İçeriğe Yönlendir

C4 Elektronik Arıza

Murat Kara

Recommended Posts

Murat Kara

Herkese merhaba, iyi forumlar
2012 model C4 1.6 hdi 92hp comfort plus otomobilim var. Start stop yok. Araçtan genel olarak konfor, yakıt, performans konusunda memnunum. Özellik doluluk olarak da kendini sevdiriyor. Fakat bir sıkıntım var, mide bulandırıyor. Nasıl başladı nasıl devam ediyor şeklinde anlatmak ve sizlerin önerisini almak isterim. Yönlendireceginiz forumda anlayan birisi olursa etiketlerseniz memnun olurum.
Aracımda bir akşam kontağı çevirince "Park lambalarını kontrol edin" gibi bir hata gördüm. Bu hataya "SERVİCE" ışığı ve "Elektrik devresi arızası, aracınızın onarımını yaptırın" gibi bir hata daha eklendi. 1 gün sonra ise akü bitti. Aküyü değiştirttim bilindik bir akü markasının servisinde. Ama hatalar devam etti. Bir süre sonra kısa far LED ampulü patladı. Değiştirdim. Kontağı açınca farlar yanardı, yine kontağı açıp kapatınca aynalar açılıp kapanırdı. Bunlar şu anda genelde olmuyor, uzun yol yaptıktan sonra bir süreliğine oluyor. Bazen hoparlörlerden ses gidiyor komple. Bir süre gelmiyor, 3-5 gün sonra araca binince ses geliyor. Gidince Ne radyodan ses geliyor ne park sensorunden. 
Fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum. Konu ile alakalı yüksek bilgiye sahip kişileri etiketlerseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gagıla maslak oktay usta yazın, Garaj 58 peugeot olarak en sütte çıkar, selamımızı söyleyin, uzak şehirde olduğunuz ve arızayı anlatın yol gösterir %99.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Kara
Çağlar Bayur yazdı:

gagıla maslak oktay usta yazın, Garaj 58 peugeot olarak en sütte çıkar, selamımızı söyleyin, uzak şehirde olduğunuz ve arızayı anlatın yol gösterir %99.

Aradım, görüştüm çok kibar bir abimiz, şimdilik olabilecek birkaç ihtimali söyledi. Orijinal bir cihazdan bakılarak hata kayıtlarını atarsan daha detaylı yorumlayıp bilgi verebilirim dedi. Salihli gibi bir yerde orjinal bulabilir miyim bilemiyorum ama bulmaya çalışacağım. Benim anlattığım kadarıyla akıllı sigorta kutusunu işaret ediyormuş sorun. Teşekkürler, sorunumu halledebilirsem tekrar yazacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Kara yazdı:

Aradım, görüştüm çok kibar bir abimiz, şimdilik olabilecek birkaç ihtimali söyledi. Orijinal bir cihazdan bakılarak hata kayıtlarını atarsan daha detaylı yorumlayıp bilgi verebilirim dedi. Salihli gibi bir yerde orjinal bulabilir miyim bilemiyorum ama bulmaya çalışacağım. Benim anlattığım kadarıyla akıllı sigorta kutusunu işaret ediyormuş sorun. Teşekkürler, sorunumu halledebilirsem tekrar yazacağım

pejoların einstein ıdır, ciddi kafa da uçuk bir aile :) gece gündüz çalışırlar, iyi insanıdr

oğulları ile birlikte eski kalan esnaflardan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

pejoların einstein ıdır, ciddi kafa da uçuk bir aile :) gece gündüz çalışırlar, iyi insanıdr

oğulları ile birlikte eski kalan esnaflardan

Böyle esnafların adını adresini bir sayfada paylaşsak çok iyi olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...