İçeriğe Yönlendir

Şiddet için Çift Pioneer 30 cm TS30A4 mü, Çift Soundmax 600 RMS 38 cm mi?

Mehmet Çavda

Recommended Posts

Mehmet Çavda

Hayırlı Akşamlar abiler 

fiyat olarak birbirine yakın subwoofer almayı düşünüyorum araç için ama soundmax nasıl bir marka 38 cm 600 rms 500 600 tl arası 2 tane alıcam yada pioneer 30 cm ts30a4 400rms mi almalıyım 

şiddet için 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

soundmax midrange ler ile piyasada tutuldu, mid de ileri bir ses teknolojisi yok arta frekanslarda iş yapıyor,

konu sub olunca şunu araştırmalı, bizim üle  haricimizde soundmax diye bir marka var mı?

yani kısaca pioneer alırdım.

ses kişisel zevk işidir, güncel sub lar arasında pioneer da almazdım cervin wega alırdım, eski 301 tınısına en yakın veren o .

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Çavda
Çağlar Bayur yazdı:

soundmax midrange ler ile piyasada tutuldu, mid de ileri bir ses teknolojisi yok arta frekanslarda iş yapıyor,

konu sub olunca şunu araştırmalı, bizim üle  haricimizde soundmax diye bir marka var mı?

yani kısaca pioneer alırdım.

ses kişisel zevk işidir, güncel sub lar arasında pioneer da almazdım cervin wega alırdım, eski 301 tınısına en yakın veren o .

cevabınız için teşekkür ederim peki hangi modelini önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Reiss gibi Türk markası galiba bu soundmax, mahalle konsercileri takıyor genelde. 

Sarsıntı derken kısa sert vuruş mu yoksa çalkalanma gibi mi istiyorsunuz, Kicker l7 ile Sundown arasındaki farkı örnek verebiliriz. 

Soundmax'ı hiç dinlemedim ama 600 rms verebilecdğini pek zannetmiyorum, ufacık amfilerde 3000 watt yazması gibi birşey çıkabilir. 

Görüntü amaçlı 2 tane alınacaksa o ayrı ama sarsıntı için çiftine 1200 verecekseniz aynı paraya güzel kullanılmış 1000 rms soundstream alabilirsiniz veya Dator1510d2 38 cm 1000 rms.  

Örnek vereyim 30cm jbl-cs1214 + Sony xplod 400 rms birlikte bağladım dinledim, birde tek 38 cm 1000 rms cadence beast15 bağladım dinledim, 38 lik çok daha iyi geldi sarsıntı açısından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çavda
(düzenlendi)

Görüntü amaçlı değil bi kaç forumda çift 30 cm daha iyi olacaktır diye okudum ama pioneer le aynı fiyata 38 cm 600 rms görünce merak uyandırdı bende de araç fiat doblo bide yer sıkıntısıda yok. İkinci ele pek hoş bakmıyorum ben sıfır olursa daha iyi olabilir. 

"Sarsıntı derken kısa sert vuruş mu yoksa çalkalanma gibi mi istiyorsunuz, Kicker l7 ile Sundown arasındaki farkı örnek verebiliriz"

arkadaşımın aracında kicker 38 cm cvr olabilir tam hatırlamıyorum ama 38 cm di çok sert bass sesleri vardı güzeldi ama 15 dakika sonra başımı ağrıttı normal müzik sesi bastırmaya başladı. 

tarihinde Mehmet Çavda tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Reiss gibi Türk markası galiba bu soundmax, mahalle konsercileri takıyor genelde. 

çin de yaptırıp getiriyordur, mid leri güzel, 16 cm leri kağıt sesi de yapmıyor,

sub da, mid de aslında tüm hoparlörlerde, daha büyük en iyisi olmaz her zaman, anfi ile uyum çok önemli, büüyyyüükk hoparlöre az watt girilirse daha ufak hoparlöre göre daha az ses çıkar mesela. sub da baş ağrıtma hikayesi de var bir süre sonra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

çin de yaptırıp getiriyordur, mid leri güzel, 16 cm leri kağıt sesi de yapmıyor,

sub da, mid de aslında tüm hoparlörlerde, daha büyük en iyisi olmaz her zaman, anfi ile uyum çok önemli, büüyyyüükk hoparlöre az watt girilirse daha ufak hoparlöre göre daha az ses çıkar mesela. sub da baş ağrıtma hikayesi de var bir süre sonra

Reiss'in üretim tesisi Türkiyede idi. Bununki dr çin üretimlidir büyük ihtimal, 20 cm olanlardan kağıt sesi biraz geliyormuş. Amfi çok önemli, ben 4500w 1100 rms amfi ile kullandım mesela, tek 38 daha iyi sarsıntı verdi, belkide yanak kalınlığından dolayı daha derin bass aldım.

Aslında herkesin "iyi" tabiri farklı, aynı güç aynı rms veren subwooferlarda bile ses farkı çok ciddi. Piyasadaki klasik jbl subwoofer ile aynı rms değerine sahip megawox bi sub takılı idi yarisde, 250 rms ama özel kabin yapılmıştı, içeride gayet sırtımı titretiyordu. 

Zaten arkadaş da 2 tane 30 luk bağlamak istediğine göre amfisi güçlüdür heralde, bende baş ağrıma olmadı, yaşlanınca mı oluyor acaba, Hakan abiden dayak yemeyeyim de şimdi :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çavda
Ebrar Tüfek yazdı:

Zaten arkadaş da 2 tane 30 luk bağlamak istediğine göre amfisi güçlüdür heralde, bende baş ağrıma olmadı, yaşlanınca mı oluyor acaba, Hakan abiden dayak yemeyeyim de şimdi :)

amfi edison ed 1500m 

Ümit Türk yazdı:

Cervin Wega araştırırın derim. 

cerwin vega hangi serisini önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Amfi güzel 2 ohmda 1000 rms yazıyor. Amfi subwooferdan biraz daha güçlü olmalı, 2 tane 600 rms takmanızı önermem. Güzel performans ve güvenlik için amfiden daha yüksek rms değeri olan sub takmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çavda
Ebrar Tüfek yazdı:

Amfi güzel 2 ohmda 1000 rms yazıyor. Amfi subwooferdan biraz daha güçlü olmalı, 2 tane 600 rms takmanızı önermem. Güzel performans ve güvenlik için amfiden daha yüksek rms değeri olan sub takmayın.

peki dostum sıfır olarak önerebileceğin subwoofer varmıdır yoksa pioneer ikilisi güzel olurmu ?

cerwin vega ya baktım rms değerleri çok düşük geldi gözüme 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Çavda yazdı:

peki dostum sıfır olarak önerebileceğin subwoofer varmıdır yoksa pioneer ikilisi güzel olurmu ?

cerwin vega ya baktım rms değerleri çok düşük geldi gözüme 

Sıfır olarak sizin bütçenize göre, dinleyipde güçlü çalıyor diyebileceğim bir model yok malesef, sıfır alıp de 3 ay sonra bozulan jbl de var, ikinci el alınıp bagaj kilidi bozan sapasağlam tarantula da var. Ben olsam 1200 1300 tl bütçe ile 2. El çiziksiz tamirsiz bir dub alırdım. Pioneer ikilisi anlık sert vurur ama derin bass alamazsınız, kalın yanaklı spl subwoofer tercihimdir.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Yaşlanınca mı oluyor acaba, Hakan abiden dayak yemeyeyim de şimdi :)

Hade len 🤣🤣👍

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Fiziki olarak 38cm subwooferin ittireceği hava hacmi daha fazla olacağı için şiddet için çift 38 daha iyi olacaktır.Kısa vuruş (kick) ve ton için daha rahat kontrol edilebilir küçük hacimler daha iyi olur.(Çift 20 çift 25 gibi) . Soundmax Türk ithalatçıların Çin'de yaptırıp getirdiği ucuz ama parasının ürünü denilebilir bir marka çok beklentisi olmayanın işini görür ama çok dayanıksız çabuk yanıyor.Edison markası da eh işte ne öldürür ne güldürür alt yapı iyiyse birşeyler yapabilir .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç sedan mı hatcback mı önemli, kabin bandpass mı tüp mü freeair mi olacak, hangi tarz müzik dinleniyor? Bunlara göre seçim yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

38 Kicker ES takmıştım Jettaya, yeni çıkan Comp serisi de baya şiddetli.

Tabi, bunları ne ile besleyeceğiniz kablo tesisatınız, aracınızın durumları da önemli etkenlerden.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...