İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Mop Pro - Roborock S6 Pure mi?

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım
Bizim koltuk kanepelerin yüksekliği de kurtarmıyordu ayakların altına takoz koydum şimdi hepsine girip çıkıyo
Bunu yatağa yapmam lazım. Onu da yaptım mı girmediği delik kalmıyor [emoji1]
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bazalarınızı yüksek ayak takabilirsiniz. 10cm.  vidalı ise. Genelde 5-7 cm arası takıyorlar. Eski mobilyacı olarak önerebilirim.  2019 15 TL yetkili serviste takıyorduk. Piyasada 5-10 lira arasında bulabilirsiniz. civata numarası M10 idi sanırım. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Bazalarınızı yüksek ayak takabilirsiniz. 10cm.  vidalı ise. Genelde 5-7 cm arası takıyorlar. Eski mobilyacı olarak önerebilirim.  2019 15 TL yetkili serviste takıyorduk. Piyasada 5-10 lira arasında bulabilirsiniz. civata numarası M10 idi sanırım. 
Çok sağol hocam süper tavsiye [emoji1303]
Edit: fakat şöyle bir durum var. Bazaların içine konulan eşyalardan dolayı ortaları biraz aşağı doğru çökmüş. 12cm yada 15cm lik birşey nasıl olur. Çok sırıtırmı
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yakında koltuklara airmatic koyacağız bu gidişle.

Aslında bu koltuk ve halı üreticilerine de bir mesaj. Bundan sonra alçak koltuk kimse almayacak. Süpürge girmiyor diyecek :D 

Halılarda da saçaklı, tüylü vs. halılar yerine daha düz halılar tercih edilecek.

Halılar beni bitiriyor zaten. İnce olmasına rağmen püskülleri olduğu için özellikle koridordaki halılara sürekli takılıyor katlıyor. Bazen kurtarıyor bazen kurtaramıyor kendini.

Güya akıllı robot aldık kendi süpürsün diye ama bu sefer de robotun peşinde geziyorum :) 

Ercüment Yıldırım yazdı:

Bunu yatağa yapmam lazım. Onu da yaptım mı girmediği delik kalmıyor emoji1.png

Ben yatağa,salondaki koltuk takımının altına giremediği ne kadar yer varsa hepsine yaptım :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ercüment Yıldırım yazdı:

Çok sağol hocam süper tavsiye emoji1303.png
Edit: fakat şöyle bir durum var. Bazaların içine konulan eşyalardan dolayı ortaları biraz aşağı doğru çökmüş. 12cm yada 15cm lik birşey nasıl olur. Çok sırıtırmı

Sırıtır bombe yapmış suntalar değişimi yapabilirsiniz ( Metali eğilmedi ise) 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Sırıtır bombe yapmış suntalar değişimi yapabilirsiniz ( Metali eğilmedi ise) 
Metalde eğilme yok. 2cm fark çok mu sırıtır acaba bilemedim. Yatak odasında sonuçta sadece ben görücem. Örnek şöyle mesela bu 10cm olan gerçi(edit) [emoji1313]
759fe624c1b28041b2e5c58cd97dbf60.jpg
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

Metalde eğilme yok. 2cm fark çok mu sırıtır acaba bilemedim. Yatak odasında sonuçta sadece ben görücem. Örnek şöyle mesela bu 10cm olan gerçi(edit) emoji1313.png
759fe624c1b28041b2e5c58cd97dbf60.jpg

Aslında dediğiniz gibi özel bir oda olduğu için görüntü konusunda sıkıntı yaşamazsınız.  Çok fark olması yatağın yüksekliğine bağlı. Genelde hanımlar süpürge girmiyor diye şikayet ettiklerinde takıyorduk.  yatak yükseklikleride etkendir. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Aslında dediğiniz gibi özel bir oda olduğu için görüntü konusunda sıkıntı yaşamazsınız.  Çok fark olması yatağın yüksekliğine bağlı. Genelde hanımlar süpürge girmiyor diye şikayet ettiklerinde takıyorduk.  yatak yükseklikleride etkendir. 
Yatağın yüksekliği evet yükselecek. Sorun olur mu ona ayrıca bakmak lazım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Emrah Altun yazdı:

Aynı durum bende de var. Evi yavaş yavaş robota güre şekillendirmeye başladım ben. Önce halıları değiştirdim. Şimdi banyo eşiklerini incelteceğim. Sonra koltuk ayaklarını değiştirip yüksek ayak takacağım.

Ercüment Yıldırım yazdı:
Emrah Altun yazdı:

Aynı durum bende de var. Evi yavaş yavaş robota güre şekillendirmeye başladım ben. Önce halıları değiştirdim. Şimdi banyo eşiklerini incelteceğim. Sonra koltuk ayaklarını değiştirip yüksek ayak takacağım.

Koltuk ayaklarını bende değiştirebilirim mantıklı. Ama banyo eşiği pek mümkün değil nerdeyse 15cm fark var. Halılardan sadece 1 tanesi yüksek diğerleri orta kalınlık ya da ince. Gelsin bakalım nasıl olacak

Yakında koltuklara airmatic koyacağız bu gidişle.

Aslında bu koltuk ve halı üreticilerine de bir mesaj. Bundan sonra alçak koltuk kimse almayacak. Süpürge girmiyor diyecek :D 

Halılarda da saçaklı, tüylü vs. halılar yerine daha düz halılar tercih edilecek.

Ercüment Yıldırım yazdı:

Bunu yatağa yapmam lazım. Onu da yaptım mı girmediği delik kalmıyor emoji1.png

Ümit Türk yazdı:

Arkadaşlar Dreame markasının D9 modelini aldım biliyorsunuz yüksekliği 9.7 cm. Bir alt modeli var ki fiyatı çok uygun 2300. Şimdi baktım yüksekliği 8cm . Daha önce görseydim F9 alabilirdim sırf bu yükseklik muhabbeti yüzünden. F9 her haliyle Mop Pro dan daha iyi. Yeni alacak olanlar düşünebilir :)Link bırakıyorum.. Geç oldu ama kusura bakmayın :D

NOT: ÖNEMLİ DURUM ŞU F9 DA TEMİZLENECEK ALAN KAMERA SİSTEMİ İLE ALGILANIYOR... D9 DA LAZER SENSÖR VAR. BU DA SANIRIM ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK :)

BEN YİNE DE D9 DİYORUM :)

Dreame Vacuum Mop F9 Robot Süpürge (Dreame Türkiye Distribütör Garantili) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Arkadaşlar Dreame markasının D9 modelini aldım biliyorsunuz yüksekliği 9.7 cm. Bir alt modeli var ki fiyatı çok uygun 2300. Şimdi baktım yüksekliği 8cm . Daha önce görseydim F9 alabilirdim sırf bu yükseklik muhabbeti yüzünden. F9 her haliyle Mop Pro dan daha iyi. Yeni alacak olanlar düşünebilir [emoji4]Link bırakıyorum.. Geç oldu ama kusura bakmayın [emoji3]

NOT: ÖNEMLİ DURUM ŞU F9 DA KAMERA İLE HARİTALANDIRMA YAPILIYOR. D9 DA LAZER SENSÖR VAR. BU DA SANIRIM ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK [emoji4]

Dreame Vacuum Mop F9 Robot Süpürge (Dreame Türkiye Distribütör Garantili) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Kendi sitesinde bile daha stabil yazıyor d9 için.
Kamera ve lazer haritalama arasında muhakkak fark vardı. Tül perdeyi nesne olarak algılayıp orayı süpürmeme ihtimali var bence ama bilemedim sadece varsayım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Tayfun Aydın yazdı:

Arkadaşlar Dreame markasının D9 modelini aldım biliyorsunuz yüksekliği 9.7 cm. Bir alt modeli var ki fiyatı çok uygun 2300. Şimdi baktım yüksekliği 8cm . Daha önce görseydim F9 alabilirdim sırf bu yükseklik muhabbeti yüzünden. F9 her haliyle Mop Pro dan daha iyi. Yeni alacak olanlar düşünebilir :)Link bırakıyorum.. Geç oldu ama kusura bakmayın :D

NOT: ÖNEMLİ DURUM ŞU F9 DA TEMİZLENECEK ALAN KAMERA SİSTEMİ İLE ALGILANIYOR... D9 DA LAZER SENSÖR VAR. BU DA SANIRIM ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK :)

BEN YİNE DE D9 DİYORUM :)

Lidar olmayan cihazlar zaten daha alçak. Üzerinde hem lazer sensör olup hem de kısa olan bir modele ben pek denk gelmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

Kendi sitesinde bile daha stabil yazıyor d9 için.
Kamera ve lazer haritalama arasında muhakkak fark vardı. Tül perdeyi nesne olarak algılayıp orayı süpürmeme ihtimali var bence ama bilemedim sadece varsayım.

Ercüment hocam sen memnun ol da ben bakarım artık. Senin sorumluluğunu almış hissediyorum kendimi :D :D:D Kamera konusunda benim evimde davlumbazımın kamera sistemli ışıklandırması var. Zamanla kamera üstündeki şeffaf bölümde çizilmeler falan olduğunda hassasiyet azalıyor. 

Lidar olmayan cihazlar zaten daha alçak. Üzerinde hem lazer sensör olup hem de kısa olan bir modele ben pek denk gelmedim.

Hocam aynen LİDAR önemli. Lazer sensörü olup da en kısa olan 94.5 civarı.. Varsın olsun ayar çekeriz ayaklara :) 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Hocam aynen LİDAR önemli. Lazer sensörü olup da en kısa olan 94.5 civarı.. Varsın olsun ayar çekeriz ayaklara [emoji4] 
Yok hocam ya sorumluluk olur mu hiç [emoji1]
Benimki geldi bu arada. Denemek için koridorda tezgahı ayarlayıp bir çalıştırıcam.
Geldi mi senin makine
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:

Yok hocam ya sorumluluk olur mu hiç emoji1.png
Benimki geldi bu arada. Denemek için koridorda tezgahı ayarlayıp bir çalıştırıcam.
Geldi mi senin makine

Benim makine daha gelemedi bir türlü. 3 gün oldu ben de anlamadım kargodan sanırım..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Benim makine daha gelemedi bir türlü. 3 gün oldu ben de anlamadım kargodan sanırım..
Koridor ve mutfağı güzel temizledi. Sesli komutu yapamadım.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:
Tayfun Aydın yazdı:

Koridor ve mutfağı güzel temizledi. Sesli komutu yapamadım.

Süper. Onun adı vardı unuttum şimdi. Angele miydi neydi adı. Hocam bu arada satıcının internet sitesi var istediğin gibi teknik destek alabiliyorsun haberin olsun. Aşağı linki ekliyorum..

NF Bilişim Teknoloji Ürünleri – Akıllı Ekosistem Ürünleri (nfbilisim.com)

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Süper. Onun adı vardı unuttum şimdi. Angele miydi neydi adı. Hocam bu arada satıcının internet sitesi var istediğin gibi teknik destek alabiliyorsun haberin olsun. Aşağı linki ekliyorum..

NF Bilişim Teknoloji Ürünleri – Akıllı Ekosistem Ürünleri (nfbilisim.com)
Alexa [emoji1]
Çözersem yazarım nasıl olduğunu
Edit:
Sesli komut sadece Amazon Alexa ile oluyormuş.
https://www.dreame.com.au/blogs/news/how-do-i-connect-dreame-d9-robot-vacuum-to-alexa-via-skill-mi-home

Bu linkte nasıl yapılacağı yazıyor.
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Hocam Amazon u nereden yükleyeceğiz yada nasıl bulacağız?
Alexa dediği bir cihazda var. Echo dot yazarsan Google a çıkıyor. Zaten Türkçe komut olmuyormuş o yüzden hiç uğraşmaya ekstra masrafa gerek yok bence.
Google asistan desteği çıkarsa kullanırız.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

Alexa dediği bir cihazda var. Echo dot yazarsan Google a çıkıyor. Zaten Türkçe komut olmuyormuş o yüzden hiç uğraşmaya ekstra masrafa gerek yok bence.
Google asistan desteği çıkarsa kullanırız.

Zaten karşılaştırmalarda tek eksisi Google asistan eksiğiydi. Bu arada servisle görüştüm bu ay yeni güncelleme gelecek bir çok özellik eklenecek dedi. Çoklu haritalandırma falan filan birşeyler saydı ama.. Benim kargo dolaşıyor hocam daha gelemedi yanlış yerlere göndermişler :D Bu arada sen hangi semttesin hocam?

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Zaten karşılaştırmalarda tek eksisi Google asistan eksiğiydi. Bu arada servisle görüştüm bu ay yeni güncelleme gelecek bir çok özellik eklenecek dedi. Çoklu haritalandırma falan filan birşeyler saydı ama.. Benim kargo dolaşıyor hocam daha gelemedi yanlış yerlere göndermişler [emoji3] Bu arada sen hangi semttesin hocam?
Güngören deyim ben.
Güncelleme geldi ama daha güncellemedim. Denedim birazdan atarım güncellemeyi.

Sesli kontrol için biraz araştırdım custom APK ile yapan birileri var. Belki o şekilde kullanırım. Ama çokta gerekli değil bence.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:

Güngören deyim ben.
Güncelleme geldi ama daha güncellemedim. Denedim birazdan atarım güncellemeyi.

Sesli kontrol için biraz araştırdım custom APK ile yapan birileri var. Belki o şekilde kullanırım. Ama çokta gerekli değil bence.

Anladım hocam Ben de Atakent deyim merkezi bölge dersin ama yani kargolarımdan 10 tanesinin en az 3-4 tanesi yanlış şubelere gidiyor. Gelemiyor bir türlü. Hocam telefonla kontrol yaptıktan sonra sesli komut bence de gereksiz. Bizim aldığımı satıcı baya ilgili bu konu hoşuma gitti. Merkezleri Basın express teki KARCHER mağazası var orada. Ama satışı oradan yapmıyorlarmış. En ufak bir soru bile olsa mutlaka internet sitesinden sorun dedi görevli bayan. Bence güncellemeyi yükle hemen bakalım ne olacak. Şöyle bir durum var ben bunu alıp yazlığa götürsem eski haritayı silmem gerekmeyecek. Yada 2 - 3 katlı evlerde çok rahat oluyor. Çoklu haritalandırmanın öyle bir güzelliği olur..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Anladım hocam Ben de Atakent deyim merkezi bölge dersin ama yani kargolarımdan 10 tanesinin en az 3-4 tanesi yanlış şubelere gidiyor. Gelemiyor bir türlü. Hocam telefonla kontrol yaptıktan sonra sesli komut bence de gereksiz. Bizim aldığımı satıcı baya ilgili bu konu hoşuma gitti. Merkezleri Basın express teki KARCHER mağazası var orada. Ama satışı oradan yapmıyorlarmış. En ufak bir soru bile olsa mutlaka internet sitesinden sorun dedi görevli bayan. Bence güncellemeyi yükle hemen bakalım ne olacak. Şöyle bir durum var ben bunu alıp yazlığa götürsem eski haritayı silmem gerekmeyecek. Yada 2 - 3 katlı evlerde çok rahat oluyor. Çoklu haritalandırmanın öyle bir güzelliği olur..
Güncelleme yaptım ama çoklu haritalamayı göremedim.
Birde şöyle birşey var çoklu haritaya gerek yok gibi. Zaten odaya girdiği in haritayı çıkartıyor. 3 5 sn lik sürede telefondan görebiliyorsun. Koridorda açtım önce gördüğü odaların çoğunun haritasının bir kısmını çıkardı hemen. Yazlıkta harita sıfırlansa bile geri eve geldiğinde yeni haritayı oluşturması birkaç sn sürer.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:

Güncelleme yaptım ama çoklu haritalamayı göremedim.
Birde şöyle birşey var çoklu haritaya gerek yok gibi. Zaten odaya girdiği in haritayı çıkartıyor. 3 5 sn lik sürede telefondan görebiliyorsun. Koridorda açtım önce gördüğü odaların çoğunun haritasının bir kısmını çıkardı hemen. Yazlıkta harita sıfırlansa bile geri eve geldiğinde yeni haritayı oluşturması birkaç sn sürer.

Haritalandırma yaparken köşeleri gezmiyor mu? Çoklu haritalandırma kesin olacak dedi görevli arkadaş..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Haritalandırma yaparken köşeleri gezmiyor mu? Çoklu haritalandırma kesin olacak dedi görevli arkadaş..
Lazerle haritalandırma yaptığı için gezmesi gerekmiyor. Tepesindeki zımbırtı dönüyor bildiğin gemi radarı gibi tarama yapıyor. Gezdiği yeri kaydetme mantığı değil yani. Sonrasında engelleri gezerken işaretliyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...