İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Mop Pro - Roborock S6 Pure mi?

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Evde halı ile kaplı alan azsa bu robotlar işe yarıyor gibi geliyor bana. Halıyı iyi temizleyeceğini sanmıyorum. Günümüz süpürgelerinin hortumda en az 15 kPa emiş gücü varken 2 kPa civarı emiş ile ancak yüzeysel temizler gibi geliyor. Parke için tamam ama halı için içime sinmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Bu gerçekten insalık dışı bi olay... Hayır o yorgan nevresimde olsa nolur olmasa nolur... Yorgan çıplak kaldığını falan mi zannediyo, nevresime geçmeyince, utanıyomu noluyo yani...
Hala çözemedim bu olayı 6 yıllık evliyim...
Anne Baba 45 yıllık evli salon takımını babam mobilyacıda alırken görmüş... Geçen babam diyo ki koltukların rengini, şeklini hiç hatirlamiyorum bile diyo hep örtü var üzerlerinde unuttum nası bişi olduklarini diyo... [emoji1787]
İçinizde ne acılar biriktirmişsiniz [emoji23][emoji23] okudukça halime şükrediyorum [emoji120]
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bende alayım diyordum ancak günlük hayatta ona göre evi hazırlamak zor olacak. Oğlum bazen evin çeşitli yerlerine oyuncaklarını koyuyor. Büyük ihtimalle süpürge oraları engel belirleyip pas geçecektir. Evi süpürge için düzenleyesiye kadar normal süpürge ile süpürmek daha mantıklı geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cihat Küçükay yazdı:

İçinizde ne acılar biriktirmişsiniz emoji23.pngemoji23.png okudukça halime şükrediyorum emoji120.png

Cihat abi bir dokun bin işit benden o derece...🤣  Neyse daha fazla vakit kaynetmim burda da evi supureyim ben... 🤣

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

xaominin mop yani paspas özelliği olmayan bir modeli var. fiyat olarak daha uygun. ona da bakabilirsiniz.

kullanın bir kaç kişinin yorumuna göre mop özelliği çok iyi değilmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam hangi modeli kullanıyorsunuz? Hocam ben de süpürüyorum vallahi hanıma hiç vermem. Güç isteyen bir durum sonuçta . Eski süpürgeyi de ben araştırıp almıştım. Arnica Tesla premium almıştım ondan da çok memnunum bu arada... :)

Ali hocam hangi modeli? 

Emrah hocam s6 pure sizce neden bu kadar pahalı mop pro ya göre? aslıdan donanımsal olarak pek fark yok. V3 modelini de çok beğendim özellikle emiş gücü falan baya iyi..

xaomi mi vacuum, alalı sene oldu, çok memnunum, alacaksan kesinlikle basit alma, haritalaması olsun, rastgele gezmesin rotalı falan olsun...  çok abartmaya gerek yok, benim aldığım çok güzel bir modeldir bilgin olsun...

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-mi-vacuum-cleaner-pm-HB00000GH8HU

Mert Gulkokan yazdı:

Bende robot değilde şarjla çalışan el tipi süpürgelerden yanayım
Kablo derdi yok 30 dk da ise evin büyük bölümü süpürülür diye düşünüyorum

alacaksın o aleti, boşa olmayacak hayaller kurma :D

Fırat Önal yazdı:

Bende alayım diyordum ancak günlük hayatta ona göre evi hazırlamak zor olacak. Oğlum bazen evin çeşitli yerlerine oyuncaklarını koyuyor. Büyük ihtimalle süpürge oraları engel belirleyip pas geçecektir. Evi süpürge için düzenleyesiye kadar normal süpürge ile süpürmek daha mantıklı geliyor. 

hafiflerse iter geçer, üstüne 2 yetişkin kedi koy banamısın demez çalışır, ona göre düşün gücünü...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Arkadaşlar merhabalar. Uzun uzun araştırmalarım ve dün gece neredeyse saat 2 ye kadar kullanıcı yorumları okumam neticesinde Mop Pro - V3 - s6 Pure - Mop Pro-2 ve Dreame D9 arasında kaldım. Bu 5 süpürgeyi tek tek karşılaştırdım ve hepsinin kullanıcı yorumlarını okudum. Aslına bakarsanız hepsini Xiaomi ve Dreame üretiyor. Aslında Dreame çatı üreticisi diyebiliriz. Ben araştırmalarıma başlamadan Xiaomi yi genel anlamda çatı üreticisi sanıyordum ancak bu akıllı ev aletlerinde özellikle süpürge konusunda Dreame Xiaomi ailesine katıldığından beri sazı eline almış. Kendi sitesinde de bu durumu anlatıyor.

Araştırmalarım devam ederken Dreame D9 yada V3 noktasına geldim. Hem de hiç aklımda yokken. Bu işe başladığımda bu iki model aklımın ucundan bile geçmiyordu ancak kullanan arkadaşların yorumları beni çok etkiledi.

Dreame'nin müşteri temsilcisini aradım. Satış temsilcisine bağladılar ve bana gayet detaylı bir şekilde anlattı. Xiaomi s6 pure yada Mop Pro ya göre tek eksisi yanına yedek ürün gelmiyor olması ancak  satılan ürünlerinin yanında şu anda temassız ateş ölçer hediye ediyorlar. (Yedek parçaları Xiaomi ile aynı ve rahat bulunabiliyor.)

Sonunda DREAME VACUUM D9 modeline karar kıldım.

Nedenine gelirsek. Yukarıda saydığım modellerin hepsinden üstün bataryası, çekiş gücü  ve farklı sensörleri mevcut. Eksik olarak çok küçük nüanslar vardı önemsemedim. Özellikle 3000 Pa çekiş gücü ve bataryası gerçekten beni etkiledi. Bunun yanında halı sensörünün olması ve halıyı hissettiğinde gücü arttırması güzel özellik. Satış temsilcisi bayan daha Ocak ayında piyasaya sürüldüğünü ve tanıtım fiyatı olarak uygun olduğunu, aslında s5 max , s6 segmentinde bir ürün olduğundan bahsetti. Mi Home uygulaması üzerinden çalışıyor. Satıcı olarak diğer Xiaomi ürünlerinin genel satıcısından aldım. Bir çok süpürgenin kendilerinin ana satıcı olduğunu zaten biliyordum. Buna Mi Hangar dahil. Ürün Dreame TÜRKİYE garantili. Forumumuzda bu konuda bana destek olan ve yukarıda yorumlarını sakınmayan siz değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Aşağıya hem ürünün marka linkini hem de aldığım ürünün linkini ekliyorum incelemek isteyen arkadaşlar için. Bu arada ürün bana Gittigidiyor Kazananlar kulübü üyeliğim, maxi puan kampanyası ve 3 günlük sepette yüzde 5 indirim sayesinde 2.790 a geldi(4 taksit). Normalde en ucuz 3100 den başlıyordu...

İnşallah hayırlısı olur :)   

NOT: @Emrah Altun hocamın tercihlerimde etkisi olmuştur. Kendisine ilgilendiği ve verdiği cevaplar için ayrıca teşekkür ederim :)

https://www.dreame-technology.com/

https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/dreame-vacuum-mop-d9-robot-supurge-dreame-turkiye-distributor-garantili_pdp_649178052

Wf0dTP.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hiç aklımda yokken fiyatıyla benim de aklıma düşürdün [emoji2359]

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

Hiç aklımda yokken fiyatıyla benim de aklıma düşürdün emoji2359.png

Ercüment hocam aslında gerçekten herkesin kendi ev ihtiyacı ve bütçesine göre değişen bir durum. Ben eğer 4 bin liranın üstüne çıksaydım kesinlikle S5 Max ya da Mop Pro-2 alırdım. Mop Pro-2 nin güzelliği ince olması. 8.5 cm civarı ve 9 cm lik yerlere genellikle giriyormuş. Evlerdeki eşya yükseliklerinin genelde 10cm civarı olduğunu düşünürsek çok güzel bir durum ancak dediğim gibi fiyat bazında 4 binin üzerinde. Benim aldığım D9,  s5 max ve s6 nın yaptıklarının çoğunu zaten yapıyor( pek tabii artı özellikleri var s5 Max'in)  hatta emiş gücü olarak daha yüksek.. Marka konusunda tereddütlerim vardı araştırmalarımda sıkıntı olmadığını hissettim. 

NOT: ROBOROCK ALIMLARINDA GARANTİ DURUMU BİRAZ SIKINTI OLABİLİYOR. ROBOROCK UN SİTESİNE GİRİP EXTRA GARANTİ SATIN ALMAK ZORUNDA KALABİLİYORSUNUZ DİKKAT ETMENİZDE FAYDA VAR !!!

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ercüment hocam aslında gerçekten herkesin kendi ev ihtiyacı ve bütçesine göre değişen bir durum. Ben eğer 4 bin liranın üstüne çıksaydım kesinlikle S5 Max ya da Mop Pro-2 alırdım. Mop Pro-2 nin güzelliği ince olması. 8.5 cm civarı ve 9 cm lik yerlere genellikle giriyormuş. Evlerdeki eşya yükseliklerinin genelde 10cm civarı olduğunu düşünürsek çok güzel bir durum ancak dediğim gibi fiyat bazında 4 binin üzerinde. 

NOT: ROBOROCK ALIMLARINDA GARANTİ DURUMU BİRAZ SIKINTI OLABİLİYOR. ROBOROCK UN SİTESİNE GİRİP EXTRA GARANTİ SATIN ALMAK ZORUNDA KALABİLİYORSUNUZ DİKKAT ETMENİZDE FAYDA VAR !!!
Benim ev aslında küçük 80m2 civarı. Eşyaları ıslak alanları da düşünürsek süpürülebilir alan 1/3 e iniyor. Tahmini 30m2 alan için almaya değer mi o düşündürücü. Ama şöyle de bir durum var ev bulursam taşınıcam yüksek ihtimalle. Geçeceğim ev bundan kesinlikle büyük olacak. Orayı düşünerek şimdiden almak var olan evde de kullanmam açısından avantaj aslında. İleride daha iyisi bu fiyatlara gelir mi zor gibi. Fiyatından dolayı bunu düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:
Tayfun Aydın yazdı:
Ercüment hocam aslında gerçekten herkesin kendi ev ihtiyacı ve bütçesine göre değişen bir durum. Ben eğer 4 bin liranın üstüne çıksaydım kesinlikle S5 Max ya da Mop Pro-2 alırdım. Mop Pro-2 nin güzelliği ince olması. 8.5 cm civarı ve 9 cm lik yerlere genellikle giriyormuş. Evlerdeki eşya yükseliklerinin genelde 10cm civarı olduğunu düşünürsek çok güzel bir durum ancak dediğim gibi fiyat bazında 4 binin üzerinde. 

Benim ev aslında küçük 80m2 civarı. Eşyaları ıslak alanları da düşünürsek süpürülebilir alan 1/3 e iniyor. Tahmini 30m2 alan için almaya değer mi o düşündürücü. Ama şöyle de bir durum var ev bulursam taşınıcam yüksek ihtimalle. Geçeceğim ev bundan kesinlikle büyük olacak. Orayı düşünerek şimdiden almak var olan evde de kullanmam açısından avantaj aslında. İleride daha iyisi bu fiyatlara gelir mi zor gibi. Fiyatından dolayı bunu düşünüyorum.

Hocam ıslak alanları çıkarma oraları da silsin. Benim evim de 130m2. Süpürge alanım 110m2. Tabii eşyaları falan çıkarınca düşer ancak benim alma amacım işin açıkçası evin sürekli temiz kalmasını istemem. 4 aylık ve 7 yaşında iki oğlum var. Toz toprak olsun istemiyorum. Bir de Mutfak ta yeniyor herşey ve masanın altını gördükçe kendi kendime kızıyorum. Bira titizimdir :D Yani metrekarem az olsa bile alırdım. Bu fiyata mop pro da alınabilir ancak ben özellik bazında dreame yi daha çok beğendim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Yücel Meta yazdı:

Hayırlı olsun. Güzel cihaz

Eyvallah hocam..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Eyvallah hocam..
Baktım kanepelerin koltukların altı hep 8 9 cm civarı. Hiç bir robot giremez herhalde. Kanepe altlarını es geçersem de bir manası kalmıyor sanki.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:

@Tayfun Aydın senin yüzünden aldım 🤭

bakalım gelince ne kadar yeri süpürebilecek

:) Hocam hayırlı olsun güle güle kullan.. İnşallah pişman olmazsın..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

[emoji4] Hocam hayırlı olsun güle güle kullan.. İnşallah pişman olmazsın..
İnşallah [emoji4]
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ercüment Yıldırım yazdı:
Tayfun Aydın yazdı:
Eyvallah hocam..

Baktım kanepelerin koltukların altı hep 8 9 cm civarı. Hiç bir robot giremez herhalde. Kanepe altlarını es geçersem de bir manası kalmıyor sanki.

Aynı durum bende de var. Evi yavaş yavaş robota güre şekillendirmeye başladım ben. Önce halıları değiştirdim. Şimdi banyo eşiklerini incelteceğim. Sonra koltuk ayaklarını değiştirip yüksek ayak takacağım.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Sedat Ünsal yazdı:

bir zamanlar bende araştırmıştım. patron s5 max den acayip memnun😆

Bugün çiçeksepetinde 3999 a düştü ancak şahsen benim aldığım ile 1200 lira fark var. gerek var mı? bilemedim... Ancak bence de bu işin krallarından..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Aynı durum bende de var. Evi yavaş yavaş robota güre şekillendirmeye başladım ben. Önce halıları değiştirdim. Şimdi banyo eşiklerini incelteceğim. Sonra koltuk ayaklarını değiştirip yüksek ayak takacağım.
Koltuk ayaklarını bende değiştirebilirim mantıklı. Ama banyo eşiği pek mümkün değil nerdeyse 15cm fark var. Halılardan sadece 1 tanesi yüksek diğerleri orta kalınlık ya da ince. Gelsin bakalım nasıl olacak
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bizim koltuk kanepelerin yüksekliği de kurtarmıyordu ayakların altına takoz koydum şimdi hepsine girip çıkıyo

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Alptuğ Özcan yazdı:

Bizim koltuk kanepelerin yüksekliği de kurtarmıyordu ayakların altına takoz koydum şimdi hepsine girip çıkıyo

Yakında koltuklara airmatic koyacağız bu gidişle.

Aslında bu koltuk ve halı üreticilerine de bir mesaj. Bundan sonra alçak koltuk kimse almayacak. Süpürge girmiyor diyecek :D 

Halılarda da saçaklı, tüylü vs. halılar yerine daha düz halılar tercih edilecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...