İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

313 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Benim tercihim bu yönde hacı ağbi :) Yoksa rezillik diz boyu tabikisi.

Tamam işte. Almanların yediği nane çok. Kore ve japanlarla sıkıntımız yok. Gel sana çekik gözlü araba alak. Kökten çöz meseleni. Öyle iki kauçuk parçasıyla kalmasın :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Fiestadaki nokian wrd4 5.sezonu hala mükemmel bence gerçi az km yaptı ama sonuçta araç üstünde...

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Bridgestone LM005 derim
Bu senenin adac testinde 205/55/16 ölçüsünde birinciydi.
Corollaya aldım, resmen yola yapışıyor virajlara hızlı giriyorum bana mısın demiyor. yayla yollarında test ettim süper yol tutuyor.
Yazlık Michelin primacy 4’den sonra bir tık sesli ama yol tutuşu çok daha iyi. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bende blizzak LM005 var. 205 55 16. Yaz lastiklerimden daha iyi yol tutuyor. Yagmurda falan yola yapisiyor. Fren mesafesi cok iyi.

Ancak karda TS860 kadar iyi olacagini sanmiyorum. Ya da Nokian kadar. Zira -17 derecede köye cikarken birkac kez kar uzerinde patinaja kalkti. Yolda kalmadim ama patinaj cekecegini dusunmemistim.

Zaten testlerde de yagmurda 1. sirada gelirken kar sartlarinda  4 ,5 sira daha altlardaydi. Bunu bilerek aldim zaten. 

Cok kar buz sartlarinda kullanacaksaniz bridgestone almayin. Cok yagmur islak yolda kullanacaksaniz bridgestone alin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Good Year UG serisine puanım tamdır. Sessiz, etiket değerleri iyi ağır buz şartları hariç karda hiç yolda bırakmadı. UG8 hala üretiliyor. Bence rüştünü ispatlamış bir model.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok yol yapmadığın için tüketimin E olması göz ardı edilebilir.. 

4 sezonda 20 bin km yapmışım, yaz kış tüketim aynı 6.3 (iki lastikte C). E lastik ile 7 litre yaksak, ki daha da fazla olur, 1 litre arttı yakıt diyen çok forumda. 4 yılda 1000 TL artıyor yakıt masrafı yaklaşık. Fiyat farkına takılmadan etiket değerleri güzel lastik alınmalı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

4 sezonda 20 bin km yapmışım, yaz kış tüketim aynı 6.3 (iki lastikte C). E lastik ile 7 litre yaksak, ki daha da fazla olur, 1 litre arttı yakıt diyen çok forumda. 4 yılda 1000 TL artıyor yakıt masrafı yaklaşık. Fiyat farkına takılmadan etiket değerleri güzel lastik alınmalı bence.

C den E ye 1 litre artmaması lazım, yarım litre falan yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Yakıta takılmayın ,godyer en ıdeali bence ama hangini alırsanız alın rahat edecekınız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Goodyear UG8.

Bitliste beni hiç üzmedi e daha ne olsun 😁😁 Bitlis diyoruz 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Behlül Baş yazdı:

Goodyear UG8.

Bitliste beni hiç üzmedi e daha ne olsun 😁😁 Bitlis diyoruz 😁

Sen araba ile ilgili hiç güncelleme yapmadın :D Merakla bekleyen insanlar var . 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bu sene dahil 9 senedir MOMO North Pole W2 kullanıyorum. Bulabilirsem tekrar MOMO alırım. Hiç bir kış hüsrana uğramadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ferit Erken yazdı:

Bu sene dahil 9 senedir MOMO North Pole W2 kullanıyorum. Bulabilirsem tekrar MOMO alırım. Hiç bir kış hüsrana uğramadım.

🤔. İlginç Çin lastiği o kadar süre dayanıyor mu çünkü Momo firması Jinyu’ya fason üretim yaptırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken
[emoji848]. İlginç Çin lastiği o kadar süre dayanıyor mu çünkü Momo firması Jinyu’ya fason üretim yaptırıyor.

Bu sene 9.sezon oldu kullanıyorum. Gerçekten memnun kaldığım bir lastik. Bir daha ki seneye kışlıkları yenileyeceğim. Bulabilirsem tekrar almayı düşünüyorum. Geçen hafta yazlık olarak Falken ziex ze 310 aldım. Michelin pilot sportlar 8.sezon yani geçtiğimiz yaz iyice kötü oldu. Az ıslak yol olsun sanki buzda kayıyormuşum gibi hissediyordum. Bakalım Falken nasılmış göreceğiz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Evren Erakçora yazdı:

C den E ye 1 litre artmaması lazım, yarım litre falan yapar.

0,7 fen hesaplanmıştim ben, 0.5 de yapsak fark var sonuçta tüketimde. Çevreyi de düşünmek lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Ali Darbaz yazdı:

Sen araba ile ilgili hiç güncelleme yapmadın :D Merakla bekleyen insanlar var . 

Abi haklısın ama yapamadım ya inan daha yeni yeni vakit buluyorum. Arabaya hiç vakit ayıramadım zaten. 3 haftalık yarıyıl tatilinde uçakla İstanbul'a gittim bir hafta orda kalınca arabaya da pek vakit ayıramadım şimdi de başka meseleler var ama iyi dedin yine de bu zamana kadarki süreci yazayım :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ben lastikleri alırken Lassa Snoways4 ve Bridgestone LM005 arasında kalmıştım. 205 55 16 toplamda 250 lira fark vardı arada. Mecburen lassa almıştım ama ondan memnunum. Bence lm005 alınmalı. Çok başarılı bir lastik. Snoways4 de güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Biz İstanbullular yazlıklara mı geçsek acaba ? :) 

Hala 3-4 derece sıcaklıklar var önümüzdeki 10 gün. Uzun yol yoksa mart ayı ortaları idealdir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hala 3-4 derece sıcaklıklar var önümüzdeki 10 gün. Uzun yol yoksa mart ayı ortaları idealdir

Allah kimsenin başına vermesin cezane yoksa uzun yolum yok. 

3-4 derece gece oluyor ama gündüzde olması muhtemel. Dediğiniz gibi. Martta planlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Benim anlamadığım her fabrikaya aynı malzeme gitmiyor mu?  Belki desen değişikliği olabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

lassa snowways 4 almayın berbat bir lastik. her koşulda vasat. lastikçi demişti de inanmamıştım. haklıymış. niye inat ettiysem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dogan Arsiray yazdı:

lassa snowways 4 almayın berbat bir lastik. her koşulda vasat. lastikçi demişti de inanmamıştım. haklıymış. niye inat ettiysem.

Hayret, snoways 3ten çok memnunduk. 6 senedir kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hayret, snoways 3ten çok memnunduk. 6 senedir kullanıyorum.
Snoways 3 çok iyi ama 4 konusunda bende benzer yorumlar okudum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...