İçeriğe Yönlendir

Halı Yıkama Makinesi

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın

Selamlar,

Bebeklerin emekleme vakti geldi. Bu süreçte evdeki halılar da sürekli kirlenecek, pandemi sebebiyle halı yıkama firmalarını kullanmıyorum, biz de buna çözüm olarak halı yıkama makinesi almaya karar verdik. 

Yaptığım araştırmalar neticesinde;

Karcher SE 5100

Arnica Hydra Rain Plus

Fakir Deluxe S9800

Bu ürünler arasında kaldım. Fakir ve Karcher benzer fiyatlara satılıyor, Arnica ise onların yarısından daha ucuza. Elektrik süpürgesi olarak kullanmayacağız. Halılar, kanepe koltukların temizliğinde kullanılacak. Arada belki arabanın koltuklarını da temizlerim :) 

Kullanan, tavsiyede bulunacak olan, bunu al şunu alma, şu şöyledir bu böyledir diyebilecek ya da bunları alma şunu al diyecek olan dostların tavsiyelerini almak isterim. 

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

halı için değil ama hem evdeki koltuklar hemde arabanın koltukları için Arnica'yı kullanıyorum. Emiş gücü gayet güzel. Tek sıkıntı su püskürtmesi çok zayıf. O yüzden zaten 3 litrelik ilaç pompasıyla detarjanlı suyu sıkıyorum. Polisaj makinesinin üzerine taktığım fırça aparatıyla da fırçalayıp çektiriyorum. Gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İrfan Aşcıoğlu yazdı:

halı için değil ama hem evdeki koltuklar hemde arabanın koltukları için Arnica'yı kullanıyorum. Emiş gücü gayet güzel. Tek sıkıntı su püskürtmesi çok zayıf. O yüzden zaten 3 litrelik ilaç pompasıyla detarjanlı suyu sıkıyorum. Polisaj makinesinin üzerine taktığım fırça aparatıyla da fırçalayıp çektiriyorum. Gayet memnunum.

İş görmez mi acaba kendi pompası ile kullansak? Yani videolarını falan da izledim, aynı şey dikkatimi çekmişti ama püskürtme ayrı çekme ayrı olduğu için sanki biraz vakit ayırarak (söz gelimi halıyı 3-4 tur su püskürterek ıslatmak gibi) halledilebilir gibi gelmişti. Kullanıcısı olarak, sizce bu söylediğim çözüm olmaz mı?

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Valla ben daha önce başka birinde gördüğüm için su püskürtmesinin zayıf olduğunu bile bile aldım. Sonuçta fiyat ucuz. Çekim kuvveti iyi. Diğerleri hakkında bir bilgim yok açıkçası. Ama evdeki koltukları çıkan kirli suyu görünce... Artık iki ayda bir yıkanıyor evdeki koltuklar. Senede bir de arabanın koltukları yıkanıyor. Halıyı 3-4 tur da su püskürterek yapabilirsiniz. Zaman meselesi. Ayrıca ilaç pompası da geyet kullanışlı bence. 20 tl ye almıştım. Böyle çaydanlık gibi bişey. Basınçlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bende fakir deluxe var ilandakinden. İkinci el aldım. Kronik bir sorunu var su püskürtme motoru takılı kalıyor şırınga veya bisiklet pompasıyla basınç verip açıyorum. Eski sahibi deterjanli bırakmış sanırım ondan da çok yapıyor ama araştırmalarım sonucu bu sorunla karşılaşan çok kişi var.

Bu dezavantaj haricinde birde büyüklüğü kişiye
göre sorun olabilir, biraz kaba ve ağır.
Onun haricinde kesinlikle tavsiye ederim. Bu makineyi ticari olarak kullanan koltuk yıkamacıları ve detailing uzmanları var. Ayrıca temiz ve pis su haznesi oldukça büyük. Sürekli kontrol etmenize gerek yok ve kolay tahliyesi var makineyi sökmeden arkasındaki tapayı açıp boşaltabiliyorsunuz.

Karcher arasında bende kalmıştım arnicayı elemiştim. İkinci el 500 lira gibi bir fiyata 5 ay önce aldım fakiri deluxeyi.

Bu arada tavsiyemdir makinenin su püskürtmesini durulama olarak kullanın. Yani sadece su veya parfümlü su koyun. Hem su pompası deterjandan sıkışma yapmaz hemde yıkadığınız eşya durulanmış deterjandan arınmış olur. İpolsan ilaçlama pompasını tavsiye ederim deterjanlama için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

10 yıl oldu Arnica hydra rain plus alalı. Uzunca bir süre elektrik süpürgesi olarak ta kullandık sesi çok yüksek, ses haricinde, hortumları erken yıprandı, başkada bir sıkıntısı yok, çekişi gayet güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Bende fakir deluxe var ilandakinden. İkinci el aldım. Kronik bir sorunu var su püskürtme motoru takılı kalıyor şırınga veya bisiklet pompasıyla basınç verip açıyorum. Eski sahibi deterjanli bırakmış sanırım ondan da çok yapıyor ama araştırmalarım sonucu bu sorunla karşılaşan çok kişi var.

Bu dezavantaj haricinde birde büyüklüğü kişiye
göre sorun olabilir, biraz kaba ve ağır.
Onun haricinde kesinlikle tavsiye ederim. Bu makineyi ticari olarak kullanan koltuk yıkamacıları ve detailing uzmanları var. Ayrıca temiz ve pis su haznesi oldukça büyük. Sürekli kontrol etmenize gerek yok ve kolay tahliyesi var makineyi sökmeden arkasındaki tapayı açıp boşaltabiliyorsunuz.

Karcher arasında bende kalmıştım arnicayı elemiştim. İkinci el 500 lira gibi bir fiyata 5 ay önce aldım fakiri deluxeyi.

Bu arada tavsiyemdir makinenin su püskürtmesini durulama olarak kullanın. Yani sadece su veya parfümlü su koyun. Hem su pompası deterjandan sıkışma yapmaz hemde yıkadığınız eşya durulanmış deterjandan arınmış olur. İpolsan ilaçlama pompasını tavsiye ederim deterjanlama için

Fakirlerde kronik sanırım o sorun. İşlem bittikten sonra pompa temiz su püskürterek temizlenmediğinde sıkışıyor. Bir çok yerde okudum. Mantıklı aslında ilaçlama pompası ile deterjanlamak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Aynı durum bizde de oldu. halı yıkamak çok zahmetli ve ilk yatırım maliyeti çok ayrıca çok yoruyor. biz halı örtüsü almıştık.  Halen kullanıyoruz. Kirlenince de makinede yıkıyoruz, hem halının içine toz da girmemiş oluyor.

Nereden aldığımı hatırlamıyorum ama eşyalara uygun gri almıştık, 5 yıl oldu lastikleri biraz esnedi ama halen iş görüyor.

https://www.hepsiburada.com/hali-ortusu-c-80195002

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Karcher tek geçerim Murat abi. Diğerleri yanına yaklaşamaz kalite yönünden. Uzun yıllar kullanırsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Selamlar,

Bebeklerin emekleme vakti geldi. Bu süreçte evdeki halılar da sürekli kirlenecek, pandemi sebebiyle halı yıkama firmalarını kullanmıyorum, biz de buna çözüm olarak halı yıkama makinesi almaya karar verdik. 

Yaptığım araştırmalar neticesinde;

Karcher SE 5100

Arnica Hydra Rain Plus

Fakir Deluxe S9800

Bu ürünler arasında kaldım. Fakir ve Karcher benzer fiyatlara satılıyor, Arnica ise onların yarısından daha ucuza. Elektrik süpürgesi olarak kullanmayacağız. Halılar, kanepe koltukların temizliğinde kullanılacak. Arada belki arabanın koltuklarını da temizlerim :) 

Kullanan, tavsiyede bulunacak olan, bunu al şunu alma, şu şöyledir bu böyledir diyebilecek ya da bunları alma şunu al diyecek olan dostların tavsiyelerini almak isterim. 

ben karcher/fakir buharlı temizlik makinesi almıştım. biraz hantal alet ama önce döşeme temizliğiyi ile yumuşattığım halıdaki kirleri, buharı ile çıkartıp içine çekiyor. fantastik derecede işe yarayan bir alet. tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

KARCHER aldım geçen sene kendi evimdekiler,annemin,kardeşlerim bütün koltuk takımlarını temizledim parasını hakkını veriyor orjinal şampuanınıda aldım biraz pratik,el alışkanlığı kazanmak gerekiyor birazda güç istiyor,kuruduktan sonra yapılan temizlik hoşunuza gitmedi bir daha temizleyin..halı temizlemedim ama koltuklardaki performansından sonra hertürlü iş görür...normal süpürge olarakta kullanma imkanıda veriyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

ben karcher/fakir buharlı temizlik makinesi almıştım. biraz hantal alet ama önce döşeme temizliğiyi ile yumuşattığım halıdaki kirleri, buharı ile çıkartıp içine çekiyor. fantastik derecede işe yarayan bir alet. tavsiye ederim.

Prensibi tam anlamadım hocam, nasıl çalışıyor tam olarak? Buhar püskürtüp sonra onu çekiyor eğer doğru anladıysam. Halı için işe yarıyor mu?

Erdem Bozkurt yazdı:

KARCHER aldım geçen sene kendi evimdekiler,annemin,kardeşlerim bütün koltuk takımlarını temizledim parasını hakkını veriyor orjinal şampuanınıda aldım biraz pratik,el alışkanlığı kazanmak gerekiyor birazda güç istiyor,kuruduktan sonra yapılan temizlik hoşunuza gitmedi bir daha temizleyin..halı temizlemedim ama koltuklardaki performansından sonra hertürlü iş görür...normal süpürge olarakta kullanma imkanıda veriyor..

Karcher bu konularda çok iyi, ancak yarın bir parçası lazım olursa ne olur diye de düşünmeden edemiyorum :) Servisi, yedek parçası falan bulunur mu, bulunursa alınır mı soruları dyson ve karcher markalarında hep aklıma gelir :) Yoksa yıkamanın en iyisi karcher, süpürgenin en iyisi dysondur (bence)

Erhan Doruk yazdı:

Aynı durum bizde de oldu. halı yıkamak çok zahmetli ve ilk yatırım maliyeti çok ayrıca çok yoruyor. biz halı örtüsü almıştık.  Halen kullanıyoruz. Kirlenince de makinede yıkıyoruz, hem halının içine toz da girmemiş oluyor.

Nereden aldığımı hatırlamıyorum ama eşyalara uygun gri almıştık, 5 yıl oldu lastikleri biraz esnedi ama halen iş görüyor.

https://www.hepsiburada.com/hali-ortusu-c-80195002

Çok mantıklı aslında. Ben kanepe koltuk hatta araç içinin de temizliğinde kullanmayı düşündüğüm için yıkama makinesi aklıma yatıyor, yoksa ilk yatırım maliyeti dediğiniz gibi, oldukça yüksek. Bir de örtü kılıf çok sevmiyorum :) 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Karcher tek geçerim Murat abi. Diğerleri yanına yaklaşamaz kalite yönünden. Uzun yıllar kullanırsın. 

Oğuzkan kardeşim, sağolasın. Karcher aklıma yatıyor, en iyisi gidip bauhaus'da incelemek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

evet, basincli buhari fiskirtiyor. sonra islak supurge gibi cekiyor. doseme spreyi ile lekeleri yumusatinca da oluyor.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam bana çok yabancı bir konu arkadaşlar çok iyi açıklamışlar ben de öğreniyorum sayenizde ancak tek yorumum şu olur Karcher ne olursa olsun alıp ta pek pişman olanı görmedim :)

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

pahali makine ama buharli ile neredeyse herseyi temizleyebiliyorsun. tek sorun agir olmalari.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Sahın

Konu havada kalmasın, belki birinin işine yarar.

Arnica tesla rain plus modelini aldım. Bu gün geldi. Servis çağırdım lakin pandemi sebebi ile kuruluma gelmiyorlarmış. Faturanızı kaybetmeyin dediler. Kanepenin birinde test uçuşumuzu tamamladık. Düzenli olarak silinen kanepeden çamur çıktı resmen. Vakum gücü yeterli. Pompası bahsedildiği üzere zayıf ama kullanılmaz durumda değil. Biraz vakit harcatıyor hepsi bu. Malzeme kalitesi çok iyi olmasa da vasat değil (bence). Bizde zaten rowenta siklonlu süpürge olduğundan bunu sadece halı kanepe koltuk vb. yıkamak için kullanacağız. Haliyle eskimesi zaman alacak. Bir sürü aparat geldi. Tavsiye ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Arnica tesla rain plus modelini aldım

çalışma sesi nasıl?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

çalışma sesi nasıl?

Çok sesli abi :D 

Hatta tam olarak örnek vermek gerekirse normal süpürge çalışsa yanında, süpürge hiç duyulmaz.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...