotu niye dert ediniyor?

Molotof kokyetili yapacak diye, bir yeri kundaklayacak diye :) 

Eskiden motor kullanırdım. Yanımda tedbiren iki buçuk litre yedek benzin gezdirirdim. Bir iki kez bende kontrolde sorun yaşadım :) Ama benim havalimanı daimi personel kartım var, onu alabilmek için adli sicilin ve arşiv soruşturmanın temiz çıkması gerekiyor. Onu gösterince uğraşmıyor, uğraştırmıyorlar :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Molotof kokyetili yapacak diye, bir yeri kundaklayacak diye :) 

Eskiden motor kullanırdım. Yanımda tedbiren iki buçuk litre yedek benzin gezdirirdim. Bir iki kez bende kontrolde sorun yaşadım :) Ama benim havalimanı daimi personel kartım var, onu alabilmek için adli sicilin ve arşiv soruşturmanın temiz çıkması gerekiyor. Onu gösterince uğraşmıyor, uğraştırmıyorlar :) 

Kokteyl yapacak adam öyle açıkta elinde şişeyle gezmez ki? Eğitim şart işte.  Alır hazırlar benzini mazotu de bir depodan çeker.

Ankaradaki bombalamada araç VW Scirocco idi. Highline..

Vesile ile havaalanındaki adam kafayı kırıp ortalığı yakamaz mı? Adliyede savcıyı vurdular çağlayan adliyesinde. Meşhur hukukçu (Turgut Kazan) dedi ki bir hakimin çocuğunu kaçırsalar yahut tehdit etseler şu silahı içeri sokacaksın tuvalete bırakacaksın diye. Sokmaz mı? Sokar. Kimlik hikaye. Bir yasak yahut arama varsa herkese uygulanacak. imtiyazlı azınlık olmaz. Terör o azınlığın içinden seçer zaten ordan yürür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Kokteyl yapacak adam öyle açıkta elinde şişeyle gezmez ki? Eğitim şart işte.  Alır hazırlar benzini mazotu de bir depodan çeker.

Ankaradaki bombalamada araç VW Scirocco idi. Highline..

Vesile ile havaalanındaki adam kafayı kırıp ortalığı yakamaz mı? Adliyede savcıyı vurdular çağlayan adliyesinde. Meşhur hukukçı dedi ki bir hakimin çocuğunu kaçırsalar yahut tehdit etseler şu silahı içeri sokacaksın tuvalete bırakacaksın diye. Sokmaz mı?

Abi, özellikle taşrada, yanında ekstradan benzin mazot olan herkesle uğraşmaz polis. Suça eğilimi var mı diye bakar o kadar :) 

Yoksa, pederin depoda benzinli testere, benzinli ilaç motoru var. Vesile ile, doğalgaz gelmeden önce kullandığımız katı yakıtlı kat kaloriferini ateşlerken de mazot kullanıyorduk :) Ama gidip Çankaya'da bira şişesine benzin istesem vermezler :D  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Abi, özellikle taşrada, yanında ekstradan benzin mazot olan herkesle uğraşmaz polis. Suça eğilimi var mı diye bakar o kadar :) 

Yoksa, pederin depoda benzinli testere, benzinli ilaç motoru var. Vesile ile, doğalgaz gelmeden önce kullandığımız katı yakıtlı kat kaloriferini ateşlerken de mazot kullanıyorduk :) Ama gidip Çankaya'da bira şişesine benzin istesem vermezler :D  

Bana birşey açıklamak zorunda değilsin. Ben biliyorum meseleyi. Yanlış olan bu işin yasak olup olmaması. Yasak diye keyfi uygulama yapılıyor bunda sorun var. Kanun herkese eşit mesafede olur.  Demek ki orada mesele yasak olan yakıt değil polisin profilleme yapması. Gerçi dediğim gibi lüks araçları seçiyor kötü adamlar. apaçiler genelde gariban gençler.

not: Zaten yakıtı yakıt için yapılmış birşey dışında vermesi yasak. Yasak olan o. kimliğin de olsa yasak.

Belki bir de yaş sınırı olabilir. 16 gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...