İçeriğe Yönlendir

C5 Sıcak Motorda Rölantide Zıplama Sorunu

ibrahim LALE

Recommended Posts

Çağlar Bayur

video hadiseyi desteklemiş basitçe bir kontrolde motor ve şanzıman takozlarına baktırın. teşhisi 10 saniye civarı sürer

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
ibrahim LALE
Çağlar Bayur yazdı:

video hadiseyi desteklemiş basitçe bir kontrolde motor ve şanzıman takozlarına baktırın. teşhisi 10 saniye civarı sürer

Tamamdır çağlar bey, ilginiz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim LALE
Dogan Arsiray yazdı:

motor kulağı gidik bence.

Video cekerken dikkat ettim Motorun sol alt tarafında kasnakların kayışın olduğu yerde çok titreme var. inşallah kulaklardandir , sibop veya enjektor diye korkuyordum.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Benim araç LPG li aynı sorunu rölantide yapıyordu. Yakıt karışım oranında sorun olduğunda zenginde yapıyordu. Cihazla lambda sensörune bakılıp zengin karışım var mı kontrol edilmeli. Arkadaşın dedigi gibi maf, map olabilir. Sıcak ve soğuk farkı lambda sensörundende olabilir. İsinana kadar hatalı ölçmesin diye resistan devresi var. Ondada sorun olabilir

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ibrahim LALE yazdı:

Video cekerken dikkat ettim Motorun sol alt tarafında kasnakların kayışın olduğu yerde çok titreme var. inşallah kulaklardandir , sibop veya enjektor diye korkuyordum.

hilti vardır beton delen büyük matkap, bozuk enkektörde motor yerinden fırlayıp kendi başına gidecek kadar hilti gibi çalışır, tdci da subap yanıksa o motor pek çalışmaz, çalışabililse de egzosdan ççıkan duman ve koku ürkütücü olur, mahllaeyei teyakkuza geçirecek kadar.

Yorum bağlantısı
ibrahim LALE
Çağlar Bayur yazdı:

hilti vardır beton delen büyük matkap, bozuk enkektörde motor yerinden fırlayıp kendi başına gidecek kadar hilti gibi çalışır, tdci da subap yanıksa o motor pek çalışmaz, çalışabililse de egzosdan ççıkan duman ve koku ürkütücü olur, mahllaeyei teyakkuza geçirecek kadar.

Yok abi bildi kadar da değil ama rahatsız ediyor . Yarın belli olacak inşallah burdan paylaşırım yine sonucu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ibrahim LALE yazdı:

@Çağlar Bayur @Mehmet Ozyurek

@Dogan Arsiray

@Oğuzkan Erışık

Aracımı biraz önce bosch car servise götürdüm, rolantideki tiremenin sebinin volant olduğunu söylediler. Ama sanki pek emin değilmiş gibi bi yüz ifadesi vardı ustanın :)

volant dan olsa motor soğukken de titreme yapmazmiydi. 

partik bir test: sol kapıyı tamamen açıkken motoru stop edin, aşırı sallanıyorsa %95 volanttır. pratik bir tesstir yanılma payı olsa da çoğu zaman tutar.

serviste motor ve şanzıman takozlarını kontrol ettiler mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim LALE

Motor kulaklarını kontrol etmedi. Ben söyleyince göz ucuyla yalandan bakti. Arabaya binip bi tur attik titremeyi görünce volant değişecek dedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ibrahim LALE yazdı:

Motor kulaklarını kontrol etmedi. Ben söyleyince göz ucuyla yalandan bakti. Arabaya binip bi tur attik titremeyi görünce volant değişecek dedi.

kontrol böyle olmaz. maaşallah en pahalı işlem ilk olarak tavsiye edilmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim LALE
Çağlar Bayur yazdı:

kontrol böyle olmaz. maaşallah en pahalı işlem ilk olarak tavsiye edilmez

Kesinlikle katılıyorum abi, o yüzden arabayı bırakmadım oraya. Bingölde yaptırmaktan vazgectim çünkü gereksiz yere 4 5 bin lira masraf etmek istemiyorum. Izmır konya taraflarında iyi bi usta varmıdır bildiğiniz.  izne ayrildigimda oralarda baktirayim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ibrahim LALE yazdı:

Izmır konya taraflarında iyi bi usta varmıdır bildiğiniz.  izne ayrildigimda oralarda baktirayim

İzmir ve konyada tanıdığımız yok. 

Belki arkadaşların tavsiyeleri olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
ibrahim LALE
Muhittin Kaplan yazdı:

Evet benimde üye olduğum bi izmir sayfası var bu ustadan çok iyi bahsediyorlar,  aklımda olan ustaydı,  teşekkür ederim ilginiz icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...