İçeriğe Yönlendir

Manuel Şanzumanı Otomatik Şanzumana Çevirme

Sukru Yildiz

Recommended Posts

Sukru Yildiz

Selamlar, uzundur girmiyordum konularda bulamadım yanlış yere konu açtıysam özür dilerim şimdiden.

Hatırlatmak isterim ki Türkiye’ye 2004’de gelen autoshowdaki ilk streetka’nın ilk ve son sahibiyim halen :)

halimden memnunum lakin her ne kadar az çok zor olacağını bildiğim halde aracı oto şanzımana çevirmek gibi bir istek oluştu ben de :) eski amerikan arabalarda çakma oto şanzımanlar olurdu uydurulurdu eskiden. İşte bu nokta’da değerli görüşlerinizi almak isterim.

Araba illa ki belli bir zaman sonra

(ki inşaallah çoook zaman sonra olur ama) motor isteyecek o vakit de ona 2. Litrelik bi ford motoru takmayı da düşünüyorum gerçi. Onu da bilahare tartışmak isterim.ama şanzıman için ne dersiniz ?

Hepinize saygı dolu sevgiler cevaplarınızı beklerim :)))

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Manuelin oto'ya çevrilmesi için öncelikle bu tipte üretilmiş olması lazım aracın. KA'ların hiç birinde otomatik yoktu bildiğim kadarıyla. İkinci olarak, 2lt'ye çevrilmesi ülkemizde imkansız zira cc hacmini arttıramıyorsunuz bildiğim kadarı ile.

Son olarak, aracınızın hiç konusunu göremiyoruz, bi görseydik kendisini :wub:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Sani Gerşon yazdı:

Manuelin oto'ya çevrilmesi için öncelikle bu tipte üretilmiş olması lazım aracın. KA'ların hiç birinde otomatik yoktu bildiğim kadarıyla. İkinci olarak, 2lt'ye çevrilmesi ülkemizde imkansız zira cc hacmini arttıramıyorsunuz bildiğim kadarı ile.

şani üstad selam avatara koydum demin :) 2014’den beri aynen hiç foto atmadım dur hemen şimdi atim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İsmim Sani bu arada :)

ÖM ile yöntemi ilettim fotoğraf yüklemenin, takılırsanız yine yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Duratecmis galiba. 4 ileri focus 2 nin belki takılır da para önemli. Motorda değişecekse komple set yapılır 2.0 otomatik

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Duratecmis galiba. 4 ileri focus 2 nin belki takılır da para önemli. Motorda değişecekse komple set yapılır 2.0 otomatik

Evet duratec. Aslında ecoboost motor da takılabilir ilerde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

motor enine yerleşik motor araç önden çekişli ve kaput içi yer sıkışık. alt düzeni komple fiestadan alıp motorla beraber arabayı fiestaya çevirirseniz belki olabilir ama "proje" olarak yapılması uygun olur. normal olarak olmaz. Bu araç manuel daha iyi her daim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Mehmet Göktürk yazdı:

motor enine yerleşik motor araç önden çekişli ve kaput içi yer sıkışık. alt düzeni komple fiestadan alıp motorla beraber arabayı fiestaya çevirirseniz belki olabilir ama "proje" olarak yapılması uygun olur. normal olarak olmaz. Bu araç manuel daha iyi her daim. 

Yani ben de bilemiyorum. Fantazi olacak gibi bu iş :((( Bu arada hakikaten inanılmaz dar kaputun içi. Korna takacak yer dahi yok tampon altın her yıl yeni korna alıyorum malesef o yüzden :)))

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

Alt takım zaten mk4 Fiesta. İngilizler 2.0 takıyor şanzıman işinini görmedim ama

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Alt takım zaten mk4 Fiesta. İngilizler 2.0 takıyor şanzıman işinini görmedim ama

Onlar garajda araç imal edip, muayeneden geçirip trafiğe çıkabiliyorlar. Bizim ülkemizde çok olası değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Dostum alt takımın fiesta ile alakası yok sadece fren balatası aynı birebir disk focus ile aynı :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

değil, kendine has bir motor, meksika motoru denir kısaca, avrupada başka hiçbir ford modeline konmadı

Sukru Yildiz yazdı:

eski amerikan arabalarda çakma oto şanzımanlar olurdu uydurulurdu eskiden. İşte bu nokta’da değerli görüşlerinizi almak isterim.

uydurulmazdı, değişecek olan şanzıman o kasada zaten fabrikada kullanılmış olurdu ve temin edilip takılırdı yeri hazırdı, amerkinalarda motorlar da ortaktı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Çağlar Bayur yazdı:

değil, kendine has bir motor, meksika motoru denir kısaca, avrupada başka hiçbir ford modeline konmadı

motorunun üzerinde duratec yazar ama başka arabada gören olmadı bu motoru. 

Sani Gerşon yazdı:

urutib.jpg

rlSs1J.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Sani Gerşon yazdı:

https://i.hizliresim.com/rlSs1J.jpg

Sukru Yildiz yazdı:

cKnqJE.jpgMIapze.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
cKnqJE.jpgMIapze.jpg
Cihangir burasi, orada mi ikamet ediyorsunuz? Hic gormedim aracınızı, hayret :)
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Sani Gerşon yazdı:

Cihangir burasi, orada mi ikamet ediyorsunuz? Hic gormedim aracınızı, hayret :)

Tophane’de idim hocam ama geçen sene bodruma taşındık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Selim Bilgin yazdı:

Bence bu güzelliğin manuel kalması en hayırlısı.

Abi hanım manuel kullanamıyo :)))))) dandik micralar olmuş bilmem kaç bin bunu ona tahsis edip kendime toyota hilux alayım diyorum 80 küsür kasa :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
CÜNEYT YÜKSEL

mrb uzun süredir bir streetka sahibiyim işten çok ilgilenemiyorum araçla ama  konuyu görünce yazıyım dedim bence yapılabilir ama parça hep ebay aliexpress uğraşmak gerekiyor eger vakit varsa yapılabilir 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne KAdar güzel bir KA

Bence bozmayın hiç. eşiniz manuel kullanmayı öğrensin.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sukru Yildiz
CÜNEYT YÜKSEL yazdı:

mrb uzun süredir bir streetka sahibiyim işten çok ilgilenemiyorum araçla ama  konuyu görünce yazıyım dedim bence yapılabilir ama parça hep ebay aliexpress uğraşmak gerekiyor eger vakit varsa yapılabilir 

Selam ben de 2004’den beri ilk sahibiyim. Ebay sıkıntı aliexpres’den hiç araba parçası almadım. Ama ebay ingiltereden aldığım parçanın 5 katı vergi vermiştim 2014’de. Siz hangi şehirdesiniz ?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne KAdar güzel bir KA

Bence bozmayın hiç. eşiniz manuel kullanmayı öğrensin.. 

Evet güzeldir kerata 5 aydır yatıyo ön camı kırık ve Türkiyede camı yok. En son dökme cam yapacağız galiba 😡

Sukru Yildiz yazdı:

Selam ben de 2004’den beri ilk sahibiyim. Ebay sıkıntı aliexpres’den hiç araba parçası almadım. Ama ebay ingiltereden aldığım parçanın 5 katı vergi vermiştim 2014’de. Siz hangi şehirdesiniz ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...