İçeriğe Yönlendir

Öyle Bir Tezgâha Geldim Ki

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Aydın Sert

Çok geçmiş olsun.

Büyük tezgah.

Zaman alacak ama aklanırsınız. İade dekontuna not düşmeniz çok çok iyi olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun.

Kendini suçlamayı ya da neden buna düştüm demeyi bırak, kimler ne tezgahlara düşüyorlar, en kısa zamanda kurtulursun inşallah adli soruşturmadan da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Selim Bilgin yazdı:

Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun.

Kendini suçlamayı ya da neden buna düştüm demeyi bırak, kimler ne tezgahlara düşüyorlar, en kısa zamanda kurtulursun inşallah adli soruşturmadan da.

Hala insanlar savcıyım, polisim diyene altın veriyor. Hatta bırak elden vereyi çöpe falan bırakıyorlar polis savcı dedi diye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Gerçekten büyük geçmiş olsun. Kanım donarak okudum resmen. İnsanlar ne kadar acımasız. Yedikleri elmanın parasını dalına asıp giden bir milletin torunlarından nasıl böyle bir duruma geldik anlamak mümkün değil. Allah iyilerle görüştürsün deniyor ya aynen öyle. Arkadaşların da dediği gibi sizin yerinize kim olsa muhtemelen aynı tuzağa düşerdi. İnşallah en kısa sürede en az zararla aklanırsınız. 

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Adamlardaki akla bak ya. Şu kafayı müspet işlerde kullansalar bambaşka yerlere gelirler ama şu yapılana bir bakıyorum.. Felaket felaket. Yazıklar olsun..

Ama bu tip organize çeteler çökmeye mahkumdur bir yerde yakayı ele verirler müsterih olun..

İnşallah tez zamanda güzel bir iş bulursunuz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Geçmiş olsun ne diyelim.
Böyle durumlarda çoğunlukla diğer iki taraf ortak oluyor. Bir galeri aracı görmeden parayı devretmez. Gözünün önünde olacak ki para aktarsın. Burası ilk şüpheli nokta. Galeri böyle tuzağa düşmez. Parayı yolladığı an noterde imza atılır iş biter.
Direk ikisinin gelmişi geçmişi araştırılırdı.
Senin hatalarını konuşmanın manası yok olmuş artık yapacak birşey yok. Üzülmemeye çalış adalet yerini bulsun diye dua et.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Gugıla dolandırılan ünlüler diye yazdım. Bir sürü isim ve hikaye çıktı. 

Çok da üzülmeye gerek yok yani. 

İnşallah sonu hayırlı biter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Gelen paranın dekont açıklamasında ne yazıyor ? Araç satış bedeli vs yoksa işiniz biraz daha rahat çözülecektir bence. 
Çok geçmiş olsun
3 parça halinde geldi birinde Kia satış yazıyormuş diğerleri boş ...

İnşallah abiler , iyi dilekleriniz için herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
3 parça halinde geldi birinde Kia satış yazıyormuş diğerleri boş ...İnşallah abiler , iyi dilekleriniz için herkese teşekkür ederim.
Her biri için ayrı arabaydı demez inşallah. Elden şu kadar daha verdim filan.
Allah kurtarsın böyle pisliklerden (afedersiniz)
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Furkan Bakırel yazdı:

Cevap yazan herkese teşekkürler .

Galerici kimseyi tanımıyor hacı abi .

Öyle bir tesadüf yok bence sen muahsebeci osmandan fitik bekliyon sana galerici osman fitik atiyor. Osmanlarin ibanlara para atacagi zamana denk geldin.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Her biri için ayrı arabaydı demez inşallah. Elden şu kadar daha verdim filan.
Allah kurtarsın böyle pisliklerden (afedersiniz)
Elden verdim diyemez ayrı araba da diyemez hiçbir şey diyemez aslında.Çünkü ben adamı hiç görmedim ve konuşmadım araba satışı ile hiçbir ilgim yok araba Bursa da imiş ben o saatlerde hep Sivas'taydım ben bunları kanıtlayabilirim.
Öyle bir tesadüf yok bence sen muahsebeci osmandan fitik bekliyon sana galerici osman fitik atiyor. Osmanlarin ibanlara para atacagi zamana denk geldin.
Adamlar organize arabayı satanlar da işin içinde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Elden verdim diyemez ayrı araba da diyemez hiçbir şey diyemez aslında.Çünkü ben adamı hiç görmedim ve konuşmadım araba satışı ile hiçbir ilgim yok araba Bursa da imiş ben o saatlerde hep Sivas'taydım ben bunları kanıtlayabilirim.
Sivas'ta olduğunu görüntülyle kanıtlıyabiliyorsan güzel ama adam buydu verdim dese birşey diyemezsin.
Dolandırıcı adam yalan söyleyemez diye bir kural yok sonuçta.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Sivas'ta olduğunu görüntülyle kanıtlıyabiliyorsan güzel ama adam buydu verdim dese birşey diyemezsin.
Olay çok çetrefilli sıyrılırım inşallah .
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
İnşallah. Artık o kadar oldu ki uçan kuştan bile şüphelenmek gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Furkan Bakırel yazdı:
Ercüment Yıldırım yazdı:

Sıyrilirsin onlar ilk defa yapmiyorlardir bu isleri gecmisleri yazilidir. Sen temize cikarsin ama zaman alir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir konuyum merak ettim günlük para transfer limiti yok mu? Yani bir seferde bu kadar para göndermek için özel bir işle yapmak gerekmiyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Evren Erakçora yazdı:

Bir konuyum merak ettim günlük para transfer limiti yok mu? Yani bir seferde bu kadar para göndermek için özel bir işle yapmak gerekmiyor mu? 

O limiti kendimiz belirliyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Geçen hafta çalıştığım kuruma bir vatandaş geldi. Birileri gidip adamın evinin önünde ölçüm işleri yapıp evi işaretlemişler. Ev sahipleri panik yapmış. Dolandırıcılar ev sahiplerine " eviniz yolda kalıyor. Eviniz yıkılacak. " demişler. Daha sonra eğer bize 200 bin tele verirseniz biz hallederiz yıktırmayız demişler.  Ev sahipleri çalıştığım kuruma gelince olay ortaya çıktı. İnşallah para kaptırmamışlardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Gelen paranın dekont açıklamasında ne yazıyor ? Araç satış bedeli vs yoksa işiniz biraz daha rahat çözülecektir bence. 

Çok geçmiş olsun

Tam ben yazacaktım. 

Vesile ile, samimi bir arkadaşımla opeli satıp lineayı alacağım zaman konu hakkında laflamıştık, avukat kendisi. 

1- Aracımızı satıyorsak ve EFT ile para hesabımıza yatacaksa paranın göndericisi aracın ruhsatını devredeceğimiz kişi olmalı ve EFT açıklamasında "00xxx0000 plakalı araç satış bedeli" olarak açıklama girilmesi bu tarz durumların önüne geçmek için dikkat edilmesi gereken iki husus. Ahmet'ten gelen parayla Mehmet'e araba satma. Satış kime verilecekse para ondan alınmalı demişti. Bir de para hesaba geçmeden noter satışı yapılmamalı. Adam internet bankacılığından açıp gösteriyor "bak abi gönderdim, şimdi düşer hesabına" diye, sonra notere paramı aldım diyorsun satış gerçekleşiyor, para gelmiyor, araç gidiyor demişti.

2- Araç alıyorsak "00xxx0000 plakalı araç bedeli" ibaresi ile para gönderilmeli. Aracı satan ruhsat sahibi kimse onun adına gönderilmeli. "Mehmet'ten araba almak için Ahmet'e para gönderme, Ne Mehmet'in arabası senin olur, ne Ahmet'e verdiğin parayı geri alabilirsin" demişti. 

Şu "noter üzerinden ödeme" muhabbeti varya, o geldi mi bilmiyorum ama çok güzel olacak... Yoksa bu işi çözemeyeceğiz...

Çok geçmiş olsun...

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Furkan Bakırel yazdı:

3 parça halinde geldi birinde Kia satış yazıyormuş diğerleri boş ...

İnşallah abiler , iyi dilekleriniz için herkese teşekkür ederim.

Bence en fazla kia satış yazan para çıkar sizden. O da küçük bir ihtimal. Canınızı sıkmayın çözülür Allahın izniyle

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçmiş olsun.

Dikkatli olmak ve prosedüre ugun hareket etmek gerekiyor.

Firmanın biri web sitemiz üzerinden 50 tl lik bir malzeme siparişi verip 50 bin tl havale yapmıştı.

Adamların hata yaptığı belliydi ama yine de ne olur ne olmaz diye iadeyi kendi hesabımızdan yapmamıştık.

Bankaya gidip bu firmayı tanımıyoruz, ticari ilişkimizde yok deyip parayı geri iade ettirmiştik.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Geçmiş olsun. Üzücü durum umarım adalet mekanizması işler de sizde bu durumdan bi an önce kurtulursunuz.

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Çok geçmiş olsun... Gerçekten ne biçim insanlar var bu dünyada... Bir an önce kurtulursunuz umarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...